Чому не можна спати в чужому ліжку – прикмета для сім’ї

Повноцінний сон – важлива частина життя людини, гарантія нормального здоров’я, фізичного і душевного. Не дивно, що прикмети про ліжко ще в давнину існували у величезних кількостях. Багато хто з них були «прикладними».

Нареченим, наприклад, пропонувалося в обов’язковому порядку приходити в дім чоловіка зі своєю постіллю – перинкой, подушками і білизною.

Це вимога (цілком з’ясовне з побутової точки зору) пояснювали турботою про молодій сім’ї. Здавна вважалося, що спати в чужому ліжку не можна, того, хто спить, це обіцяє хвороби, а господарям – розлади і розлуки. Ймовірно, саме тому навіть найдорожчих гостей ніколи не укладали на хазяйське ложі – їх могли влаштувати на сіннику, на лавці, на підлозі, але не на подружньому ліжку.

Порядок – запорука сімейного щастя

Заправляємо

Злі духи тільки і чекають моменту, щоб розладнати згода між домочадцями. У передчутті цього моменту вони ховаються в складках зім’ятого білизни, відкритого чужих поглядів. Такими езотеричними резонами пояснювалося вимога про те, чому треба заправляти постіль – прикмета обіцяла нечепур, які нехтують цим правилом, зради коханої людини, скандали і часті хвороби.

Утримуємо в чистоті

Перини було регулярно вибивати, влітку просушувати на сонці, взимку – виморожувати. Ця традиція грунтувалася не тільки на вимоги гігієни, вона допомагала вигнати з дому все тих же «містичних шкідників», духів розбрату. До того ж чистота і запах свіжості були особливо приємні домовикові, а від нього залежав добробут родини, здоров’я людей і худоби.

Не їмо

Чому не можна їсти в ліжку – прикмета цілком зрозуміла. По-перше, це негігієнічно і негарно, по-друге, хранителі снів можуть образитися, що ліжко використовується не за призначенням». Після такої трапези чекай нічних кошмарів!

Ритуали та прикмети, пов’язані з постіллю

Перераховувати прикмети про сон і постіль можна дуже довго.

  1. Наприклад, зміна білизни повинна проводитися строго по суботах. Якщо робити це в неділю – тривожні сновидіння на весь тиждень забезпечені.
  2. Перед пранням наволочки і підковдри необхідно вивертати навиворіт, інакше можна нашкодити здоров’ю людей, які будуть спати в ліжку. Головне – не забути потім повернути все в нормальне стан, інакше успіху в справах мешканцям будинку не бачити.
  3. Сторонніх не можна саджати на своє ліжко, щоб не виникло розбіжностей між чоловіком і дружиною.

А як бути з котами, які люблять поніжитися на перинке разом з господарями? Вважається, що спокійне поведінка вихованця – дуже сприятлива ознака, тому проганяти мурлыку не слід. Якщо ж раптом кіт починає тривожитися, кидатися і зіскакувати з ліжка, слід задуматися про своє здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code