При якій температурі випікати пиріжки

При якій температурі випікати пиріжки

Мрія будь-якого кулінара, що займається випічкою пиріжків, полягає в тому, щоб вони завжди були рівномірно пропеченными, не підгоряли і не пересушувались. Буває так, що навіть при дотриманні всіх технологій приготування тіста і чіткому дотриманні рецептури пироги виходять невдалими. Можливо, ви не завжди випікаєте пиріжки при необхідній температурі і недостатньо або, навпаки, занадто довго витримуєте їх в духовці? Цей нюанс дуже важливий, адже час і температура випікання залежать від виду тіста і розміру выпекаемого вироби.

Час і температура випікання пиріжків з різних видів тіста

Дріжджове опарне та безопарне тісто

 1. Здобне дріжджове опарне тісто зазвичай випікається при такому температурному режимі: 220-240 градусів. Маленьким пиріжкам для абсолютної готовності достатньо 10-12 хвилин випікання. Зверніть увагу: чим менше здоби, тим швидше випікаються пиріжки.
 2. Пиріжки з дріжджового безопарного тіста готують при температурі 240-260 градусів. Для цього потрібно від 8 до 15 хвилин.

Листкове дріжджове, бездріжджове тісто і скоростигла

 1. При використанні для пиріжків листкового дріжджового тіста духовку розігрівають до температури 240-260 градусів. При такому температурному режимі час випікання пиріжків коливається від 10 до 20 хвилин.
 2. Для випікання з листкового бездріжджового тіста дрібних виробів, у тому числі і пиріжків, духова шафа нагрівають до 210-250 градусів. Вони повністю пропікаються і доходять до абсолютної готовності приблизно за 20-30 хвилин.
 3. З листкового скоростиглого тесту виходить смачна випічка, якщо її запікати при температурі 200-240 градусах протягом 25-30 хвилин.а

Пісочне тісто

 1. Пиріжки з пісочного тіста виходять апетитними і розсипчастими за умови, що їх відправляють запікатися в розігріту до 230-250 градусів духовку на 15-20 хвилин.

Несолодке пиріжкове тісто на соді

 1. Пиріжки з цього легкого в приготуванні, ніжного і пишного тіста випікають в духовці, попередньо її розігрів до температури 220-240 градусів. Через 15-20 хвилин випічка готова.

Сирне тісто

 1. Пиріжки, зроблені з сирного тіста, готуються таким чином: їх випікають при температурі 190 градусів близько 20-25 хвилин.

Поради по приготуванню смачних пиріжків

 • Ніколи не нехтуйте 15-20-хвилинної розстойкою тесту. Розстойкою називається процес, при якому у вже сформованих тістових заготовках відбувається бродіння, що супроводжується утворенням оксиду вуглецю, необхідного для створення пористості тесту.
 • Щоб пиріжки вийшли рум’яними, їх потрібно змастити збитим яєчним жовтком перед відправленням в духову шафу.
 • Під час випікання виробів з тіста, в тому числі і пиріжків, духовку не відкривати до тих пір, поки воно не схопиться скоринкою. Інакше тісто осяде і втратить пишність.
 • Щоб уникнути пригорання випічки в духовці під форму або лист з тестовими заготовками потрібно поставити блюдо з сіллю або водою.
 • При випіканні не рекомендується «турбувати» деко з пиріжками – не струшуйте його і не пересувайте.
 • Невеликі вироби з тіста добре переносять велику температуру, тому й готуються значно швидше великих. Таким чином, за ними потрібно уважно стежити, щоб не зіпсувати.
 • Якщо ви готуєте пиріжки з листкового тіста, обов’язково перед відправленням в духовку помістіть їх в холодильник. Потім перекладіть тестові заготовки на деко, попередньо змочивши його холодною водою, і відправте в духовку охолодженими.
 • Встановити готовність запеченої страви з тіста дуже легко. Для цього можна скористатися зубочисткою. Просто проткніть їй пиріжок, а потім подивіться, що залишилося на зубочистці тісто. Якщо так, виріб не готове, а якщо ж зубочистка суха, можна витягати випічку з духовки.
 • Пиріжки, виготовлені з сирного тіста, швидко осядуть, якщо після вилучення з духовки потраплять на протяг.
 • Не поспішайте діставати спечені пиріжки з духовки. Вони будуть м’якше, якщо дати їм охолонути в духовці.

Ці нехитрі нюанси, якщо ними не нехтувати, допоможуть вам спекти смачні, пишні, рум’яні пиріжки, від яких неможливо відірватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code