Народні прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці

Події в навколишній природі і в житті, примечаемые людьми на великі церковні свята, складають пул прийме, на які можна орієнтуватися і сьогодні. Наприклад, прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці дуже багато можуть розповісти про наближення зими, майбутній врожай і сімейного життя.

Свято Покрови Богородиці: що означає і прикмети, пов’язані з цим днем

Згідно з переказами, 14 жовтня (1 жовтня за старим стилем) Діва Марія з’явилася віруючим в одній з церков Константинополя, в повітрі, під самим куполом. Там вона молилася, а потім простягнула руки, тримаючи в них ремінь через накидку і як би укутуючи нею усіх, хто молився в храмі.

На Русі це був перший осінній свято, яке відзначали з розмахом. На нього припадало закінчення збору врожаю та заготівлі зимових припасів. Після цієї дати або прямо в саме свято було прийнято грати весілля – вважалося, що нареченим буде протегувати сама Богородиця.

Погодні прикмети на свято Покрова свідчать наступне:

 • північний вітер обіцяє студену зиму, південний – м’які;
 • відліт журавлів – до раннього похолодання;
 • іній вранці – до сніжної зими;
 • збереглися листя на березах і кленах – чекайте холодів;
 • якщо до свята сніг ще ні разу не падав, значить, і в зимові місяці його буде мало;
 • якщо сніг випав, то чекайте його і в листопаді, якщо ще ні – то не раніше грудня;
 • багато снігу на Покрову – багато дітей народится в наступаючому році.

Весілля на Покрову – прикмети для дівчат

Покрив, що дав назву свята, в народі було прийнято асоціювати з фатою нареченої. Оскільки Діва Марія традиційно вважалася захисницею жінок і матерів, вийти заміж у цей день було дуже хорошою прикметою щасливого подружнього життя.

 • Якщо на Покрову випав сніг, то до кінця осінь у селі зіграють багато весіль, чим більше за розміром кучугури – тим більше гулянь належить;
 • Хлопець, який почне доглядати за дівчиною на свято, буде для неї найкращим нареченим;
 • Сніг під час весілля в цей день – дуже хороша прикмета, яка обіцяє молодим великий достаток і багато діток;
 • Якщо поставити рано вранці свічку перед іконою Богородиці і помолитися їй про хороше нареченого, то скоро вдало вийдеш заміж.

Як прийнято зустрічати свято?

Щоб свято пройшло не даремно, було прийнято зустрічати його певним чином. Так, чоловіки повинні були до цієї дати повністю закінчити утеплення будинку і заготівлю дров, інакше зима для всієї родини могла виявитися важкою.

Жінки для очищення оселі обходили його з підпаленої гілочкою яблуні, окурівая всі кути і ніші. Це виганяла злих духів, знімала порчу і приваблювало в будинок багатство.

В якості основного частування в це свято було прийнято готувати млинці з різноманітними начинками. Чим більше видів млинців було на столі, тим більшого достатку можна було чекати в наступному році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code