Павутина – народні прикмети

Звичайні «домашні» павуки, що мешкають на території України, неагресивні і не представляють якої-небудь небезпеки для людини. Навпаки, вони ловлять мух і комарів, здатних доставляти людям масу дискомфорту. Чи не тому їх «мережі», розвішані на увазі, завжди асоціювалися у наших предків з особливим захистом?

Від «ловця снів» до слов’янських звичаїв

Найвідоміший оберіг – «ловець снів» – виконаний саме у вигляді сітки, виготовленої працьовитим «ткачем». Крізь її осередки проходять щастя і удача, а зло і нічні кошмари повинні прилипати, заплутуватися і танути під сонячними променями. Аналогічним чином у слов’ян трактується павутина в хаті і по кутах – прикмети кажуть, що це найкращий «ловець» смутку, проблем і бід.

Павучок дружить з домовиком – вони разом стоять на сторожі житла. Втім, обидва зберігача не люблять скандалів і дріб’язкових сварок. Там, де панує атмосфера образи і нерозуміння, енергетичний фон настільки брудна, що ніякими щасливими ознаками цього не виправити. Якщо в такому випадку ще й багато павутини – прикмети відверто попереджають: пора наводити порядок. Спочатку у відносинах, а потім і в будинку.

Вбивати «ткачів» не рекомендується – так можна назавжди прогнати удачу. Але як бути із звичайною чистотою? Предки точно знали: якщо з’явилася павутина в будинку – прикмета «на щастя» спрацює лише в тому випадку, якщо її акуратно змотати віником і винести за поріг, не завдаючи шкоди павуку. Втім, спочатку треба почистити енергетику в зазначеному місці – «мережа» найчастіше з’являється там, де ослабла захист. Маленький «ткач» просто намагається залатати дірки в енергетичному коконі, який прикриває житло від зла ззовні.

І так – у всьому!

  • Впала павутина на обличчя – прикмета обіцяє багатство.Виявили її творця на своєму одязі – готуйтеся до походу по магазинах.
  • Відчули, що павучок збирається «приземлитися» на вашу думку – не лякайтеся, він повідомляє про якийсь прихований талант, який належить успішно розвивати.

Павутина в квартирі – прикмети «за місцем дислокації»

  1. Якщо ви помітите павучка, який спускається прямо до вас по тонкій ниточці – чекайте важливих новин.
  2. «Ткач» займається своєю справою, абсолютно ігноруючи присутність людей – до прибутку.
  3. Є і важлива особиста прикмета: павутина на стелі в спальні, прямо над постіллю пророкує велику любов, яка відвідає вас зовсім скоро.
  4. Правда, біля дверей такий «візерунок» може говорити про намітилася остуде почуттів. Постарайтеся розібратися в ситуації, але не чіпайте павутину до пори – поки вона на місці, є шанс все виправити.

Взагалі-то все, що стосується грубого і бездумного пошкодження павучої мережі, трактується народними повір’ями виключно зі знаком «мінус».

  1. Порвали павутину на вікні – буде сварка з коханим.
  2. Вбили «ткача» без жодного приводу – домовик розсердиться і позбавить вас свого заступництва навічно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code