7 причин, за якими твій мозок старіє швидше


Про куріння, алкоголь і недосип немає ніякого сенсу говорити — всі і так це знають. Проте зайвий раз нагадати про те, що кожна пропущена прогулянка або їжа на ніч значно наближають тебе до різного роду хвороб, все ж варто. А оскільки ти, швидше за все, не хочеш хворіти — краще ознайомитися з нашим списком причин, за якими твій мозок може постаріти швидше.

1. Живеш біля дороги

Поблизу автомагістралей спостерігається високий рівень забруднення повітря, що, на думку дослідників, може бути поганою новиною для мозку. Вчені вивчили людей, які жили недалеко від основних доріг і серйозну стурбованість у них викликало вплив дрібних твердих часток з повітря на організм піддослідних. Більш тривалий вплив забрудненого атмосферного повітря призводить до структурних змін в мозку, які можуть передувати когнітивним порушенням і явним цереброваскулярним пошкодженям. Крім цього, не варто виключати такий нюанс, що якщо це приватний будинок, то у нього в будь-яку хвилину може влетіти фура, і там вже будуть інші лікарі трудитися над твоїм мозком. Та й взагалі — шумно так жити.

2. Тобі не подобається вивчати нові речі

Люди з більш високим інтелектом і загальними знаннями мають менше шансів захворіти недоумством, або деменцією. Воно і вірно, адже ніяких передумов не було — мозок завжди працював. Коли ти дізнаєшся щось, ти розвиваєш нові зв’язки, і це дає тобі більше стійкості. Як ніби ти поклав більше грошей на свій пенсійний рахунок, і, коли ти виходиш на пенсію і твій мозок починає сповільнюватися, ти можеш скористатися ним. Нехай хоч якась пенсія у тебе буде.

3. Не захищаєш голову

А саме не носиш шолом під час їзди на чому б то не було. Звичайно, зрозуміло, що ти крутий і тобі все по-плечу, але ти мозку це своєму скажи, коли у нього буде струс. Якщо раптом у тебе є черепно-мозкова травма в 20 років, ризик розвитку у тебе деменції у віці 50 років зросте приблизно на 60 відсотків. Але всього цього можна уникнути, якщо вчасно надіти на себе шолом. Ну або вдома сидіти. А краще всього сидіти вдома в шоломі.

4. Не бережеш серце

Байдуже до нього ставишся, адже здоровий глузд говорить, що здоров’я серця безпосередньо пов’язано зі здоров’ям мозку. Що добре для серця — добре і для мозку. Іншими словами, якщо в тебе серце напружене, то твій мозок не отримує те, що йому належить, і, як наслідок, швиденько старіє. У зв’язку з цим було встановлено, що у людей середнього віку з судинними факторами ризику, такими як гіпертонія, діабет, ймовірність розвитку хвороб, пов’язаних з мозком, вище.

5. Вибираєш диван замість спортзалу

З поганим тілом, може бути, ти і змирився, але сидячий спосіб життя залишає після себе не тільки складки. Недолік фізичних вправ є ще одним фактором ризику розвитку деменції. До того ж жир забирає на себе відчутну частку мозку. Іншими словами, коли ти товстієш — ти тупієш. А тупий співробітник або коханець, на жаль, нікому не потрібен. Ніхто не змушує бігти і купувати абонемент у спортзал, та хоча б по півгодини в день гуляти-то можна.

6. Вмикаєш телевізор для фону

Навіть якщо ти його не дивишся, а він працює просто так — це все одно згубно. Буває, ти виправдовуєш себе тим, що він іноді працює просто для фону. Так, ти його не дивишся, але ти його слухаєш, а це віднімає деяку частину уваги, яке тобі б придалося в більш корисні речі. Але якщо ти його ще й не слухаєш, тоді в ньому немає ніякого сенсу. Потрібна просто картинка — постав картину будь-якого художника навпроти і займайся. Не можна не враховувати той факт, що, коли він працює на тлі, ти несвідомо будеш слухати і відволікатися, а твій мозок як губка: він вбирає все. І через тиждень ти несподівано для себе зможеш усвідомити, що знаєш сюжет минулого випуску «Давай одружимося». Краще влаштуй зайвий раз виклик твоєму розуму, такої як читання складних книг або розгадування головоломок судоку. Як раз таки ці речі не нашкодять, а можуть навіть і допомогти.

7. Ти не розслабляєшся

Серед людей, у яких вже діагностована легка когнітивна недостатність, ті, хто відчуває тривогу, мають більш високий ризик швидкого зниження когнітивних функцій. А тривога не береться просто з неба — вона має накопичувальний ефект. Ти не відпочиваєш, не спиш, не отримуєш задоволення від життя і все таке. Так що відпочивати теж треба вміти, і необов’язково для цього летіти в Туреччину — сходи на озеро, на узліссі погуляй. Потрібно регулярно перевіряти наявність тривоги, особливо якщо у тебе можуть бути проблеми з пам’яттю, адже такий стан сигналізує про те, що є схильність до всякого роду хвороб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code