Індіра Ганді

Індіра Приядаршини Ганді – індійський політик і лідер політичної сили «Індійський національний конгрес». Дочка першого прем’єр-міністра держави Джавахарлала Неру. Вона стала єдиною жінкою прем’єр-міністром в історії Індії, яка займала цю посаду в період 1966-1977 рр.., а потім з 1980 р. аж до дня її вбивства в 1984 р.

У цій статті ми розглянемо основні події з біографії Індіри Ганді поряд з найцікавішими фактами з її життя.

Отже, перед вами коротка біографія Індіри Ганді.

Біографія Індіри Ганді

Індіра Ганді з’явилася на світ 19 листопада 1917 р. в індійському місті Аллахабад. Дівчинка росла і виховувалася в родині видатних політиків. Її батько, Джавахарлал Неру, бел першим прем’єр-міністр Індії, а дід очолював співтовариство ветеранів «Індійського Національного Конгресу».

Мати і бабуся Індіри також були впливовими політичними діячами, які в свій час піддавалися серйозним репресій. У зв’язку з цим, вона з ранніх років була знайома з пристроєм держави.

Дитинство і юність

Індіра Ганді в дитинстві

Коли Індірі ледь виповнилося 2 роки, вона познайомилася з великим Махатмою Ганді, який був і є національним героєм Індії. Коли дівчинка виросте, їй вдасться ще не раз перебувати у спільноті з Махатмою. Цікавий факт, що саме він порадив 8-річної Індірі Ганді створити свій трудовий союз по розвитку домашнього ткацтва.

Оскільки майбутня прем’єр-міністр була єдиною дитиною у батьків, їй приділяли велику увагу. Вона часто присутня серед дорослих, слухаючи їх розмови, що стосуються різних важливих тем.

Коли батько Індіри Ганді був заарештований і відправлений у в’язницю, він регулярно писав листи дочки. В них він ділився своїми занепокоєннями, моральними принципами та поглядами щодо майбутнього Індії.

Освіта

У дитинстві Ганді в основному отримувала домашню освіту. Вона змогла успішно здати іспити в народний університет, але пізніше була змушена залишити навчання через хворобу матері. Індіра вирушила до Європи, де її мати лікували в різних сучасних лікарнях.

Індіра Ганді в молодості

Не упускаючи можливості дівчина вирішила вступити в Сомервельский коледжі Оксфорда. Там вона вивчала історію, політологію, антропологію й інші науки.

Коли Ганді виповнилося 18 років в її біографії трапилася трагедія. Лікарям так і не вдалося врятувати життя її матері, яка померла від туберкульозу. Після важкої втрати Індіра вирішила повернутися на батьківщину.

В той час почалася Друга світова війна (1939-1945), тому Ганді довелося їхати додому через Південну Африку. В даному регіоні проживало безліч її співвітчизників. Цікаво, що в ПАР дівчині вдалося виступити зі своєю першою політичною промовою.

Політична кар’єра

В 1947 р. Індія отримала незалежність від Великобританії, після чого було засновано перший національний уряд. Її очолив отець Індіри – Джавахарлал Неру, який став першим прем’єр-міністром в історії країни.

Індіра Ганді з батьком

Ганді працювала особистим секретарем у свого батька. Вона скрізь і всюди їздила з ним у ділові поїздки, нерідко даючи цінні поради. Разом з ним Індіра відвідала Радянський Союз, яким тоді керував Микита Хрущов.

Коли в 1964 р. не стало Неру, Ганді обрали депутатом індійського парламенту, а пізніше – міністром інформації та радіомовлення. Вона представляла Індійський національний конгрес (ІНК) – найбільшу політсилу Індії.

Незабаром Індіру обрали прем’єр-міністром країни, завдяки чому вона стала 2-й в світі жінкою, яка перебувала на посаді прем’єр-міністра.

Виступ Індіри Ганді

Індіра Ганді була ініціатором націоналізації індійських банків, а також прагнула розвивати відносини з СРСР. Проте багато політиків не поділяли її поглядів, внаслідок чого в партії стався розкол. Тим не менше, більшість індійського народу підтримала свого прем’єр-міністра.

У 1971 р. Ганді знову здобула перемогу на парламентських виборах. У тому ж році радянський уряд виступив на стороні Індії в індо-пакистанської війни.

Характерні риси правління

Під час знаходження у влади Індіри Ганді, в країні почала помітно розвиватися промисловість і сільськогосподарську діяльність. Завдяки цьому, Індія змогла позбутися від залежності щодо експорту різного продовольства. Однак держава не могла розвиватися в повну силу через війни з Пакистаном.

У 1975 р. Верховний суд постановив відправити Ганді у відставку, пред’явивши їй звинувачення в порушеннях виборчого законодавства в період проведення останніх виборів. У зв’язку з цим політик посилаючись на 352 статтю індійської конституції ввела в країні режим надзвичайного стану.

Це призвело як до позитивних, так і до негативних наслідків. З одного боку, під час режиму ПП почався економічний підйом. Крім цього, було фактично покладено край міжрелігійних конфліктів. Однак з іншого боку, політичні права і свобода людини були обмежені, а всі опозиційні видавництва опинилися під забороною.

Індіра Ганді і Леонід Брежнєв

Мабуть, найбільш негативною реформою Індіри Ганді стала стерилізація. Влада постановила, що кожен чоловік, який вже має трьох дітей, був зобов’язаний пройти стерилізацію, а жінка, яка завагітніла 4-й раз – примусово піддавалася процедури аборту.

Надвисока народжуваність дійсно була однією з головних причин бідності в державі, однак подібні кроки принижували честь і гідність індійців. Народ прозвав Ганді «індійської залізної леді».

Індіра нерідко приймала жорсткі рішення, відрізняючись при цьому певною мірою безжальності. Внаслідок усього цього, у 1977 р. вона зазнала нищівного фіаско на парламентських виборах.

Повернення на політичну арену

З часом в біографії Індіри Ганді почали відбуватися позитивні зміни. Громадяни знову повірили їй, після чого в 1980 р. жінці знову вдалося зайняти крісло прем’єр-міністра.

У ці роки Ганді активно займалася зміцненням держави на світовій політичній арені. Незабаром Індія очолила Рух неприєднання – міжнародну організацію, що об’єднує сьогодні 120 країн на принципах неучасті у військових блоках.

Особисте життя

Зі своїм майбутнім чоловіком, Ферозом Ганді, Індіра познайомилася ще у Великобританії. Молоді люди вирішили укласти шлюб в 1942 р. Цікавий факт, що їх союз не відповідав кастовим і релігійних традицій Індії.

Індіра Ганді з чоловіком

Фероз був вихідцем з індійців іранського походження, що сповідували зороастризм. Тим не менш, це не зупинило Індіру, вибрати собі в супутники життя саме Фероза Ганді. Вона взяла прізвище чоловіка за те, що той не доводився родичем Махатми Ганді.

У сімействі Ганді народилося двоє хлопчиків – Раджив і Санджай. Фероз помер в 1960 р. у віці 47 років. Через 20 років після втрати чоловіка, незадовго до вбивства самої Індіри, в автомобільній катастрофі загинув її молодший син Санджай. Варто зауважити, що саме він знаходився в числі найбільш головних радників у своєї матері.

Вбивство

У 80-х роках минулого століття індійські влади вступили в конфлікт з сикхами, які хотіли отримати незалежність від центрального державного апарату. Вони зайняли «Золотий храм в Амрітсарі, який здавна був їх головною святинею. В результаті, уряд силою захопила храм, убивши при цьому кілька сотень вірян.

31 жовтня 1984 р. Індіра Ганді була вбита власними охоронцями-сикхами. На той момент їй було 66 років. Вбивство прем’єр-міністра стало відкритою помстою сикхів по відношенню до верховної влади.

У Ганді було випущено 8 куль, коли вона прямувала в приймальний зал для проведення інтерв’ю з британським письменником та кіноактором Пітером Устиновим. Так завершилася епоха «індійської залізної леді».

Кремація Індіри Ганді

Попрощатися з Індірою прийшли мільйони її співвітчизників. В Індії був оголошений траур, який тривав протягом 12 днів. Згідно з місцевими традиціями, тіло політика було кремовано.

У 1999 р. Ганді була визнана «Жінкою тисячоліття» по версії опитування, проведеного «Бі-бі-сі». У 2011 р. в Британії відбулася прем’єра документального фільму про одного з найвидатніших жінок Індії.

Якщо вам сподобалася біографія Індіри Ганді – поділіться нею в соцмережах. Якщо ж вам подобаються біографії відомих людей або цікаві історії з їхнього життя – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code