Прикмети: чому не можна спати на двох подушках?

Повноцінний нічний відпочинок проганяє втому, освіжає, оздоровлює, дає можливість зібратися з силами. І все-таки іноді сон називають «маленькою смертю». Саме в ці години кожна людина максимально вразливий для потойбічних сил — як добрих, так і злих. Він ніби балансує між двома світами. Зрозуміло, що люди з давнини придумували правила, які повинні були їх убезпечити. Ось і з’явилися різні прикмети: чому не можна спати на двох подушках, відпочивати в оточенні дзеркал або ділити ліжко з ким-небудь, окрім чоловіка.

«Релігійна» прикмета: спати на двох подушках — закликати «нечисту силу»

Тема «нічного гостя» багаторазово обігрується в російських казках, мають аж ніяк не добрий фінал. То чорт прийде ночувати до невтішної вдови, прийнявши вигляд її покійного чоловіка. То Змій внадиться літати до молодої дівиці, спокушаючи і спокушаючи її. У підсумку нещасна висохне від туги, постаріє до часу, а то і зовсім — захворіє та помре. Звідси і пішла прикмета:

Спати на 2 подушках відразу — закликати до себе в ліжко всяку погань, від якої добра чекати не доводиться.

Зрозуміло, що це стосується тільки людей самотніх. І взагалі, прикмета про те, що не можна спати на двох подушках разом, актуальна далеко не у всіх куточках світу.

На Сході, наприклад, дивляться на «подвоєння» постільних приналежностей з великим оптимізмом. Вважається навіть, що це налаштовує Всесвіт на позитивний лад — допомагає швидше знайти постійного партнера, побудувати сімейний союз.

«Зайва» подушка в подружньому ліжку

У європейській традиції прикмети про те, чи можна спати на двох подушках, завжди несуть якийсь негативний підтекст. Цікаво, що білі «підголівники» таять небезпеку тільки для самого сплячого, а кольорові здатні отруїти існування всіх членів родини: вірогідні сварки, поява в будинку неприємних людей, непотрібні розмови і порожні образи.

Багато людей звикли уві сні тримати голову вище, тому відразу дві подушки здаються їм цілком розумним варіантом. А от з точки зору езотерики такий спосіб відпочинку — не найвдаліший. Небесні покровителі можуть розцінити такий вибір людини як бажання «піднятися» над оточуючими, отримати ті блага, які йому не призначені. І оскільки доля — дама підступна, зі своєрідним почуттям гумору, вона здатна зіграти недобрий жарт зі своїм підопічним.

Загалом, для сімейної людини спати на 2 подушках — погана прикмета:

  • У забезпеченого може раптово похитнутися добробут,
  • міцного та активного почне підводити здоров’я,
  • у щасливого і безтурботного з’являться проблеми в особистому житті.

Третя подушка в подружньому ліжку «тонко натякає на можливість адюльтеру. Але особливо категоричне «ні» стосується дитячого ложа. Раніше в селах говорили, що юна душа в такому разі може не повернутися в тіло, оскільки не вгадає, на який саме подушці їй слід прокинутися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code