Прикмети: на кого схожа дитина — і що це означає?

Чому в одних випадках дитина схожа на своїх батьків, в інших — на далеких предків, а інколи — взагалі «ні в матір, ні в батька?» Вчені пояснюють це особливостями генетики: у «битві» блакитних і карих очей, швидше за все, «переможуть» темні, а хвилясте волосся будуть домінувати над прямими. Але іноді генетика поступається езотерики, і в хід йдуть прикмети: на кого схожий дитина — від того і «успадковує» долю.

То мама, чи тато…

Найчастіше малюк бере потроху від кожного з найближчих родичів. Як варіант — його зовнішність коригується з часом (темніють очі, випрямляються волоссячко, змінюється форма носа або овал обличчя). Зростання і фігура взагалі підносять постійні сюрпризи. Але зрідка буває так: подивишся на дитину — і відразу видно, чия він копія.

На цей рахунок існують прикмети: якщо дочка схожа на батька чи син схожий на маму — дітей чекає щасливе життя в достатку та успіху.

Складно сказати, чого тут більше — містики або психології. Люди не помічають нічого таємничого в зовнішньому схожості кровних родичів однієї статі. Зате побачити власне відображення в незвичайному дзеркалі — і приємно, і приємно. Про чоловіків розмова особливий. Вони мріють про синів, віддаючи данину патріархальним традиціям, але дівчаток завжди опікують більше. І якщо дочка схожа на тата, мужній батько перетворюється на м’який пластилін в ручках «маленької жінки» — балує, піклується і намагається дати все для тієї самої щасливого життя.

А якщо син схожий на батька? Прикмета свідчить, що це — знак найніжніших почуттів між подружжям. Отже, під час вагітності жінка безупинно думала про свого чоловіка. В буквальному сенсі — очей з нього не зводила. От і виросла всередині маленька копія коханого.

Маленькі «родзинки»: від жінки — жінці

Раніше люди похилого віку визначали стать майбутньої дитини за зовнішнім виглядом вагітної жінки.

Вважалося, що дочка «витягує», краде у матері красу, тому очевидні проблеми зі шкірою і волоссям трактувалися просто — буде дівчинка.

Цікаво, що подібне «суперництво» продовжувалося і після пологів, тому виникла ще одна прикмета: донька схожа на маму — повторить її долю. Якщо такий сценарій видавався небажаним, дівчинку виховували інакше, «від протилежного».

Про бабусю

Але як бути, якщо внучка схожа на бабусю? Прикмети прикметами, але саме в цій ситуації наука торжествує: згідно постулатам генетики, зовнішність, яскраві риси характеру, склад розуму (а також хвороби і шкідливі звички) передаються переважно через покоління.

Цікаво, що від бабусі з боку матері дівчатка частіше наслідують творчий потенціал, а по лінії батька — уявлення про сімейні цінності і здатність до навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code