Народні прикмети про горобину

Горобину, ягоду зі своєрідним смаком, дуже корисну і ароматну, любили на Русі. А деревця, на якому росли ці ягоди, надавали містичного значення, наділяли його різноманітними чарівними здібностями. Звідси і пішли прикмети про горобину.

Народні прикмети про горобину

Це рослина присутня не тільки на території Росії. Його можна зустріти в багатьох слов’янських і європейських країнах, а також у північній частині Америки. Але, що цікаво – скрізь про деревце складалися повір’я та прикмети. Наведемо найпоширеніші з них:

  1. Прикмета багато горобини говорить про те, що можна очікувати довгої і теплої осені, з затяжними дощами і холодної зими зі снігом. Рослина попереджає, що на зиму краще б запастися припасами, поки ще не пізно.
  2. Якщо горобина рано і рясно зацвіла – буде літо жарким і посушливим.
  3. Листки горобини пожовкли і стали опадати ще до настання осені – готуйтеся до затяжної холодної зими з суворими морозами.
  4. З дерева падають напіврозкриті квіточки – холоду в цьому році прийдуть пізно. Якщо частина ягід опадає, не дозрівши – урожай буде хороший.
  5. Прикмети про горобину восени кажуть, що, якщо листочки пожовтіли, але довго не опадають – самі сильні холоди припадуть на середину зими.
  6. Ягоди дозріли рано – зима не за горами.
  7. Не можна рубати горобину, зрізати з неї гілки. А ось грона з ягодами (тільки стиглої) зривати можна і навіть потрібно. Принесені в будинок, вони стануть символом достатку і достатку.
  8. У Шотландії вважали, що горобина в будинку допоможе відвести лихе око, відвернути злих духів і захистити оселю від нечистої сили, зокрема відьом, упирів та вовкулаків. А щоб у будинок не проникли вампіри і перевертні, необхідно було повісити біля порога гілочку з ягодами цієї рослини, яке виступало аналогом часнику (його теж боїться нечисть).

Чи варто садити горобину у дворі під вікном, на ділянці)

До удачі та достатку

Горобина у дворі – прикмета позитивна, особливо якщо деревце саме проросло насіння, занесених птахами. Але і росток, дав сходи вашими стараннями, теж принесе удачу та достаток у дім.

Від злодіїв, пожежі і проти нечесті

Якщо на ділянці росте відразу кілька таких зелених красунь, то його обходитимуть стороною не тільки упирі та вовкулаки, але і злодії. Пожеж господарям будинку теж можна не побоюватися.

Для жінок, від лиходіїв

А ще це дерево вважається покровителем жінок і оберегом жіночого здоров’я. Якщо посадити горобину біля будинку, в якому живе дівчина або жінка, то це подарує їй плодючість, красу та довголіття.

Якщо посадити горобину біля порога, то його не переступить злий чоловік або непроханий гість.

Від хвороб

Якщо в будинку живе тяжкохворий, то горобина з її найпотужнішою життєвою енергетикою допоможе йому стати на ноги. Для цього потрібно поселити його в кімнаті, розташованій як можна ближче до деревця, і тричі в день давати йому пити відвар з ароматних і корисних ягід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code