Прикмети про пшеницю і колоски

Предки вірили, що злі і добрі сили знаходяться в постійному стані протиборства. Щоб одних умилостивити, а інших перехитрити, слід виконувати особливі обряди. Зокрема, з високим добробутом у слов’ян асоціювалася пшениця – прикмети радили її використовувати для прикраси будинку «зі змістом».

Стиглими зернами набивали спеціальних лялечок-берегинь, яких господині власноруч робили зі своїх нижніх сорочок. Найпопулярніший злак висаджували в мисочці на підвіконні: успішно виріс хлібний колосок прикмети називали «грошовим кущиком». Надалі його коріння очищали від землі і поміщали рослина в глиняну посудину, на дно якої кидали кілька монет – це обіцяло постійний достаток.

Хлібний колос – «господаря» угодний

Подарунок природі

Раніше злаки збирали вручну, з допомогою серпа. Жінки в’язали снопи, які звозили в стодолу для подальшого обмолоту.

Але найбільший «крайній» пучок завжди залишався на полі, він використовувався у вигляді підношення духам природи.

Зазвичай брали саме колоски пшениці – прикмети веліли попередньо прикрасити такий сніп, перев’язати його яскравими стрічками і символічно передати «хазяїну поля (в знак подяки за щедрий урожай).

Пшеничні колоски входили до складу букетів, які дарували молодим на весілля – так їм бажали безбідного життя, здорових дітей і злагоди в родині.

Існували й інші «святкові» прикмети: колоски будинку ставили в «червоному кутку» на багато церковні свята (зокрема, на спаса та на Різдво). Вважалося, що це допоможе мешканцям житла ніколи не знати голоду і нужди.

Захист будинку

  1. З пшениці робили хліб, а його предки шанували над усе. Не випадково з «дідусем» домовиком завжди ділилися свіжою випічкою.
  2. Горщик з колоссям також був угодний головному зберігачу садиби, сприймався як знак поваги і вдячності за допомогу. Така прикраса цілком могло бути сухим, це не применшувало її благотворної сили.
  3. Для підтримання атмосфери щастя і успіху господині розвішували по кутах зв’язки трав, серед яких була і пшениця – в будинку (по прикметі) це забезпечувало не тільки сите життя, але і згода.

До чого сниться поле пшениці з колоссям?

Сонники описують безліч нічних візій, у яких фігурує пшениця. Вважається, що це дуже сприятливий знак – незалежно від нюансів.

  1. Неодруженим людям наливні колосся сняться до швидкого і успішного шлюбу.
  2. Молодим дружинам – до народження малюка.
  3. Бідним – до раптового збагачення.

Дуже щасливий сон – пшеничне поле, за яким іде людина. Якщо при цьому він чіпає колосся руками, успіх у будь-яких починаннях йому гарантована!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code