круп

Круп

Зміна сезону або різке похолодання призводять до інфекцій, які можуть вплинути на здоров’я дитини. Одним з ускладнень застуди є круп, який може викликати кашель, який відрізняється від звичайного силою і небезпекою.

Незвичайний звук кашлю, який раніше не виникало, може викликати сильну тривогу у батьків.

Що таке круп?

Круп — це стан, при якому в гортані, у зоні голосових зв’язок і трахеї розвивається гостре запалення. У медицині круп відомий як ларинготрахеобронхіт або ларинготрахеїт.

У гортані розташовані голосові зв’язки, через які при диханні проходить повітря. При запаленні голосові зв’язки набрякають і звужуються, що змушує повітря проходити через вузький отвір.

Скорочення голосових зв’язок викликає шум, ускладнює дихання, а також призводить до унікального «лающему» кашлю, пов’язаного з крупом.

Що викликає круп?

Існують основні причини, що провокують розвиток крупа.

Вірусний круп

Віруси є основною причиною крупа. Вони зазвичай інфікують верхні дихальні шляхи, такі як ніс і глотку. Запалення повільно просувається вниз по дихальній системі, поширюючись на гортань і трахею, що викликає круп.

Тільки деякі віруси можуть бути відповідальні за провокацію цього захворювання:

  1. Вірус парагрипу є основною причиною розвитку крупа у дітей грудного і раннього віку.
  2. Інфекція, викликана вірусом папіломи людини (ВПЛ), має чотири варіанти перебігу, і круп входить в їх число.
  3. Респіраторний синцитіальний вірус (RSV) викликає легкі, простудоподобные симптоми у дорослих, але може бути відповідальним за серйозні захворювання, такі як бронхіоліт, пневмонія і навіть круп у дітей молодшого віку.
  4. Вірус грипу несе основну відповідальність за грип, але також може викликати круп у немовлят.
  5. Аденовіруси — це група з декількох збудників, які викликають круп, крім інших проявів інфекції.
  6. Ентеровірус також являє собою групу збудників, які в основному вражають дітей, що призводить до різних симптомів інфекцій, включаючи круп.

Бактеріальний круп

Він зазвичай є одним із симптомів бактеріальної інфекції, викликаної:

  • Стафілококом
  • Haemophilus influenzae
  • Corynebacterium diphtheriae
  • Пневмококком

Спазматичний круп

Він виникає, коли його викликає інше захворювання. Частими причинами спазматичного крупа є респіраторні алергії, астми і кислотний рефлюкс.

Спазматичний круп може розвинутися відразу, навіть якщо з дитиною все в порядку. Цілком імовірно, що це відбувається, коли малюк піддається дії алергенів, таких як пилок і частинки пилу.

Механізм розвитку крупа

Розвиток крупа можливо в результаті реалізації декількох патогенетичних сценаріїв:

Контакт з бактеріями або вірусами

Вірусний і бактеріальний круп може бути заразним. Новонароджені інфікуються, якщо вони знаходяться в тісному контакті з хворим людиною або торкаються поверхні або об’єкта, забрудненої збудниками.

Спільне використання посуду з інфікованою людиною також може викликати зараження.

Наявність алергії

Якщо у дитини респіраторна алергія або астма, то у нього може бути підвищений ризик розвитку спазматичного крупа.

Інші проблеми

Ускладнення, такі як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), можуть зробити дитину схильним до крупу. Зазвичай кислота з шлунку досягає гортані і викликає запалення. Вона вражає голосові зв’язки і трахею, викликаючи круп.

Як часто зустрічається круп?

Круп вражає близько 3% дітей щорічно, і є поширеним дитячим захворюванням. Найбільше страждають діти у віці від трьох місяців до п’яти років. Найбільша частота виникнення буває у малюків у віці двох років.

Захворювання в основному виникає в холодні зимові місяці.

Спазматичний круп може розвинутися в будь-який час, оскільки він пов’язаний з алергією і часто передається у спадок. Якщо у батьків чи братів і сестер є спазматичний кашель, то у дитини може бути круп.

В цілому, діти молодшого віку мають більш високий ризик із-за їх вузькій гортані. Навіть найменше її запалення може зробити дитину схильним до крупу.

Які симптоми крупа?

Симптоми цього стану включають:

Гавкаючий кашель

Це контрольний ознака хвороби. Кашель дитини глибокий, гучний, більш тривалий і нагадує гавкіт собаки або каркання ворони. Кашель зазвичай посилюється вночі.

Стридор

Це ще один характерний симптом крупа. Стридор — свистячий, скрипучий або дратівливий звук, який чути, коли дитина дихає. Це явний показник того, що у малюка проблеми з диханням через звуження гортані.

Утруднене дихання

Дихання дитини прискорене і ускладнений, що видно по посиленого руху м’язів грудей і живота.

Нежить

Рідкі виділення слизу з носа, аналогічні простудних.

Лихоманка

У дитини підвищується температура до 38 °C і вище.

Запалення гортані

Його також називають ларингітом. У малюка буде сильно запалений голосовий апарат, включаючи набряк голосових зв’язок, який зовні не видно.

Хрипота голосу, типова для ларингіту, більш очевидна у малюків, які можуть говорити. Голос малюка стає напруженим і незвичайним через запалення голосових зв’язок.

Симптоми крупа стають помітними в кінці дня і протягом ночі, але краще до ранку. Деякі симптоми захворювання вкрай серйозні і потребують негайної медичної допомоги.

Як діагностується круп?

Лікар проведе діагностику крупа з допомогою наступних діагностичних засобів і процедур:

Вивчення симптомів

Лікар повинен мати можливість діагностувати круп, слухаючи кашель і наявні шуми, хрипи при диханні.

Рентген грудної клітини та шиї

Рентген шиї може виявити звуження в гортані. Рентген грудної клітки покаже звуження дихальних шляхів і наявність інфекції в легенях.

Аналіз крові

Він виявляє присутність збудників у крові, а також визначає антитіла, які можуть допомогти точно визначити причину інфекції.

Пульсоксиметрія

Прилад, прикріплений до подушечки вказівного пальця, вимірює кількість кисню в крові. Немовля з крупом буде мати більш низький його вміст.

Як лікується круп?

Лікування крупа залежить від причини, яка його викликає. Більшість ліків допомагають знизити інтенсивність симптомів і допомогти дитині легше дихати. Призначаються:

Кортикостероїди

Вони можуть бути у вигляді інгаляційного розчину або ін’єкцій. Кортикостероїди знижують запалення гортані і полегшують дихання дитини. Ліки зазвичай застосовується в екстремальних випадках, коли круп заважає нормальному диханню, годування і сну дитини.

Адреналін

Він допомагає миттєво зменшити набряк в дихальних шляхах. Адреналін дається через інгалятор. Він необхідний у випадках сильної закупорки дихальних шляхів спазматичного крупа, який може бути викликаний астмою або алергією.

Подача кисню

Якщо рівень кисню в тілі дитини надто низький, то лікар може порадити давати кисень дитині через маску або маленьку трубку в носі.

Парацетамол або ібупрофен

Ці ліки допомагають знизити температуру тіла при застосуванні у призначених дозах.

Антибіотики

Вони діють тільки при бактеріальному крупі.

Дитина з крупом в основному потребує домашнього догляду для якнайшвидшого одужання. Госпіталізують дітей до трьох років і мають важкі прояви крупа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code