Чому не можна виносити сміття ввечері

Багато прикмет прийшли до нас з сивої давнини і вже частково втратили свій початковий сенс. Приміром, якщо трактувати прикмету про винесення сміття щовечора, то заборона на дану дію в давнину був пов’язаний, насамперед, з безпекою людини, який зважився в темний час доби вийти з дому з повним мішком або сумкою. Ліхтарів в ті часи (два-три століття тому) на вулицях не було, ручних ліхтариків теж.

Зате вуличні грабіжники і пройдисвіти водилися в надлишку. Не дивно, що беззбройний чоловік, який вийшов у темний провулок з чимось об’ємистим в руках (ніхто ж не знав, що там сміття) ризикував отримати каменем по голові або ножем під ребра. Ось і виходило, що виносити сміття ввечері – прикмета погана.

Є і інші тлумачення, і всі однозначно сходяться на думці, що сміття в темний час доби краще не викидати.

Чому не можна виносити ввечері?

  1. Викидаючи щось із дому з настанням темряви, людина позбавляє себе грошового благополуччя. Відмовитися від цієї ідеї потрібно приблизно з 17.00. Якщо сміття погано пахне або відро настільки переповнений, що нікуди класти новий сміття, винесіть пакет зі сміттям у двір і повісьте на паркан (або на балкон). А на звалище віднесете його вранці.
  2. В давнину вважалося, що відходи, які викинув осіб, можуть виявитися потрібними домового. Правда, варто відзначити, що в ті часи викидали залишки пряжі, зламані речі, а не порожні консервні банки, використані підгузники і тару з-під різних продуктів. Навряд чи щось з цього спокусить сучасних будинкових.
  3. Ні в якому разі не можна виносити сміття, якщо в ньому є ваші нігті, волосся, зуби (наприклад, молочні зуби дитини) чи особисті речі (зламана гребінець, діряві речі та взуття тощо). Все це – ідеальна основа для наведення найсильнішою псування. Оскільки темні маги виходять на полювання за інгредієнтами для своїх зілля і заклинання саме в томне час, все це потрапить їм у руки. І тоді біди не уникнути.
  4. Виносити сміття ввечері – до пліток. Це повір’я також сходить корінням до більш давніх часів. Вважалося, що хороша господиня (і господар) встає рано вранці, ледь не зі світанком, щоб навести вдома порядок. Тому вже до обіду в хаті чистота, і жінка береться за куховарство та інші домашні справи. Відповідно, сміття теж буде готовий до викиду вже в обід, коли завершено наведення порядку. Якщо ж господарі сміття несуть на смітник ввечері, значить, до обіду спали і лентяйничали. Значить, вони недбайливі господарі, з усіма звідси витікаючими наслідками.

Як би там не було, в наші дні теж не варто йти по темряві далеко від дому. Так що послухайте прикмету – викиньте сміття заздалегідь, до настання вечора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code