Народні прикмети на 25 травня

Народна назва:

День Єпіфана, рябиновка.

Звичаї

Прийнято вважати, що цей день особливо часто відбуваються пожежі, тому здавна намагалися не вести себе аморально і шанобливо ставилися до вогню, щоб не розгнівати його і не викликати тим самим загоряння в своєму будинку. Деякі загоряння, до речі, заборонялося гасити, так як вони виступали в якості спокути за скоєні гріхи.

Якщо на Єпіфана розпустилися білі латаття, то їх не можна зривати, доторкатися до них і вже тим більше зірваними нести додому. Їх необхідно рвати тільки в певні дні, так як вони наділені цілющою силою і можуть допомогти хворому швидше одужати – позбутися від зубного болю або вилікувати від сильного отруєння. Зривають їх лише з заткнутими вухами, ласкаво звертаючись зі своїм проханням чи просто розмовляючи з ними, а потім швидко відривають квітка, але ні в якому разі не зрізають його гострим предметом, адже за повір’ями рослина закінчиться кров’ю.

Можна поворожити на горобинової гілці. Для цього потрібно зірвати її з дерева, поставити у воду і потім спостерігати, як довго вона не простоїть. Від цього залежить, скільки часу вас буде супроводжувати удача. До того ж прийнято вірити в те, що заблукавши в лісі, варто відірвати невелику гілочку, так як вона може вивести вас з хащі.

Прикмети

  1. Якщо раннім ранком стоїть тепла і сонячна погода, то очікуються сухі і погожі літні місяці, однак чекають і часті пожежі і навпаки.
  2. Запримітили, що жовте листя акації розкрилися і при цьому почали рясно виділяти нектар і різко пахнути, тим самим залучаючи на свій запах безліч комах, значить, дощ почнеться або протягом найближчої години, або через 12 – 20 годин.
  3. Почули, що протягом всієї ночі без угаву співає соловей – будьте впевнені, що в найближчі дні не настане негода.
  4. Занадто пізно зацвіла горобина – осінь теж почнеться дуже пізно і триватиме довше, ніж має.
  5. На сході сонце забарвилося в червоний колір протягом дня з’явилося занадто багато хрущів, значить, настає посушливе літо.
  6. Якщо раптово в населений пункт забігли вовки, то не слід очікувати багатого врожаю; лисиці – мешканцям слід бути готовими до великої біди. Можливо, вона торкнеться лише деяких, але може і прийняти розмір загальної катастрофи, наприклад, станеться велика пожежа, яка забере багато життів.
  7. Побачили, що чайки не відлітають далеко від берега, але і на воду не хочуть сідати – негода затягнеться на тривалий період.
  8. Вечірні хмари забарвилися в синій колір – незабаром погода кардинально зміниться.

У цей день іменини святкують:

Філіп, Герман, Денис, Іван, Магдалина, Панкрати, Федір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code