Прикмети про качок

На Русі качок поважали. У всіх сенсах — і в якості гідної їжі, і за особливий «божественний» статус. Згідно слов’янської міфології ці птахи тягнуть небесну повозку, в якій подорожує по світу Сонце. Не дивно, що обриси пернатих часто з’являлися на оберегах — народна прикмета качок оголосила символом удачі, захисту і добробуту.

Побачити качку — прикмета на щастя!

У незвичайному місці

Раніше говорили: у несподіваному місці зустріти качку — прикмета до швидкого прибытку, виконання бажань. Птах раптом закричала — пообіцяла багатство і успіх в задуманих фінансових операціях. Ідеальний варіант, якщо «провидиця» виявиться білого кольору. Саме такі пернаті вісники вважалися у наших предків посланцями добрих богів.

Перейшла дорогу

Качка перейшла дорогу — попередила про те, що слід бути обережнішими у витратах. Це зовсім непогано, якщо необхідно ухвалити складне рішення, здатне багато чого змінити в житті.

З каченятами

Але краще всього, якщо на очі попадеться качка з каченятами. Це знак, посланий долею — незабаром вона просто осипле вас своїми дарами! Причому, чим більше виводок, тим більше бонусів піднесе фортуна.

Трохи негативу

На жаль, не всі прикмети про качок були такими ж позитивними. Іноді до пернатих «вселялася нечиста сила». Дізнавалися про це досить просто: домашня птиця після линьки змінювала колір на більш похмурий або починала нести темно-коричневі яйця. У цих випадках «винуватицю» вбивали, але м’ясо не використовували в їжу — його жертвували богам в якості «відступного», за повернення заступництва. Аналогічним чином надходили, якщо з’являлася необхідність задобрити бешкетника домовика.

Качка у дворі — прикмети побутові та погодні

Спостереження за птахами багато чого могли розповісти нашим предкам.

  1. Якщо качки радісно плескають у найближчому водоймищі і при цьому голосно кричать — бути дощу;
  2. Затихли, настовбурчилися — чекай грози з блискавкою і громом;
  3. Загорнули голови під крила, збилися в зграю — незабаром наблизяться холоду.

Дикі птахи теж готові були поділитися важливими секретами. Існувала прикмета: прилетіла качка з теплих країн жирна, сита — скоро настане літо. Почала вити гніздо біля самої води — попереду довга посуха. Восени не поспішають птиці вставати на крило і покидати обжиті місця — зима наразі не поспішає, а прийде — буде ніжною, м’якою.

У дворі

Окрема ознака стосується дикій качці у дворі. Якщо вона несподівано прилетіла і сіла на землю, дах або паркан — не лякайтеся. Це означає, що попереду чекає великий сюрприз — несподіваний, але обов’язково приємний!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code