Прикмети про ластівок

Ластівки – одні з небагатьох птахів, для яких сусідство з людиною не здається страшним. Вони в’ють гнізда під дахами будинків, гаражів і сараїв, під навісами, і повертаються до них з року в рік. Але що кажуть прикмети про ластівок?

За поведінкою цих пташок люди навчилися пророкувати погоду, а також різноманітні події в житті.

Прикмети ластівка залетіла: вікно, двері на балкон і т. п.

Проводячи частину року пліч-о-пліч з людиною, ця пташка іноді випадково залітає у відкрите вікно, кватирку або балкон.

 1. Ластівка залетіла в будинок – прикмета добра. Ви отримаєте приємні звістки або зустрінетеся з людиною, якого будете раді побачити. Але ні в якому разі не намагайтеся зловити гостю. Розкрийте вікна та двері ширше, щоб вона могла без проблем покинути будинок.
 2. Ластівка залетіла у вікно – прикмета говорить про те, що скоро піде дощ. У гонитві за мошками, які опускаються ближче до землі перед опадами, птах просто не помітила, куди летить. Але одночасно ця подія обіцяє вам отримання подарунка або довгоочікуваної новини.
 3. Ластівка залетіла на балкон – прикмета, яка обіцяє швидке отримання звістки від близької людини, яка знаходиться далеко від вас.
 4. Прикмета ластівка залетіла у двері, за деякими джерелами, свідчить про те, що вас відвідав дух померлого родича. Рекомендується пом’янути всіх померлих, особливо тих, які відносяться до числа найбільш близьких родичів.
 5. Ластівка залетіла в квартиру – прикмети трохи відрізняються від тих, коли ця пичуга залітає в приватний будинок. Господарів квартири чекає справжня удача, успішне подолання перешкод у будь-якій справі.
 6. Прикмети залетіли дві ластівки – до дойному щастя. Якщо в будинку є хлопець або дівчина на виданні, то така подія – до вдалого і міцному заміжжя.

Гніздо ластівки прикмета

Дуже часто ця пташка в’є гніздо в безпосередній близькості від житла. Про що це говорить, і варто проганяти ластівку з облюбованого місця?

 • Ластівки звили гніздо в будинку – позитивна прикмета. Як мінімум, вона свідчить про те, що в цьому місці панує позитивна енергетика, на будинку немає псування, і взагалі, він однозначно підходить для проживання людей як не можна краще. Вважається також, що ластівчине гніздо виступає свого роду талісманом – будинку, якому довелося стати житлом для цих пташок, не загрожують пожежі та повені.
 • Ластівка звила гніздо на балконі – прикмета, також не має негативного підтексту. Вважається, що пташка віднаджує від квартири злодіїв-домушників, захищає житло від пристріту.

Ластівка звила гніздо в сараї – це говорить про те, що припаси господарів будинку в найближчий рік не збідніє. Саме в сараях раніше (а в багатьох селах і сьогодні) зберігають запаси зерна, борошна, коренеплодів, у них розміщують підвали, куди ставлять домашні заготовки. І, якщо ластівки звили гніздо в сараї, прикмета обіцяє, що всі ці запаси не вичерпаються мінімум до наступного літа.

 • Якщо ластівка звила гніздо над вікном незаміжньої дівчини, то це прикмета до швидкого заміжжя. Якщо гнізд кілька, то і вибір залицяльників буде великий.
 • Ластівки в’ють гніздо над вікном подружньої пари – прикмета обіцяє їм швидке поповнення. Це можуть бути як діти, так і онуки, а також збільшення поголів’я домашніх тварин.
 • Пташка покинула гніздо, не добудувавши його або не встигнувши знести яйця – до сварок, розлуки господарів будинку.

Інші народні прикмети про ластівок

Всі народні прикмети сходяться в одному – ця пташка не може принести шкоди господарям будинку. Однак, це стосується ситуації з гніздами або прильотом пичуги в будинок. Але бувають і інші випадки.

 1. Прикмета накакала ластівка – хороша. Така пригода можна сприймати як подарунок небес, який обіцяє тільки позитив – від підвищення на роботі до виграшу в лотерею.
 2. Мертва ластівка – мабуть, єдина негативна прикмета про цю пичужку. Можливо, вам доведеться проливати сльози, сумувати, якщо ви знайшли пташку в будинку. Зустріч з мертвої пичугой в нежитловому приміщенні (сараї, підвалі, гаражі тощо) загрожує менш сумними наслідками – така подія на жаль, краху планів. Якщо ж ви знайшли її на вулиці, то це просте попередження – будьте уважні в найближчі дні, щоб плакати точно не довелося.
 3. Ластівки літають низько – прикмета, відома всім. Вона обіцяє швидку зміну погоди, швидше за все – дощ. Це спостереження підтверджується науково – ластівки спускаються ближче до землі, щоб зловити комах (мошок, комарів), які, в свою чергу, не можуть піднятися високо при зниженні атмосферного тиску.
 4. Ластівки літають високо – прикмета до доброї, ясної погоди.
 5. Ластівка врізалася у вікно – дуже хороший знак. Прикмета обіцяє позитивні зміни в життя вже в найближчі дні.
 6. Прикмета ластівка сіла на вікно обіцяє хороші вісті, вдале проведення швидкого свята. Більш того, вважається, що її приліт обіцяє весілля, яке пройде за участю господарів будинку – хоча на неї можуть і просто запросити.

В цілому, практично 100 % прийме про ластівок – позитивні. Але головне – не ображати цю пташку, не проганяти її з облюбованого місця, не знищувати гнізда, інакше добрий знак обернеться негативом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code