Народні прикмети на 28 травня

Народна назва:

Пахом, Пахомій-бокогрей, травник, Ісай.

Звичаї

В цей час з теплих країн поверталися останні ластівки. Їх іноді називають ” Божими пташками, так як згідно з переказами саме вони прилітали до хреста, на якому був розп’ятий Ісус, і виривали колючки з його тернового вінця. З цієї причини вважається, що в будинках, під дахами яких ці птахи звили свої гнізда, панує щастя і спокій. Їх розорення рівносильно смертному гріху і карається сліпотою чи смертю когось з домочадців. За цим птахам раніше віщували пожежі і масові смерті. Так, наприклад, якщо ластівка несподівано покинула своє гніздо і полетіла вити його в інше місце, то вся сім’я може померти. По весні вона повернулася в колишнє гніздо, звите під вашої дахом – можливо, незабаром ваш будинок згорить.

Побачили першу ластівку – негайно вмийтеся молоком, щоб шкіра виглядала молодою і на ній не було веснянок, прищів, до того ж під палючим літнім сонцем ви не отримали сонячного опіку.

Вважається, що ті, хто народився на Пахома, дуже ласкаві до оточуючих, тому до ним усі тягнуться. Можна сказати, що ці люди по-справжньому щасливі, так як мають багато друзів і знайомих.

Прикмети

 1. Якщо в цей день стоїть тепла погода, то і все літо буде теплим і ясним.
 2. Помітили, що на осики з’явилися сережки, на березах – молоді листочки, а у папоротей розгорнулися листя, значить, вже можна вирушати в ліс і збирати там перші гриби.
 3. Побачили, що після негоди на небі з’явилася яскрава веселка, значить, дощ протягом дня точно більше не піде.
 4. Якщо дим від розведеного багаття почав клубочитися і «є» очі, то до самого пізнього вечора буде сиро.
 5. Замерзли листочки на дубах і березах – у другій половині літа люди, які мають які-небудь хронічні захворювання, будуть відчувати себе вкрай погано.
 6. Під час дощу раптово подув вітер з східного напрямку – зовсім скоро опади будуть випадати.
 7. Запримітили, що в повітрі літає велика кількість павутин або схід пофарбував небо в червоний колір, значить, належить жарке і сонячне літо, але будьте готові і до того, що через надмірну посушливості настане пожежонебезпечна ситуація.
 8. Рибалкам слід звернути увагу на погоду у цей день. Якщо на дворі тепло, то можете сміливо вирушати на риболовлю – на вас чекає великий улов.

У цей день іменини святкують:

Анастасія, Дмитро, Пахом.

Тлумачення снів 28 травня

 • Сновидіння, в якому фігурував часник, є передвісником спорів. Якщо уві сні ви його збирали, то наяву вам доведеться мати справу з давнім недоброзичливцем; їли – ви виявите надмірну агресивність, ніж нашкодите особисто собі.
 • Приснилося, що ви малюєте, значить, в майбутньому у вас з’являться нові грандіозні плани. Спостерігали за тим, як це робить хтось інший – знайте, що в даний момент повз вас проходить щось дуже важливе і значуще.
 • Сон, у якому ви побачили на картині власне зображення, є тривожним знаком: можливо, хтось вибрав вас в якості об’єкта для здійснення будь-яких магічних ритуалів. Придивіться до свого найближчого оточення і поспостерігайте, не почав хто-небудь останнім часом поводитися незвично.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code