живучка повзуча фото

Посадка живучки повзучої, фото в дизайні ділянки

На присадибних ділянках залишаються незасаженные місця, які атакують бур’яни, заповнення просторів злаками та декоративними рослинами допоможе витіснити їх і надати ділянці доглянутого вигляду. Живучка повзуча (аюга) – універсальна рослина, посадка якого можлива в будь-якому місці. Вона добре розростається, великі насадження на своєму шляху обійде, а слабкі і дрібні «затопче».

Посадка живучки повзучої

Продумуючи плани посадок, не обходьте стороною багаторічники, по фото видно як живучка добре вписується в ландшафт, утворюючи ошатні колірні плями. До того ж вона допоможе позбутися від пирію і кульбаб. Її висаджують в якості напочвенного килима, як газонне покриття, на передньому плані квітника, в рокарії і пристовбурних колах дерев. Але робити галявини з аюги для вигулу домашніх вихованців не можна. Після кількох навіть незначних вытаптываний зовнішній вигляд рослин втратить декоративність.

Фоторяд живучки повзучої в ландшафтному дизайні:

Перед посадкою многолетника відведену площу обмежують камінням, щоб потім не довелося боротися з її буйним ростом. За сезон з однієї рослини можна заповнити квадратний метр ділянки.

Вже судячи по назві можна сказати, що живучка належить до того рідкісного випадку, коли ніякі погодні умови не можуть її погубити. Мороз, посуха, різкі перепади температур, перезволоження рослина переборе без особливих зусиль. У догляді живучка практично не потребує.

Місце і грунт

Посадити живучку повзучу можна на будь-якому грунті, але пухку і родючу любить більше. В легкій півтіні декоративні властивості рослини розкриваються краще, ніж на відкритому для сонця просторі.

грунт для посадки

Посадка

Живучку повзучу висаджують насінням або розетками. Посадку проводять навесні, в прогріту землю або під зиму. Схожість насіння висока. Хороша стійкість до розеток зворотним весняних заморозків. Розетки розташовують на відстані 25-30 см один від одного, без заглиблення, залишаючи точки росту над поверхнею грунту. Грунт навколо трохи притискують і добре поливають з лійки, щоб корінці не оголилися.

Перед посадкою живучки під перекопування вносять комплексне мінеральне добриво.

Цвіте багаторічник 2-3 тижні, починаючи з другої половини травня. Зрідка пагони наступного року дають друге цвітіння.

Якщо раптом аюгу потрібно буде прибрати з ділянки, це легко зробити прополкою, вибравши частини кореневища. Дрібні залишилися в ґрунті корінці не зможуть вижити.

живучка повзуча фото

Догляд

Живучка потребує регулярного поливу тільки до моменту появи нових листочків, після чого зволоження проводять лише в період посухи (3-4 тижні). Зовнішній вид посадок буде неохайний, але після отпаивания рослина відновить свої життєві сили. Слідкуйте за зростанням, агресивність стримуйте огорожею з каменів, трошки втиснувши в грунт по периметру.

В умовах підвищеної вологості можлива атака слимаками. Для зниження ризику навколо живучки розсипають гравій або дрібну щебінку. Між рослинами можна посипати яєчною шкарлупою, щоб створити бар’єр для переміщення шкідника.

догляд за живучкою повзучою

Розмножують живучку розетками – діленням. Ранньою весною відокремте розетки і посадіть його на нове місце, зберігаючи відстань між ними 15 див. Поливайте до тих пір поки вони не підуть у ріст.

Зібраними розмножувати насінням живучку немає сенсу, так як сортові властивості материнської рослини вони не зберігають. Тому щоб уникнути безладного самосіву квітконоси видаляють.

Зимові морози стійка рослина переносить без проблем під благодатним покривом снігу. При щонайменшому сумніві укрийте рослини лапником. Молодим потрібно обов’язкове укриття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code