Народні ранкові прикмети

«Доброго ранку!» — звичайне привітання, яке ми вимовляємо, не вдумуючись в сенс слів. А яким воно буде насправді? Наші предки вірили в прикмети, які могли відповісти на це питання.

  1. Приміром, якщо свербить ліва грудь вранці — ознака радить задуматися про вірність свого обранця, а зудится ліва — варто чекати приємного побачення.
  2. Те ж саме і з руками. До чого свербить ліва долоня? Природно, до отримання грошей! Правда, права рука в такій ситуації матеріальних благ не обіцяє, зате пророкує швидку зустріч — доведеться з кимось вітатися.
  3. З’явилася гикавка або палають щоки — вірна прикмета, що хтось про тебе згадує.
  4. Горять вуха — бреше або ганьбить.
  5. Сверблять очі вранці — небудь сльози обіцяє, або удачу у всіх справах. Тут вже залежить від дня тижня. У середу, наприклад, такі відчуття натякають на романтичну поїздку, а в п’ятницю — на якийсь приємний сюрприз, випадкову знахідку.

Такий «розкид» може означати тільки одне: будь-яка прикмета вранці трактується залежно від настрою та характеру людини.

Слід більше довіряти добрим предзнаменуванням — і тоді будь-незвичне відчуття буде виключно позитивним знаком!

Народна прикмета: що побачив вранці — з тим і день прожив

Деякі прикмети цілком виправдані — і навіть не якимись містичними причинами, а елементарної фізикою.

Побачити веселку вранці — прикмета до дощу.

З цим все гранично ясно: сяюча дуга з’являється в небі тільки при підвищеній вологості, коли дощові крапельки вже висять в повітрі. З ранку на траві нема роси — вологість низька, тому день буде спекотним і сухим.

  1. Прокидатися рано вранці — до удачі в справах (і як тут не згадати прислів’я про ранню пташку, якій дістається черв’ячок?).
  2. Добрий знак — чхати з ранку, ще до сніданку.

Особливе значення забобонні люди приділяють тому, з якої ноги вставати вранці — прикмети радять ніколи не опускати першої на підлогу ліву стопу. Порушиш правило — тебе чекає метушливий день, повний невдач. Забавно, але коріння цього марновірства йдуть у звичайну фізіологію. Права (щаслива) нога контролюється лівою півкулею, яке відповідає за пам’ять, логіку, раціональне мислення і працездатність. Запустили ці процеси першими — і день пройде успішно.

Що обіцяють прикмети про павуків і тарганів?

З комахами — окрема тема. Всіх ознак на цей рахунок не перерахувати.

  1. Побачити павука вранці — прикмета до швидкої прибутку, однак якщо це сталося у ванній — найімовірніше незаплановані витрати.
  2. Павук вранці в раковині на кухні — до сварки з членами сім’ї, а повзе по вашому одязі — до приємного шопінгу.
  3. Але найчастіше поява павучка пов’язують з енергетичної охороною житла. Саме тому наші предки намагалися не вбивати і навіть не турбувати без потреби цих маленьких, досить нешкідливих істот.

Інша справа — таргани. Зустріч з ними ніколи не буває приємною, хоча, згідно з прикметами) побачити вранці чорного таргана — до удачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code