9 речей, за які не треба вибачатися — ніколи і ні перед ким

“Вибачте”, “вибачте”, “мені так ніяково”— вистачить! Викиньте з голови необхідність постійно вибачатися-тим більше в ситуаціях, коли на те немає ніяких підстав.

Чим вище інтелект людини, тим більше він схильний до саморефлексії. Чим більше ми копаємося в собі, тим більш невпевненими іноді стаємо, і тим більше приводів для постійних вибачень знаходимо. Ця поведінка вкрай рідко призводить до успіху. Статистика підтверджує, що приблизно половина дійсно чогось добилися людей банально не дуже-то розумні. Зате емоційно здорові і не забивають собі голову одвічними інтелігентними питаннями без відповідей. Успішні люди не відчувають потреби постійно виправдовувати свої дії – і ми пропонуємо брати з них приклад.

9 речей, яких пора перестати соромитися раз і назавжди. І не вибачатися за них, ніколи.

1. Ваша зовнішність і етнічне походження

Канони краси останнім часом дуже сильно змінилися, але пройде ще не один десяток років, перш ніж людство зживе всі свої комплекси з приводу зовнішності. Людина, яка виглядає не так, як більшість, завжди привертає до себе увагу — але тільки від нього самого залежить, чи стане цей вектор позитивним або негативним. Ми вже писали про людей з особливостями зовнішності, які стали популярними і багатими — радимо задуматися про особливості їх характеру.

2. Здоровий егоїзм

Так, виховання в дусі “Сам погибай, а товариша виручай” дуже показово — досі багато жителів країн колишнього СРСР слідують цій формулі, і вона насправді дуже гуманна в Національному сенсі. Добре тільки навчити всіх розуміти ключовий момент вибудовування і відстоювання особистих кордонів, прищепити вміння і готовність піклуватися про себе самого, що насправді є одним з головних і важливих умов виживання. Тоді “завдавати добро” стане нікому, та й нема чого-і виручати особливо нікого не доведеться, ось яка штука.

3. Дитячі спогади

Ви соромитеся того, що у вашому дитинстві було голодно або холодно, вам неприємно, що Ви народилися в глушині і ваші батьки родом з села? Дозвольте, але ви ж не вибирали, де і коли Вам народитися, ви ні в чому не винні — а значить, і соромитися тут зовсім нічого. Біографії великих людей іноді рясніють такими подробицями дитинства, що хочеться вити від туги — але навіть з подібним бекграундом людина може вирости в дуже гідного члена суспільства.

4. Душевна щедрість

Для деяких людей душевна щедрість дуже близька до дурості або слабкості — але це їх особиста проблема. Насправді умінням прощати володіють тільки дійсно глибокі і сильні люди. Здатність бути великодушним до своїх недоброзичливців, прагнення проявити милосердя – це риси щирих і світлих серцем людей. Хіба цього можна соромитися?

5. Емоційність

Чому діти здаються нам такими милими? Тому що вони безпосередні у вираженні своїх емоцій. Пам’ятаєте пісню черепахи Тортилли? “Будь веселим, дитячим, галасливим…” – у дорослому віці це все так само актуально. Те, що ви показуєте свої справжні почуття, є демонстрацією вашої душевної щирості, а не емоційної незрілості.

6. Будь-які принципи або переконання

Відстоювання своїх переконань обов’язково включає в себе повагу переконань опонента, навіть якщо ви в корені з ними не згодні. Це завжди викликає у відповідь повагу і готовність до діалогу.

7. Ваше оточення, кохані та друзі

Життя дуже коротке. Це усвідомлення приходить найчастіше занадто пізно – в той момент, коли вже пізно щось міняти. Ніколи не потрібно виправдовуватися за тих, кого ви по-справжньому любите, цінуєте і поважаєте. Якщо ви вибрали перебувати поруч з якоюсь людиною, сам по собі цей факт є достатнім, щоб У інших більше не залишилося питань. Вони все ж є? Нехай розбираються самі зі своїми комплексами і установками.

8. Ваші досягнення

Людина, яка чогось домоглася, часто відчуває почуття незручності по відношенню до тих, хто залишився позаду. Послухайте, але ж це саме ви витратили години і роки на досягнення результату, це ви недосипали і валилися з ніг від втоми, щоб поліпшити показники? Ваші досягнення абсолютно заслужені.

9. Ваше право на помилки

Ми всі так боїмося випробувати невдачу, помилитися або все зіпсувати, що вважаємо за краще часом не робити взагалі нічого — та ще й критикуємо тих, хто все ж ризикує і робить крок. Навіщо? Що ми втратимо, якщо будемо сидіти і боятися без кінця? Нічого, крім свого безглуздого страху зробити щось не так. Навіть якщо ми помилимося — до тих пір, поки людина жива, виправити можна практично все. Робити в будь-якому випадку краще, ніж не робити і шукати собі виправдання.

Ви помічали у себе перераховані риси? Це вам заважає жити або, навпаки, допомагає?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code