Народні прикмети про одуда

Удод не боїться людей, часто будує гнізда під дахами будинків і сараїв. У деяких областях, де цієї птиці водиться менше, вона воліє ліс населених селищ і дач. І все ж, іноді залітає в гості до людей. Що обіцяє приліт це красивою, яскравою пташки? Про це розкажуть прикмети про птицю удод.

Прикмети про гніздо удода

У деяких народів Кавказу удод символізував бога родючості і дітородіння, тому в тих дворах, де ця птиці вила гніздо, люди дуже цьому раділи – значить, багато діток в сім’ї народиться, а земля буде давати хороший врожай.

Але чим менше ставала популяція птахів і чим далі вони йшли в ліси, тим рідше можна було зустріти гніздо цієї пташки у власному дворі. І тоді прикмета удод у дворі знайшла протилежний сенс – люди стали побоюватися, що таке незвичайне явище буде мати для них негативні наслідки.

Найпоширеніша на сьогоднішній день думка – якщо удод звила гніздо під дахом будинку, то його господарі розоряться.

Можливо, причина нелюбові до цим пташкам ще в тому, що їхні гнізда дуже специфічно пахнуть. Справа в тому, що самка удода в разі небезпеки може виділяти неприємно пахне фермент. Відповідно, як тільки їй починає здаватися, що гнізда і пташенят щось або хтось загрожує, вона тут же пускає в хід це ефективна зброя.

Крім того, цю пташку не можна назвати охайної – вона не чистить гніздо від посліду і залишків їжі, в результаті запах гниття екскрементів приєднується до загальної смороду. Якщо таке гніздо з’явиться під дахом сараю або гаража – це ще нічого. Якщо ж під дахом житлового будинку, в безпосередній близькості від вікон і дверей, то влітку таке сусідство буде доставляти багато дискомфорту. А гніздо удод використовує не один рік, а кілька років поспіль. Тобто, це пернате щастя буде отруювати повітря і в наступному році, і ще через рік.

Можливо, звідси й бере початок прикмета про гніздо удода, яка свідчить, що господарі обійстя, де воно з’явилося, розоряться.

Інші народні прикмети про одуда

  1. Удод стукає у вікно – прикмета до известиям. Якщо птах постукала один раз і спішно полетіла, то новина буде несподіваною. Якщо ж вона з цікавістю кілька разів постукала в шибку, то новин буде багато.
  2. Побачити удода у дворі свого будинку – прикмета до успіху і матеріального благополуччя. За межами своєї ділянки – до фінансових ускладнень.
  3. Пташка залетіла в будинок через відкрите вікно або двері – до гостей. Сіла на поріг – до марних клопотів.
  4. Якщо у дворі або на найближчому дереві затіяли переговори відразу кілька удодов, то вас скоро чекає веселе гуляння, можливо – запрошення на весілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code