Чому не можна розбавляти чай водою — прикмета

На Сході чайна церемонія — це древній ритуал, який люди намагаються в точності дотримуватися із століття в століття. У слов’ян ніколи не було якихось суворих правил на цей рахунок. І все-таки в селах люди похилого віку до цих пір говорять, що не можна розбавляти чай холодною водою — це погана прикмета. Чому?

Прикмета, «настояна» на мудрості і ощадливості

Наші предки з звичайним чорним чаєм познайомилися порівняно недавно — якихось кілька століть тому. До того на Русі пили гарячі трав’яні відвари на меду або заварювали кипрей (іван-чай). Між іншим, це поширене і невибаглива рослина колись було дуже популярне на Заході — його купували за переконливе золото, вважаючи не тільки основою для смачного напою, але і ліками від багатьох хвороб. З початком британської «чайної експансії» популярність зніту в Європі зійшла на немає, але пам’ять про неї збереглася.

Порушення рецептури

Звідси і «виростає» прикмета — чому не можна розбавляти чай водою (особливо холодної). На приготування напою з потужним антиоксидантним дією господарем бралося строго відведені кількість рослинної сировини. Порушиш рецептуру — не отримаєш очікуваного ефекту. А при розведенні саме це і відбувалося: цілющий відвар переставав діяти належним чином.

Марнотратство

До чаю відношення на Русі завжди було шанобливе — хоч до кипрею, хоч до його чорного «родичу» з просторів далекого Індокитаю. Пролити напій — проявити неповагу до господарів, образити душі зберігачів Роду, відштовхнути від себе удачу. Ось і друге обґрунтування прикмети — чому не можна розбавляти чай водою. На думку предків, таке «марнотратство» могло стати причиною погіршення добробуту.

Не можна розбавляти чай водою — прикмета з містичним підтекстом

У магії існують власні ритуали. Деякі з них стосуються любовних стосунків між близькими людьми. Сумнозвісна «остуда» (або відворот) частенько буває пов’язана з процедурою чаювання або приготування особливих магічних відварів. Мета дійства, супроводжуваного спеціальним змовою — охолодити і напій, і почуття.

Виходить, що чай водою розбавляти — прикмета до розлуки між подружжям або закоханими.

Можливо, це просто забобони, але чи варто спокушати долю? До того ж є ще один нюанс: щоб додати в кухоль холодної водички, треба не до верху наливати сам напій. А це (за народним повір’ям) — прямий шлях до втрати матеріальної стабільності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code