Прикмети, пояснюють чому каркають ворони

Багатьох наших сучасників цікавить питання, до чого ворона кряче. Це не дивно. Адже величезні птахи похмурої забарвлення здавна привертали увагу людей. Їм приписували містичні здібності (саме в ворон здатні перетворюватися відьми, ці пернаті незмінно супроводжують чорних магів і чаклунів).

Негативні забобони про ворон з’явилися з-за їх звички, харчуватися падлом, мешкати на місцях поховань, кружляти над полем бою після бою. Тому багато прикмети про ворон віщують лиха різного масштабу, у тому числі смерть.

Коли перната кряче за спиною – це передвістя травми або появи ворога

Але з плином часу все змінилося. У містах ці похмурі пернаті мешкають в основному на смітниках (що неприємно, але не так страхітливо в порівнянні з кладовищем), у багатьох народів ворон – символ мудрості, з ним пов’язані гарні повір’я.

Прикмети про ворон

Існує багато позитивних прикмет. Якщо на вас напаскудив ворон – це дуже хороший знак, що передвіщає одержання прибутку або підвищення по службі.

Коли на покрівлі будинку розташувалася ціла зграя, і пернаті сидять тихо – можете чекати сватів (для дівчини), або самі скоро будете робити пропозицію руки і серця (для хлопця).

Є прикмети, що стосуються взаємин людини з цими зловісними птахами:

 1. Якщо незрячий подбає про ворон, він прозріє.
 2. Того, хто розорить вороняче гніздо чекає велика біда – біда торкнеться його дитину, яка тяжко захворіє.
 3. Знищення ворон призведе до голоду, лих, пожежі, загибелі худоби або домашніх тварин, хвороб. Вважається, що біди будуть переслідувати вбивцю мудрих птахів і його дітей і онуків стільки років, скільки прожила ворона (а ці пернаті – довгожителі).

Серед ворон чимало нахабних і безстрашних особин. Якщо на вас накидається чорна птиця (черкає крилом, сідає на голову, намагається клюнути) – прикмета віщує матеріальний добробут, успіх в бізнесі і високе положення в суспільстві. Якщо атакує сіра особина – це до смерті.

Прикмети за кількістю птахів:

 • 1 – передвіщає погані події;
 • 2 – найчастіше обіцяють удачу, благополучний результат справ;
 • 3 – біда гряде;
 • 4 – очікується поповнення в сімействі.

Дії птиці:

 • Клює кістку – попередження про можливе переломі, травми, хвороби кісток або суглобів.
 • Уносить в клюві їжу – передвіщає прибуток.
 • Тримає в клюві шматочок деревини (кору, тріску, гілку) – ознака дружніх відносин з чудовою людиною.

Особливе значення приймають прикмети про ворону для тих, хто знаходиться далеко від дому, в поході:

 • летить поруч праворуч – передвістя неприємностей;
 • «супроводжує» з лівої сторони – гарний знак: вас чекає шляхи збагачення;
 • сидить на камені – попередження про небезпечні попутників, постежите за своїми речами, і намагайтеся не базікати зайвого;
 • птах полетів від подорожнього вправо – до удачі, пішла в ліву сторону – на шляху до мети зустрінуться труднощі;
 • розташувалася поруч з вами під час відпочинку на лісовій галявині – попередження про близькість дикого звіра, краще змініть місце привалу;
 • сидить на обгорілому дереві біля дороги – пророкує швидку смерть;
 • літає навколо, коли ви ставите намет – вас підстерігають неприємності, не зупиняйтеся на цьому місці, пошукайте іншу галявину;
 • почути крик ворони в лісі і злякатися – ситуація складеться невдало, спокійно йти, навіть не здригнувшись – до успіху в справах;
 • ворон сів на автомобіль – передрікає ДТП, відмовтеся сьогодні від поїздки;
 • у ворони в дзьобі щось є – передвістя хвороби, крадіжки, напади хижого звіра.

Коли перната кряче за спиною – це передвістя травми або появи ворога.

Якщо з криком ворон кружляє за спиною – попередження про майбутні проблеми, перешкоди на шляху.

Перед дорогою обов’язково потрібно звернути увагу на цей знак, особливо, якщо ворон пішов у протилежному напрямку до передбачуваного вашим маршрутом. Таке ж значення має прикмета, якщо ворона переслідує подорожнього «по п’ятах».

Коли з лісової хащі вилітає зграйка ворон, це обіцяє поганий урожай. Непарне число пернатих віщує велику сварку, озлобленість, біду. Ну а якщо дві зграї вороння накинулися один на одного – це грізний знак швидкої війни.

Компанія з двох ворон несе різне смислове навантаження, залежно від поведінки пернатих:

 • Дві ворони годують один одного – пророкують побачив це успіх і радість.
 • Якщо вони каркнули одночасно – передвістя зустрічі з людиною, що здатна зробити вас щасливим.
 • Дві чорні птахи біля будинку – можливо, належить весілля.
 • 2 птахи кружляють над чиїмось житлом – незабаром у цьому будинку можна чекати народження малюка.
 • 2 ворони на весілля або вінчання – передвістя тривалого щасливого подружжя в злагоді і багатстві. Крім того, всіх присутніх на святі чекає удача.

Коли вранці на вулиці перед будинком довго кричить ворона – можна готуватися отримати масу неприємностей

Ворони біля будинку

Згідно забобонам якщо ворони раптово залишили місце, де вони гніздилися довгий час, це передвістя наближається голоду і розрухи. Коли птахи несподівано повертаються, з’являється надія на поліпшення ситуації.

Коли вранці на вулиці перед будинком довго кричить ворона – можна готуватися отримати масу неприємностей.

Якщо ворона спокійно щось розповідає біля будинку – це віщує матеріальні проблеми.

Якщо за вікном літає з криком ворона – передвістя захворювання когось із членів сім’ї.

Коли птах під вікном видає тривалі звуки – побоюйтеся проблем у спілкуванні (у справах) з іншими людьми.

Коли самотня ворона каркає, сидячи на даху будинку – ця прикмета вказує, що якийсь один про вас згадує і бажає зустрітися.

Самотня ворона, яка розмістилася на даху будинку або собору, завжди пов’язувалася з наближенням похоронами або руйнуванням. В першому випадку було неважко визначити звідки понесуть небіжчика. А в другому – дивилися, куди вказує вороний хвіст, і так визначали будинок, де трапиться біда. Якщо птах сидить на хресті храму – передвістя смерті настоятеля цієї парафії.

Інша трактування ворони, що сидить на даху:

 • для великої родини – приємні події, багате застілля;
 • для молоді – любовне побачення;
 • для творчих індивідуумів – обіцянка визнання в суспільстві.

Якщо ворона сидить на покрівлі проти сонця – прикмета обіцяє проблеми того, хто це побачив. Неприємності можуть з’явитися у вигляді сварки із впливовими людьми, законодавчими органами, пограбування (якщо дзьоб ворони спрямований на основні сторони світу: схід, захід, сер, південь).

Якщо в проміжний напрямок – прикмета попереджає про загрозу для життя ваших домашніх тварин (або в іншій трактуванні небезпека для вас від домашніх вихованців).

Тривале безперервне каркання ворон – ознака поганої погоди

Зате велика концентрація птахів на покрівлі означала наближається весілля. До речі, присутність самотньої ворони поруч з кортежем нічого доброго не віщує молодятам майбутнього подружнього життя.

Якщо ворона звила гніздо на дереві поруч з будинком, сім’я перебуває під захистом від пристріту і чаклунства. Якщо птах кряче у своєму гнізді або поруч з ним – це нічого не означає.

Стук ворони у вікно, і прогулянка птиці по підвіконню віщує близьку смерть. Тим більше якщо ворона проникне в приміщення, і там буде каркати – біди не уникнути.

Якщо ворона крокує по порогу вашого будинку, будьте пильні – злодії вже готуються відвідати ваше житло. Не даремно адже, ворони та сороки обожнюють все, що блищить.

Коли ворон на покрівлі терзає тканину (наприклад, банера або прапора) – біда загрожує главі сімейства.

До чого каркають ворони?

Каркання ворони можна трактувати по-різному в залежності від кількості криків, напрямки птиці та інших обставин. Почули крик ворони, якої не видно, чи помітили її тільки після того, як вона каркнула? Скільки «кар» почули:

 1. 2 рази – відмінний знак! Готуйтеся отримувати прибуток. Можна почати реалізувати плани, які ви відкладали в «довгий ящик». Вас чекає успіх у бізнесі.
 2. 3 рази – дуже поганий знак, що передвіщає смерть.

Ворона каркає зліва від вас – віщує утруднення в справах. Ця прикмета особливо сильна для тих, хто знаходиться в воді купається в річці або просто потрапив у калюжу).

Довелося почути вороний крик ввечері від 20:00 і 22:00 – передвістя щастя. Ці дві години – час, коли вороняче каркання – виразно означає добро.

Птах кряче у південному напрямку – віщує пограбування того, хто це бачив і чув.

Ворона каркає – пророчить погоду

Для старожилів ворони – найточніший метеоцентр. Чутливі пернаті точно прогнозують зміну погодних умов. Причому з-за великого розміру пташок важко не помітити змін в їх поведінці.

Якщо «кар-кар» були перші звуки, які вам довелося почути з ранку, порахуйте, скільки разів крикнула ворона. Парне – до хорошої погоди, непарне – до поганої. Насправді, каркання ворон рано вранці практично завжди обіцяє безхмарну погоду вдень.

Коли ворони довго кричать у полі – урожай буде поганий. Вороняча зграя високо в небі – передвістя ясної погоди

Коли ворони в зграї голосно перемовлялися між собою, а потім безпричинно різко полетіли – передвістя зміни погоди, напевно, не в кращу сторону. Швидше за все, очікуються опади і похолодання.

Коли ворони довго кричать у полі – урожай буде поганий. Вороняча зграя високо в небі – передвістя ясної погоди.

Тривале безперервне каркання ворон – ознака поганої погоди. У зимовий час віщує морози і заметілі, а влітку – злива. Одна або кілька пернатих кричать на воду – до опадів. Коли у вечірній час біля води збирається багато особин – провісник бурі.

Прикмета про кружляють з криком у великій кількості крук говорить про наближення сильному вітрі і погіршення погоди. Зате птахи, що летять в напрямку висхідного світила пророкують безхмарне тепло.

Можна вірити або не вірити в прикмети про події в житті (ворони, до речі, не є носіями бід, а лише передчувають майбутнє), але погодні прогнози легко перевірити, тому варто приділяти увагу пернатим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code