Прикмета — не впізнати людину

Деякі прикмети були настільки популярні насамперед, що з роками перетворилися в прислів’я. Прикмета «помилитися в людині— бути її багатою» якраз з таких. Правда, тлумачень цієї фрази може виявитися декілька.

Раптово розбагатів — разюче змінився

Перехід з одного стану в інше раніше на Русі було справою рідкісним, пов’язаним з якимось неймовірним везінням. Далеко не всім такий казковий фарт йшов на користь. Часто люди, що зловили удачу, змінювалися не тільки зовні, але і внутрішньо: переставали помічати колишніх друзів, їхали подалі від рідних місць, щоб не згадувати минулі позбавлення.

Ось і знайомі сміялися над «зазнайками»: мовляв, якщо зараз тебе не дізнаємося — значить, скоро розбагатієш і зовсім про нас забудеш.

Але існує й інше тлумачення. Прикмета «не впізнати людину — побажати багатства» працювала «від протилежного», як своєрідний вербальний амулет від пристріту. Слов’янські традиції передбачали безліч таких невинних «обманів»:

  1. Дітей вголос не називали цим іменем.
  2. Нареченим закривали обличчя – щоб не віддати їх під владу злим духам.
  3. На Святки виряджалися у вивернуті кожухи і маски, щоб заплутати демонів.
  4. Орати і сіяти йшли босі, у лахмітті — «вимолювали» у долі хороший урожай допомогу «гнаним і голим».

Так і тут, предки міркували наступним чином: не впізнати навіть доброго знайомого може будь-яка людина. Чому це сталося? Невже з ним збирається статися щось погане, а серце-віщун вже підказало? Ось і обіцяли товаришеві багатство, щоб бува не накликати біду.

Як бути, якщо приймають за іншого — прикмета

Що обіцяє?

Інколи все відбувається навпаки: ми приймає абсолютно сторонньої людини за свого друга, сусіда, колишнього однокласника. Чи до нас на вулиці кидається незнайомка з розпростертими обіймами, а потім зніяковіло вибачається, мовляв, обозналась — прикмета в цьому випадку матиме зовсім інший розвиток подій.

За народним повір’ям такий конфуз віщує швидкі похорон, на яких жертві «обознатушек» належить побувати.

Як захиститися?

Але і в цьому випадку можна «активувати» вербальний амулет — вже самостійно. Якщо сталася подібна ситуація, і вас сплутали з іншою людиною, відповідайте з посмішкою:

«Спасибі! Значить — буду багатим».

Вважається, що з допомогою такого нехитрого прийому легко змінити програму долі, і сумні події пройдуть стороною. Бажайте багатства і самі, якщо довелося помилитися — прикмета змінить знак з мінуса на плюс і буде обіцяти, наприклад, участь у весіллі чи іншому радісному святі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code