Хрестини дівчинки: правила і прикмети

Хрещення – священна дія, одне з семи таїнств, у процесі якого людина повністю очищається від гріхів предків і знаходить ангела хоронителя. Вважається, що до проведення обряду новонароджений знаходиться під владою сатани і є його рабом. При Хрещенні людина отримує Божественну благодать, народжується для життя духовного і відкриває двері в Церкву Христову.

Хрестини дівчинки – правила і прикмети для хрещеної

Кожен приходить до Бога своїм шляхом. Немовлят в лоно Церкви Христової призводять воспріємників – хресні батьки, які дають обітниці за свого підопічного і покладають на себе обов’язки його духовного виховання.

Завдання батьків – поставитися серйозно до вибору восприємників. За дівчинку відповідальна перед Богом хрещена мати. Церковні правила вимагають від неї дотримання наступних умов:

 1. Вона повинна бути православною християнкою.
 2. Не перебувати у шлюбі з хрещеним батьком дитини.
 3. Повноліття, старше 14 років.
 4. Відсутність місячних у день здійснення таїнства.

Хресна повинна усвідомлювати всю відповідальність за взяті на себе зобов’язання, бути скромно одягнена, мати при собі натільний хрестик. Перед обрядом їй не можна вживати спиртні напої і займатися сексом.

В обов’язок хрещеної матері входить підготовка крижми. Це матерія білого кольору, оздоблена вишивкою у вигляді хреста та ініціалів немовляти. У неї загортають дитину після триразового занурення в купіль. Хрестик зазвичай купує хрещений батько.

Прикмети на хрещення дитини

Варто зауважити, що церква не схвалює віру і дотримання прикметами, вважаючи їх пережитком язичницького минулого. Однак народні повір’я існують століттями, і відмовитися від них непросто, тим більше, що більшість з них хоч і не відповідають християнським канонам, але не суперечать їм.

Так, наприклад:

 1. Існує повір’я, згідно з яким крижма здатна зцілювати від хвороб, якщо загорнути в неї занедужившего дитини. Її не можна прати і передавати іншій людині.
 2. Народні прикмети на хрестини дівчинки стверджують, що незаміжня жінка першим повинна хрестити хлопчика. В іншому випадку її жіноче щастя перейде до хрещениці.
 3. Не бажано брати хресної вагітну жінку. Вважається, що її думки зайняті появою на світ власної дитини, і вона не зможе належною мірою перейнятися важливістю події.
 4. Свічки і хрестильний наряд слід зберегти. Вони допомагають при знятті псування і пристріту.
 5. Дощ на хрестини – хороший знак, що передвіщає щастя немовляті.
 6. У день звершення таїнства не можна лаятися, прати, прибирати, шити і займатися іншими справами, які не є невідкладними.
 7. Плач дитини при зануренні в купіль – ознака того, що його тіло покидають сили зла.
 8. Після обряду хрещення потрібно відразу їхати додому, не заїжджаючи в гості або магазини.
 9. Ім’я, дане при хрещенні, слід зберігати в таємниці. Недоброзичливці можуть використовувати його для магічних обрядів з наведення псування.

Вважається, що перед хрещенням не можна подавати милостиню, а решту, отриману при купівлі хрестика та свічок для обряду, необхідно пожертвувати на утримання або будівництво храму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code