Прикмети народів світу особливості

Люди з давніх часів навчилися помічати зв’язок деяких знаків, які подаються ззовні, і реальних наслідків, які за ними слідували. Втім, логічні висновки вони робили різні, спираючись на власні звички і традиції, тому прикмети країн світу можуть помітно відрізнятися.

Незрозумілі протиріччя

Трактування людьми з різних соціумів одних і тих же фактів може абсолютно не мати нічого спільного. Очевидний приклад – ситуація з чорним котом, поява якого в Росії вважається тривожним знаком, а в Англії схвалюється як прикмети, що обіцяє достаток, любов, гармонійні стосунки. У церквах Великобританії таких тварин спеціально підгодовують і шанують, щоб «щасливі» чорні коти зустрічали шлюбні процесії.

Прикмети різних народів світу досить часто відверто суперечать один одному.

 1. Наприклад, в Стародавньому Римі звичайна курка вважалася символом перемоги. Реальна причина в тому, що на урочистих бенкетах в честь виграної битви подавали страви з курячого м’яса, але прості солдати брали з собою в похід живих курей – щоб повернутися переможцями.
 2. Зате воїни нормани до них ставилися з побоюванням, вважаючи: якщо курка закукурікає, як півень, почула це належить померти.

Про числа

Що стосується «небезпечних чисел», то вони були практично у всіх народів.

 1. В Європі і Америці в хмарочосах досі можна не виявити 13-ого поверху, а в готелях або офісах – апартаментів з аналогічним номером.
 2. В Італії крім цього недолюблюють число 17, уособлює невдачу, стихійні лиха, загибель.
 3. У Китаї головною «страшилкою» стало число 4, оскільки його назва співзвучно слову «смерть».

Прикмети, які нікого не лякають

Деякі знаки «згори» пояснюються звичайної спостережливістю людей, їх умінням вишукувати закономірності. Чи Не тому прикмети про погоду в світі представлені у найбільшій кількості? Зрозуміло, що для їх тлумачення треба добре уявляти особливості клімату, флори і фауни конкретного регіону.

На Русі, намагаючись дізнатися, чи скоро настане весняне потепління, стежили за поведінкою птахів, а в Абхазії спостерігали за вовками. У березні відважні мисливці йшли в ліс, відшукуючи вовче сімейство, і якийсь час доглядали за поведінкою звірів. Як тільки вовки починали купатися у місцевих річечках, можна було констатувати, що зима відступила.

Новий рік

Величезною різноманітністю відрізняються новорічні прикмети країн світу.

 1. На Кубі в цю ніч заради благополуччя сім’ї з вікон ллють воду.
 2. В Італії викидають старі речі.
 3. У Китаї найдорожчим людям дарують два мандарина – побажання удачі.
 4. У Шотландії в тому ж якості підносять поліно для каміна.
 5. Угорці вітають Новий рік гучним свистом, який повинен відлякувати примар.
 6. Німці намагаються не грюкати дверима – щоб не прогнати випадково доброго духу будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code