Народні прикмети про яйця

Яйце – дуже смачний і корисний продукт, він же використовується в деяких обрядах. Крім того, птахи, які живуть навколо нас, теж відкладають яйця. Напевно, саме тому так цікаві народні прикмети про яйця – вони можуть розповісти багато цікавого.

Прикмети про великодні яйця

Прикмети з фарбованими яйцями дуже різноманітні. Одні розповідають про те, що в них міститься дуже велика сила, здатна зцілювати, знімати порчу і відводити пристріт. Щоб позбутися від усіх хвороб, необхідно «выкатать» їх яєчком – покатати його по тій ділянці тіла, де є біль, або по центру лоба, від лоба до скронь і вниз по переніссі. Для особливо важких випадків одне освячене забарвлене яєчко залишали і зберігали до наступного року за іконою. Якщо за цей час хтось у родині важко хворів, яєчком «викачували» хвороби, а потім з молитвою закопували його біля могили людини з таким же ім’ям, що і у хворого.

В Європі

Про великодні яйця прикмети складалися не тільки на Русі, але і в інших країнах.

  1. Так, у Німеччині вважалося, що якщо їх їсть вагітна жінка, то у неї неодмінно народиться хлопчик.
  2. У Великобританії була традиція брати з собою фарбовану шкаралупу, яка залишилася після святкування Великодня, в полі і класти її в борозни разом з хлібними зернами – тоді врожай можна було чекати багатий.
  3. У Польщі дівчата клали червоні яйця на ніч в таз, а вранці вмивалися водою з цього тазу, щоб надовго зберегти свою красу – мінімум до наступного року, коли обряд належало повторити.

Універсальні

Є універсальні повір’я для різних країн. Наприклад, прикмети з крашанками на Великдень строго настрого забороняє викидати шкаралупу. Навіть якщо зіпсувалися великодні яйця, прикмета карає закопувати їх, як і фарбовані шкарлупки, в землю. Щоб пом’янути покійного родича, фарбовані яєчка несуть на цвинтар і там кришать для пташок.

Широко відомий звичай стукати яйця один про одного. Тріснуло пасхальне яйце – прикмети обіцяють того, з ким це сталося, проблеми зі здоров’ям. Той самий, чиє яєчко буде довгий час залишатися непереможеним, може не турбуватися – йому у всіх справах буде супроводжувати успіх.

Прикмети про яйця на Великдень також не рекомендують вносити їх у хату і виносити з нього після заходу сонця.

Прикмети про жовтки яєць

2 жовтки

Мабуть, найбільш поширена прикмета – два жовтка в одному яйці. Таке явище трапляється не дуже часто. Вважається, що людину, якій дістався такий незвичайний продукт, чекає несподіваний успіх. Для молодої дівчини подвійний жовток у яйці обіцяє швидке набуття своєї другої половинки. Для заміжньої – швидку вагітність, причому, можливо, двійнятами.

3 жовтки

Три жовтка в яйці – прикмета більш рідкісна, як і саме явище. Втім, як і народження трійнят у людей. З такого яйця курча вилупитися не зможе. А якщо і зможе, аномалії будуть несумісні з життям. Однак, для того, кому попадеться такий багатий продукт, нічого погано в тому немає – удача прийде до нього в потрійному розмірі.

Без жовтка

А ось яйце без жовтка – прикмета менш позитивна. Такі аномалії трапляються, якщо мова йде про літніх курок. Людині такий продукт обіцяє швидке розчарування у справі, яке він вважав безпроблемним і безпрограшним.

Птиці і яйця

Виходите ви на балкон, а там голуби відклали яйця – це дуже хороша прикмета. Вашу сім’ю незабаром чекає поповнення. Не обов’язково це буде народження дитини. Можливо, хтось із вже дорослих дітей призведе наречену або нареченого, або повідомить про швидке народження онука.

Але що робити з голубиними яйцями? Категорично не радиться їх викидати. Але якщо сусідство з пернатими в такій безпосередній близькості не входить у ваші плани, постарайтеся акуратно перенести гніздо, не пошкодивши його вміст. Може, вдасться розмістити його під дахом балкона або в якій-небудь ніші поблизу.

Знайти яйце дрозда – більш рідкісне явище. Таке можливо, якщо відправитися на дачу за місто, де поруч є ліс. Іноді з-за природних катаклізмів або з вини людини гнізда дроздів виявляються на землі. Прикмети говорять про те, що така знахідка – до удачі.

Інші прикмети про яйця

Є прикмети про тухлої яйце, про те, коли садити курей на гніздо, і навіть про те, чому яйця вибухають.

  1. Не варто чоловікові виймати вміст з курячих гнізд – кури після цього стануть нестися гірше.
  2. Впало яйце – прикмета попереджає про можливі несподівані складнощі. Відмініть важливі поїздки і візити, проведіть день у колі родини, щоб уникнути зайвих неприємностей і розчарувань.
  3. Не можна бити яйця об стіл – це надовго злякає удачу в справах.
  4. Курка знесла маленьке яйце – прикмета обіцяє тому, хто його знайшов, порожні турботи, які не будуть коштувати витрачених на них зусиль.
  5. Яйце з кров’ю прикмети називають провісником швидкої хвороби. Не вживайте в їжу, якщо хочете нейтралізувати прикмету.
  6. Протухло варене яйце – додому наведена порча. Візьміть зіпсоване яєчко, винесіть на вулицю і розкришите під найближчим кущем. Мурахи розтягнуть яєчні крихти, заодно забравши з собою пристріт і псування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code