6 речей, які тобі потрібно викреслити зі свого життя


Кожен день ти марно намагаєшся поліпшити своє життя: ти вже закинув деякі шкідливі звички і навіть своєї колишньої дзвонити перестав (якщо не перестав, те це потрібно зробити в першу чергу, якщо ти хочеш не те щоб домогтися чого-небудь, а просто почати жити як нормальна людина). Але, на жаль, так влаштовано, що обірвати всі зв’язки з колишньою може бути недостатньо, для того щоб жити далі і розвиватися. Крім цього є ще кілька пунктів.

1. Стара ідея і прихильність

До переконань або, ще гірше, до забобонів. Від цього треба позбуватися в терміновому порядку. Все, що ти шукаєш, не прийде в тій формі, яку очікуєш. Напевно ти думав, що знаєш, як буде виглядати твоє доросле життя, на що вона буде схожа, але за фактом ти водій маршрутки все склалося інакше. Або ще, може, не склалося, але певні плани все одно є. Біда в тому, що якщо ти задумав одне і сподівався тільки на цей розклад, то після настання цього самого майбутнього воно може скластися трохи інакше, чому стане досить сумно. Краще просто забути про це, адже ти все придумував дуже давно, коли був абсолютно іншою людиною — молодим і наївним молодиком. Тепер ти інший і без вусиків. Тому тут тільки один раціональний вихід — відпустити ситуацію.

2. Помста кому-небудь за що-небудь

Якщо тобі недостатньо нескінченних фільмів і літературних творів, для того щоб усвідомити, що помста — це погано і вона ні до чого хорошого не приводить, то пора б вже зрозуміти самому: коли твої мізки цим забиті і помста є частиною твого мислення, ти робиш вибір, грунтуючись на тому, що, на твою думку, сприймуть інші люди. По факту це ілюзія на ілюзію. Крім того, жити щасливо й добре — насправді найкраща помста. Не в останню чергу тому, що ти більше не намагаєшся нічого довести.

3. Відсутність самовладання

Якщо ти хочеш змінити своє життя (а ти хочеш), то тобі слід в потрібний час брати себе в руки. Але ніхто не каже, що твій емоційний градусник повинен бути завжди близький до нуля. Не тримай свої емоції в собі, але завжди і всьому є своє місце і час. Якщо ти на похороні, немає сенсу будувати з себе камінчик, якому всі дарма. Але якщо у тебе важлива зустріч і ти 15 хвилин тому посварився з дівчиною, то можеш бути впевнений, що нікому нецікаво, що вона тобі сказала і як надійшла.

4. Твій надмірний гедонізм

Жити заради себе, звичайно, здорово, але не потрібно переборщувати з цим. Життя мрії дуже рідко включає в себе реагування на імпульсивні бажання. Насправді глибоко задоволені і шалено успішні люди розуміють, що гонитва за задоволеннями — це глухий кут, дорога, що веде до плутанини, хвороб і ліні. Ніколи не варто вдаватися в крайнощі — або ти себе любиш і потакаєш собі у всьому 24/7, або ти боїшся купити собі нову пару взуття, тому що шкодуєш грошей або часу. Тут повинна бути золота середина, і треба чітко усвідомлювати, що суспільство будується на взаємних комунікаціях і соціальних взаємодіях. Щоб бути корисним і відчувати себе повноцінною людиною, потрібно хоча б інколи робити щось не лише для себе, але і для людей, які тебе оточують. Але тут теж потрібно бути уважним: якщо людина бачить, що ти начитався статей про саморозвиток, і буде намагатися сісти тобі на шию, — це потрібно вчасно присікати.

5. Гордість

Щоб почати змінювати своє життя або злегка її налагодити, достатньо лише іноді визнавати, що твій рада не працює або недоречний. Насправді з цим досить легко змиритися. Потрібно весь час вчитися цьому і прийняти той факт, що не буває людей, які в 100 % випадків виявляються правими. Твоє его зможе захистити твій нинішній стан, але не можна дозволяти швидкоплинному почуттю сорому зіпсувати тобі подальше бачення ситуації. Вчасно визнавати свої помилки по-справжньому важко. Гординя згубила більше життів, ніж будь-яка чума або війна.

6. Емоційні костилі

Багато людей ще не змінили своє життя, тому що вони застрягли саме на цьому моменті. Ці вічні виправдання, які якраз і стоять на цих костилях. Ти можеш боятися змін, залишатися під контролем або навпаки, відмовлятися від будь-яких дій. Все це є симптомом небажання втратити те, що знайоме, відомо і надійно. Іншими словами, це чимось схоже на зону комфорту, з якої тобі кожен другий чоловік радить вийти. Однак це вже неактуально в 2020 році: у нас в країні начебто взагалі немає ніякої зони комфорту (а нам все пропонують вийти з неї). Щоб вийти з неї, для початку потрібно в неї увійти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code