При якій температурі випікати еклери

При якій температурі випікати еклери

Еклер — це довгастий десерт французької кухні, який роблять з заварного тіста і крему. Не кожна господиня наважиться приготувати вдома це кулінарне диво. Адже заварне тісто вважається одним із найскладніших. Кондитери з Франції вважають, що освоєння заварного тіста є нічим іншим, як посвячення у майстри кондитерського мистецтва. Однак важливо не тільки правильно замісити тісто. Кінцевий результат багато в чому залежить також від температури та часу випікання.

Час і температура випічки еклерів

Перед тим, як відправити еклери в духовку, потрібно гарненько її розігріти. Зазвичай в духовій шафі еклери спочатку випікають при 220 градусах, а через 10-20 хвилин температуру слід знизити приблизно до 180-190 градусів. Точний час випікання еклерів вказати не можна, адже кожна духовка працює по-своєму, але зрозуміти, що еклери вже повністю готові, досить просто. Для цього навіть не потрібно відкривати духова шафа. Просто зверніть увагу: якщо еклери придбали золотисту скоринку і в тріщинках на поверхні тесту не утворюються бульбашки, значить, вони готові.

Не поспішайте тестові заготовки відразу ж вийняти з духовки. Спочатку потримайте їх у духовій шафі протягом 1 години. Коли еклери стануть кімнатної температури, можна приступати до їх наповнення кремом.

Нюанси приготування смачних еклерів

Щоб еклери вийшли смачними — хрустіли і приємно танули в роті, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Завжди приділяйте увагу просівання борошна. Завдяки цій процедурі борошно не тільки очищається від всіляких домішок, але і насичується киснем. Готуючи заварне тісто, борошно слід вводити в тісто не частинами, а відразу всю.
 2. Дотримання кількості інгредієнтів теж дуже важливо при приготуванні заварного тіста — будь-яке порушення пропорцій може не кращим чином позначитися на результаті.
 3. Вершкове масло, що входить до складу заварного тіста, окремо розтоплювати не треба. Додавайте його в загальну тестову масу — воно має танути в ній поступово.
 4. Роблячи заварне тісто, не можна відволікатися на сторонні справи. Якщо процес перервати або не довести до кінця, еклери не вийдуть.
 5. Перш ніж додати яйця в заварне тісто, його необхідно трохи остудити. Після додавання кожного яйця потрібно гарненько вимішувати тісто і тільки після цього додавати наступне. По ходу цього процесу звертайте увагу на консистенцію тіста — воно не повинно бути занадто рідким або занадто густим. У першому випадку еклери швидко осядуть в духовій шафі, а у другому — не піднімуться. Ідеальна та консистенція тесту, коли воно тягнеться за ложкою, зберігаючи форму. Яйця обов’язково використовуйте кімнатної температури.
 6. Для збивання заварного тіста найкраще скористатися віночком. Бажано це робити швидко, щоб тісто було ще теплим.
 7. Правильніше всього випікати еклери, поки тісто ще не охололо повністю.
 8. Кондитерський мішок — кращий варіант для висаджування еклерів. Завдяки цьому вони вийдуть рівніше і ефектніше. Не забувайте залишати між тістечками відстань близько 7 сантиметрів, адже під час випікання вони будуть збільшуватися.
 9. Щоб тісто не пересихало, бажано на дно духової шафи помістити керамічну ємність з холодною водою.
 10. Під час приготування еклерів не відкривайте духова шафа хоча б перші 15 хвилин, щоб не пошкодити тісто — з-за перепаду температури воно може осісти.
 11. Наповнювати тістечка кремом можна двома способами: або надрізати заготовки посередині, або зробити в них невеликі отвори.
 12. Еклери буде легше покрити глазур’ю, якщо перед цим вони постоять в холодильнику близько 20 хвилин.

Всі перераховані вище секрети належать французьким кондитерам, тому не варто в них сумніватися. Якщо їм слідувати, то еклери неодмінно вийдуть такими, що пальчики оближеш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code