Прикмети про граків

Однією з найбільш «віщих» птахів в українських селах завжди вважався грач – прикмети пов’язували з цим пернатим гостем безліч майбутніх погодних явищ. Часто його поведінка сигналізувало про наближення весняної або річної бездоріжжя.

Парочка граків сидить поряд, насупившись і притиснувшись один до одного – йде гроза. Звідки саме її чекати? Подивіться, куди повернені пташині дзьоби – пернаті в повному сенсі слова завжди тримають ніс за вітром».

Граки прилетіли – прикмети весни

Серед весняних ознак особлива поведінка граків займало не останнє місце. Деколи розрахунок йшов буквально по днях.

  1. 4 березня шукайте зграї граків, що сидять на дорозі, побачите – чекайте серйозного негоди, зимової бурі.
  2. 5 березня придивіться до птахів, кружащим в небі, якщо вони періодично «провалюються» в повітрі і летять до землі каменем – піде сильний сніг.
  3. 6 березня поспостерігайте, як ведуть себе граки на деревах, якщо не можуть знайти місця (то сядуть, то зірвуться з гілок) – незабаром погода кардинально зміниться.
  4. Настало 14 березня, а граків ще немає – зима вирішила затриматися, тому швидкого тепла чекати не варто.

Весняні прикмети про граків могли обіцяти занадто дощове або спекотне, посушливе літо, відмінний урожай або недорід. Існували особливі передбачення щодо поведінки птахів у квітні, травні. Навіть у серпні! Якщо в останній літній місяць старі бачили граків, безтурботно грають у високій траві, вони говорили, що наближається негода.

Прикмети на всі випадки – про погоду та природу

Грача називають «вісником весни» – нібито на своїх крилах він приносить перше потепління. Насправді все прозаїчніше: птахи відчувають, як змінюється атмосферний фронт, і починають повертатися додому, на батьківщину. З півдня граки прилетіли – прикмета, яка обіцяє багато сонця. Турбуються і не вирішуються опуститися до землі – попереду холоду.

Предки бачили в поведінці птахів особлива прикмета: якщо пернаті відразу ж розсядуться по своїх старих гнізд, швидко зійде сніг і заморозки більше не потривожать, рік виявиться ситим і щасливим. Але як бути, якщо граки вирішили зробити для себе нові «будинки»? Підказка захована і тут, треба лише подивитися, наскільки високо розташовуються гнізда: вище – до посухи та спеки, а нижче – до дощового літа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code