Народні прикмети про сад і город

Головними «годувальниками» для наших предків були сад і город — прикмети радять уважно стежити за тим, що відбувається на цій території, вчасно реагуючи на сигнали долі й природи. Найчастіше ніякої містики тут не було, ознаки народжувалися як результат багаторічних спостережень і аналізу. Поведінка птахів чи комах, роса на траві і форма хмар — все навколо підказувало людям, як вести себе, щоб опинитися у виграші.

За народними прикметами прибирали капусту з городу і сіяли хліб на полях, косили сіно і збирали цілющі трави. Сьогодні ці знаки зрозумілі далеко не всім.

  1. Чому, наприклад, жаба в городі вважалася символом удачі? Можливо, справа в її пристрасть до добре зволоженим грунтам. Якщо рослинам вистачало води — були надії на багатий урожай. Отже, голоду можна було не боятися, а що важливіше?
  2. Зате побачити куницю в городі народна прикмета добрим знаком не вважала ні для хижачки видобутку в лісі, ось і підбирається до курника.

Садові рослини — захисники і «шкідники»

Калина і горобина

Деякі дерева на присадибних ділянках користувалися особливою популярністю, хоча великої користі, здавалося б, людям не приносили.

  • Калину на городі прикмети називали жіночої захисницею, відмінним сімейним оберегом. Саме тому кущик намагалися посадити ближче до будинку, у ганочка.
  • З тією ж метою тримали горобину в саду — вона отваживала злих духів, берегла від конфліктів і пристріту.

Береза, ялівець, ялина

Але існували зовсім інші ознаки.

  • Береза в саду — прикмета спірна. Від зла ззовні вбереже, а внутрішні сімейні проблеми тільки посилить. Краще посадити белоствольную красуню ближче до хвіртки, але по той бік паркану.
  • Ялівець у предків був під забороною, його вважали символом самотності і ранньої смерті.
  • До хвойним деревам взагалі ставилися з побоюванням, але винна тут не містика. Приміром, ялина в городі — урожаю перешкода, оскільки робить грунт занадто кислою для більшості овочів.

Корисні прикмети чи забобони?

Яйце і ключ

В народних прикметах город завжди був продовженням будинку, територією, яка перебувала під особливим наглядом людини. До всього, що тут відбувалося, уважно приглядалися, шукали таємні, часом містичні знаки.

  1. Знайти яйце в городі — прикмета небезпечна, з його допомогою на домочадців можуть наводити порчу.
  2. Зате відкопати на грядці старовинний, іржавий ключ — до добра і добробуту.

Про папороть

Самі суперечливі прикмети і забобони стосуються папороті в саду. Це рослина при всій своїй декоративності вважається складним «сусідом». В його силах викачувати з людей енергію — як погане, так і хороше. Саме тому одним він допомагає позбутися від накопиченого негативу, а інших може довести до нервового виснаження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code