7 цілей, які повинні бути у кожної людини

Ми рідко замислюємося над тим, як сильно правильно поставлені цілі впливають на нас і нашу задоволеність життям. У кожного з нас є свій список цілей. Одні ми охоче визнаємо, про друге воліємо не говорити вголос, а треті і зовсім звикли недооцінювати або заперечувати за відсутністю очевидною для нас вигоди, наприклад матеріальної.

Але ні в якому разі не варто забувати про те, що у кожного з нас є життєво важливі цілі, які мотивують нас з кожним днем ставати краще, самореалізовуватися, відчувати себе комфортно у соціумі і т. д. Якщо коротко — вони зачіпають твої глибинні цінності. Без подолання цих цілей ти, швидше за все, так і не знайдеш свого місця в житті.

1. Самовираження

«Ким ти є насправді і як ти хочеш донести це навколишнього світу?» — ось яке питання ти повинен задати собі. Всупереч поширеній думці, самовираження — це не про те, в який колір ти покрасиш волосся або якого стилю одягу будеш дотримуватися. Пірсинг, тату, приналежність до субкультури — це все теж відноситься до самовираження, але зараз давай трохи про інше.

Самовираження — здатність робити те, що хочеш (не на шкоду іншим, зрозуміло), виглядати так, як тобі комфортно, і відкрито виражати свої емоції і почуття безпосередньо або за допомогою хобі (наприклад, малювання або музики). Якщо при цьому ти не відступиш від своєї початкової позиції з-за одного лише неприйняття тебе суспільством — вважай, що ти вже досяг поставленої мети.

2. Пошук «своєї справи»

Копай глибше — що тебе радує найбільше? Відштовхуючись від цього, можна знайти десятки потенційно цікавих для тебе професій, про яких раніше ти навіть не замислювався. І не тільки професій — «своя справа» може бути і улюбленим хобі.

Якщо ти отримуєш величезну радість від надання допомоги оточуючим, спробуй пов’язати свою діяльність з волонтерськими осередками або благодійними організаціями: наприклад, висвітлювати їх життя, поширювати корисну інформацію або самому спробувати стати волонтером. Якщо ти відчуваєш особливу любов до екстремальних видів спорту — спробуй вивчитися на інструктора і займайся улюбленою справою кожен день.

3. Турбота про оточуючих

Людина відповідальна не лише за себе та своє життя, але і за тих, хто менше, слабкіше, вразливіші його або просто потребує чиєїсь допомоги. «Можеш допомогти — допоможи» — ця фраза повинна стати твоїм девізом по життю. Найстрашніше, що може трапитися з людиною, — це байдужість до чиєї б то не було горя. Тому виховуй себе повагу й турботу про всіх, хто ділить з тобою одну планету.

4. Духовне самовдосконалення

Сюди ти можеш віднести все, що стосується самоосвіти, особистісних якостей і прокачування певних рис характеру. Наприклад, людині, яка постійно ображається на дрібниці, жити буде набагато важче, ніж тому, хто вже придбав навик спокійного реагування на неприємні ситуації. Ти повинен навчитися контролювати свої негативні емоції, налагодити вміння будувати конструктивний діалог з оточуючими і, врешті-решт, виділяти час на заняття тим, що тобі хотілося б освоїти.

У процесі досягнення саме цієї цілі ти зможеш називати себе не просто людиною, а особистістю.

5. Пізнання себе

Можливо, тобі допоможе ведення щоденникових записів, фіксування своїх реакцій на ті чи інші події або ж використання різних методик. Все це підштовхне тебе до аналізу своїх почуттів і вчинків і, можливо, дозволить тобі уникати помилок в різних аспектах життя. Наприклад, коли ти знаєш, що тебе дратує в людині і чому, тобі набагато легше долати конфліктні ситуації з його участю і контролювати свою поведінку.

6. Прийняття себе

Просто знати себе ще недостатньо — ти повинен прагнути до того, щоб повністю примиритися зі своїми недосконалостями, особливостями характеру і поглядами на життя. Важливо зрозуміти, що ідеальних людей не існує, і в кожного з нас знайдеться добрий десяток вад, які не заважають нам жити, якщо не зациклюватися на них.

Все погане, що є в нас, ми звикли гіперболізувати — нам здається, що ми набагато гірше, ніж є насправді. З позитивними якостями справи йдуть зовсім навпаки: ми рідко зізнаємося, що в чомусь хороші.

Так що постарайся вже прийняти себе таким, який ти є насправді, навчися об’єктивно оцінювати свої сильні і слабкі сторони і не намагайся досягти міфічного ідеалу.

7. Фізичне самовдосконалення

Якщо тобі не подобається, як ти виглядаєш, ти повинен прикладати всі можливі зусилля, щоб змінити себе. Соромишся зайвої ваги? Почни займатися спортом, включи в свій розпорядок дня ранкову зарядку, біг і відвідування фітнес-центру. Розумієш, що хочеш стати сильніше? Запишись на заняття бойовими мистецтвами або в гойдалку. Стеж за своїм харчуванням, веди здоровий спосіб життя. Тіло — це посудина, в якому тобі належить прожити своє життя. Так стався до нього ставилися і намагайся підтримувати його у формі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code