Народні прикмети та забобони про полин

Полин не володіє прекрасним ароматом або привабливим зовнішнім виглядом. Тим не менш, її дуже люблять у народі. Практично всі прикмети про полин – позитивні, які говорять про те, що вдома від цієї рослини може бути дуже багато користі.

Полин у будинку – прикмети

  1. Багато користі може принести звичайна гілка полину – прикмета говорить про те, що якщо покласти її під ліжко, то в будинку не тільки не буде водитися шкідливих комах, таких як блохи і клопи, але і пристріт домочадцям стане нестрашний.
  2. Щоб захиститися від нещасть, невеликий пучок полину вішають над вхідними дверима – після цього негаразди не можуть проникнути в будинок.
  3. Для того, щоб завагітніти, потрібно покласти у наматрацник кілька гілочок цієї рослини – воно сприяє збільшенню плодючості і виношування здорового малюка.
  4. Щоб вимести з хати всі хвороби і нещастя, треба підмести його віником, пов’язаних з непарної кількості гілочок полину. Після цього віник спалюється або кладеться в полі чи на інше відкрите місце.
  5. Якщо викупатися у ванні з настойкою цієї трави, то очистишся від пристріту і псування, а заодно від поганих думок і нав’язливих бажань.
  6. Щоб захистити дім від блискавки і бурі, треба кинути у вогнище (камін) гілочку цієї рослини.
  7. Вирушаючи в далеку дорогу, взуття клали листя полину – так втома була ніг не страшна.

Полин: народні прикмети та повір’я

У народі вважається, що полин може вигнати будь-яких духів і нечисть. Для того, щоб очистити будинок від негативної енергетики, в тому числі і залученої темними сутностями, використовують дим від запалених сухих гілочок рослини.

Про русалок

Забавне повір’я пов’язує полин і русалок. Вважається, що русалка, зустрівши біля води людини, неодмінно запитає його: «Полин чи петрушка?» Якщо людина в страху не втече, а ризикне відповісти, і при цьому назве петрушку, русалка його потягне за собою у воду зі словами «Ах ти, моя душка!». Якщо ж сміливець назве полин, то в страху втече вже сама русалка, примовляючи «А ну ти згинь!»

Від нечисті

Вирушаючи в ліс або в інше малолюдне місце, слід неодмінно мати при собі пахучу полин – вона відвадить і лісовика, і страховину, й іншого недоброзичливця, який може зустрітися на порожній дорозі.

Коли краще збирати?

Полин і народні прикмети про неї тісно пов’язані з фазами місяця. Так, вважається, що збирати цю рослину потрібно при денному світлі в повний місяць, а використовувати – на убуваючому місяці, коли з кожним днем сила полину все збільшується.

Незалежно від місячної фази, дуже хорошим днем для збору полину вважався свято Успіння, який відзначається в останні дні серпня. До цього часу рослина накопичувало максимум корисних і цілющих властивостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code