Мусульманські прикмети – міф чи реальність?

У кожного народу свій побут, традиції і уклади. Мусульмани ведуть відрізняється від християн і католиків, а також представників інших релігій спосіб життя. Іслам говорить:

Немає прикмет, є лише забобони, вірити в які негідно справжнього віруючого.

І все ж мусульманські прикмети існують. Звідки вони взялися і про що говорять? Давайте розберемося.

Чи існують погані прикмети в Ісламі?

Пророк Мухаммед в свій час сказав, що всі погані прикмети є брехня, і що вони збудуться тільки щодо тих людей, у серці яких недостатньо сильна віра в Аллаха або яким є за що постраждати. Простіше кажучи, якщо злодій боїться, що з ним трапиться щось погане, швидше за все, так і станеться.

Якщо якийсь знак або знак здаються добропорядному мусульманину несуть у собі небезпеку, він повинен звернутися з молитвою до Аллага, оскільки тільки той в силах відвести від нього біду. Зло походить тільки з тими, хто сам його на себе накликав.

Мусульманські прикмет на всі випадки життя

Отже, офіційної інформації про таке явище, як прикмети і прикмети в мусульманському світі, знайти складно, оскільки відповіді на всі питання є в Корані, а те, чого там немає, неістотно і мусульмани в це не вірять. І все ж нам вдалося знайти кілька цікавих прикмет, які так чи інакше пов’язані зі словами Пророка або його послідовників (тільки в такому разі вони вважаються достовірними):

  1. Якщо кричить півень, потрібно помолитися, тому що він побачив ангела. І на вас зійде благодать.
  2. Якщо кричить осел – потрібно просити Бога про захист, тому що він побачив нечистого, а значить, зло ходить поруч з вами.
  3. Брати все потрібно тільки правою рукою. Якщо якась справа може бути зроблено однією рукою, то для цього також потрібно використовувати тільки праву руку.
  4. Пішов дощ – значить, на землю зійшла милість Всевишнього. Слід піднести йому вдячну молитву (до речі, існують аналогічні слов’янські прикмети про дощ – дійсно, він був благом як для хліборобів, так і для тваринників, так як обіцяє багатий урожай і рясні трави на луках).
  5. Не можна вбивати заползшую в будинок змію, попередньо не попросивши її покинути приміщення. Тільки в тому випадку, якщо плазун не послухається, можна взяти в руки палицю і позбутися від непроханої гості.

Існує ще ряд прикмет, але по суті, всі вони перегукуються з нормами мусульманського етикету і склалися в силу релігійних або інших уявлень і традицій. Приміром, багато нагодувати гостя, подарувати йому річ, якщо вона сподобалася, ділити будинок на жіночу і чоловічу половину і т. д. Покарання за недотримання таких «прийме» цілком передбачувано – осуд оточуючих і навіть суворе покарання за місцевими законами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code