Падаюча зірка — прикмети

Сьогодні навіть школярі знають, що яскраві точки, які періодично виникають в нічному небі — всього лише крихітні метеори. Порошинки, згоряють в земній атмосфері. У предків не було подібних знань, тому незрозумілі явища вони намагалися пояснити з містичної точки зору. І далеко не завжди це дивовижне видовище трактувалося в позитивному ключі.

Бачити падаючу зірку наяву — прикмети швидкі зміни

У кожної людини є свої небесні покровителі. Серед іншого — це зірки, які визначають долю від народження до смерті. Вони прекрасні і непорушні, завжди залишаються на своєму місці, зумовлюючи думки і вчинки людей. Принаймні, так повинно бути. Але іноді відбувалося щось, що виходить за межі розуміння, і в небі згоряла падаюча зірка — прикмети говорили, що подібне диво обіцяє передчасну загибель людини, який побачив це.

Особливо небезпечною вважалася ситуація, коли вогняна іскорка рухалася по темному небу зліва від наглядача. Втім, можна було спробувати обдурити долю. Для цього людина повинна був миттєво зорієнтуватися і повернутися так, щоб падаюча зірка розтала десь за правим плечем.

Справедливості заради треба сказати, що ознаки «з переходом на особистості» були в ходу далеко не у всіх народів. Деякі стародавні племена вірили, що згоряють небесні іскорки — душі померлих людей, які повертаються на землю, щоб знайти нове життя. Можна було лише побажати їм удачі і зайвий раз згадати власних покійних родичів.

Побачити падаючу зірку — хороша прикмета?

Пройшли століття, і зорепади перестали лякати людей. Ймовірно, метеоритний дощ з плином часу став більш рідкісним явищем — спостерігати його вважалося великою удачею. От і почали говорити, що побачити падаючу зірку — прикмета, яка обіцяє виконання заповітного бажання.

Втім, щастя було уготовано лише тим, хто встигав у вирішальну мить сформулювати прохання, адресовану Вищим силам.

Складно сказати, чи хоч одна з перерахованих прийме яке-небудь відношення до реальності. Швидше за все, тут більшою мірою спрацьовує самонавіювання: для оптимістів метеоритний дощ обіцяє удачу і заступництво Богів, вічним песимістам пророкує черговий провал і поразки. А тим, хто вірить у переселення душ, служить нагадуванням: треба жити так, щоб після смерті не перетворитися на порох і тлінь, а стати яскравою зіркою на чиємусь небі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code