Прикмети про кішок – про що муркоче «домашній тигр»?

Кішки – істоти унікальні (як і наші взаємини з ними). Жодна інша істота, що живе поруч з людиною, не поклало початок такому неймовірному кількості забобонів, передбачень і обрядів (багато з них буквально «кочують» по світу, повторюючись у різних народів). Втім, часом прикмети, пов’язані з кішками, можуть бути діаметрально протилежними.

В Англії під час шлюбної церемонії поява кота завжди гаряче віталася – воно обіцяло молодятам довге життя в повній згоді. Якщо при цьому тварина ще й чихало, щастя подружжя було практично гарантовано! Забавно, але в Америці на цей рахунок існувала зворотне думка: якщо перед весіллям в будинку були помічені чужі кішки – прикмета прирікала пару на нескінченні скандали.

Зустріч з кішкою – до добра або до біди?

Коти у Скандинавії

У Фінляндії символом прийдешнього нещастя вважають білих котів. Ймовірно, це відголосок давніх скандинавських вірувань, згідно яких досить-таки склочна богиня Керидвен подорожувала по світу виключно в компанії лютих звірюк з білосніжною шерстю. Чотиринога «свита» особливо любила відвідувати людей напередодні загибелі. Тому місцеві жителі всерйоз вважали: біла кішка прийшла в будинок – прикмета, предрекающая швидкі похорон.

У той же час суворі скандинави намагалися завести власного «маленького тигра». Резон тут був простий: прийдуть чужі «демони», переконаються, що їх побратима в будинку пестять так плекають – і не стануть заподіювати шкоду родині. Пухнастим «заступницам» дозволялося багато, але зі столів і лавок їх зганяли без тіні сумнівів. Подібне табу існувало у більшості європейських народів, і не випадково: кіт на столі – прикмета до небіжчика.

Про погоду

По поведінці кішок передбачали погоду: ховає ніс – до морозу, повертається спиною до джерела тепла – чекай грози, привільно валяється на підлозі, перекочуючись з боку на бік – до настання теплих днів. Вмивається прямо на порозі – гості на підході. Гучний котячий крик без підстав називали попередженням про чиїсь підступи. Виникли навіть «специфічні» прикмети: кішки паскудять в недозволених місцях – мітять територію, «замикають» її своїм запахом від злих духів. Можливо, від демонів смерті відьми Керидвен!

Кішки у стародавніх слов’ян

Мати-Богиня в слов’янській міфології – Макоша. Простіше кажучи, «мати кішка». Одне слово, яка відразу дає уявлення про те, з яким величезним повагою предки ставилися до пухнастим муркам. І нехай їм ніколи не поклонялися, але дбали і любили, вважаючи, що під шубкою кожної зустрічної котейки може ховатися від людських очей богиня-заступниця. Зрозуміло, що навіть у голодний рік прогнати від своїх дверей таку бродяжку ніхто б не наважився.

До цих пір існує звичай – першим у нове житло повинен зайти кіт. Місце, де він згорнеться клубочком і приляже подрімати, вважається найкращим, безпечним. Тут можна ставити ліжко, тоді ніякі жахи турбувати не будуть. Незнайоме тварина ускочив з вулиці і поводиться в кімнаті, як господар? Ймовірно, це Вищі Сили послали родині свого заступника. Якщо ж з хати з вини господарів пішла кішка – прикмети радять приготуватися до майбутніх серйозних проблем

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code