Прикмети після смерті

Смерть як один з найстрашніших людини процесів завжди пов’язувалася з низкою ритуалів і вірувань. У будинку, де був небіжчик, потрібно було провести певні заходи (а від яких, навпаки, відмовитися). Після смерті людини також потрібно було протягом певного терміну дотримуватися конкретних правил. Про все це говорять прикмети після смерті.

Померлий в будинку. Що можна, а чого не можна

Для початку необхідно завісити всі дзеркала в будинку покійного і не відкривати їх, поки з дня смерті не мине дев’ять днів. Вважається, що через дзеркало душа покійного може повернутися в наш світ і не знайти тут собі спокою.

Не треба роззуватися, заходячи в будинок, де лежить покійник.

Разом з покійним в кімнаті постійно повинен хтось бути. Ця прикмета сходить до тих часів, коли речі небіжчика мали велику цінність для цілей чаклунства. Тому, щоб з кімнати або з тіла померлого нічого не забрали, з ним поруч постійно повинен був хтось перебувати. Церква ж вважає, що покійному потрібна постійна підтримка молитвою, звернена поруч з тілом.

Якщо труну стояв на лаві або на столі, після похорону цей предмет меблів потрібно поставити догори ногами і тримати його так протягом доби.

Коли покійного відвезуть на цвинтарі, потрібно ретельно підмести та вимити підлогу, вигнавши тим самим смерть з дому.

Всі особисті речі кладуть в труну – окуляри, наручні годинники, протези, а також речі, якими людина дорожив при смерті. Виняток становлять тільки фотографії, що нині живуть – їх ховати разом з небіжчиком не можна.

Не можна пускати в кімнату, де стоїть труна, домашніх тварин.

Похоронні прикмети

  1. Не можна дивитися на похоронну процесію з вікон, потрібно неодмінно вийти на вулицю або просто відійти від вікна.
  2. Не можна переходити дорогу похоронної процесії.
  3. Могила повинні бути точно за розміром гробу. Дуже простора могила – погана прикмета, вона може обіцяти смерть когось із близьких родичів покійного.
  4. Родичі не повинні нести труну. Краще доручити це друзям, колегам, на крайній випадок – спеціально найнятим людям.
  5. На труну, опущений в землю, кожен присутній повинен кинути жменю землі. Це говорить про пошану до покійного і не дає приводу його духу приходити до живих ночами.
  6. Забивати кришку труни потрібно тільки перед тим, як опустити труну в могилу.
  7. Попереду труни не повинен ніхто йти – це до смерті.
  8. Добре, якщо на місці виритої могили знайшлися залишки старої (кістки, зотлілі деревинки). Так покійному не буде самотньо і його душа швидше потрапить на той світ.
  9. Не можна плакати за померлим занадто багато після похорону. Це доставить йому великий дискомфорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code