Прикмети про скатертину

Покрити скатертиною стіл перед тим, як сісти за нього трапезувати – такою на Русі було неодмінна умова. Адже їжа – це Божий дар, і класти її на непокритий стіл – значить виявляти неповагу до Богів.

При цьому в перервах між прийомами їжі скатертину знімали. Якщо на ній були крихти, їх ретельно збирали, щоб ні одна не прокидалася на підлогу – топтати їх вважалося великим гріхом.

Сьогодні столи самі по собі настільки красиві і різноманітні, що скатертиною їх покривають хіба що для того, щоб захистити поверхню від забруднень і подряпин. Але візьме про скатертину, яких чимало накопичили наші предки, варто прислухатися.

Скатертина на столі: прикмети

  1. Найпопулярніші прикмети – гроші під скатертину. Якщо на стіл під скатертину покласти кілька монеток (або паперових купюр), то в домі завжди будуть гроші. А якщо покласти великі гроші під скатертину напередодні повного місяця, то вона приверне в будинок велику суму грошей.
  2. Порвалася ганчіркова скатертину – не треба її лагодити. Якщо дірка велика, то скатертину спалюють, замінивши нової. Якщо ж поріз невеликий, то використовують до тих пір, поки це можливо.
  3. Якщо ви думаєте, дарувати скатертину чи ні – прикмети кажуть, що той, хто підніс іншій людині такий подарунок, стане бажаним гостем у його будинку. Тому купувати такий презент потрібно тільки для того, кого ви вважаєте своїм другом і часто хотіли б бачити.
  4. Чекаєте на гостя, а він спізнюється? Візьміть скатертину і трусніть нею над столом – скоро пролунає стукіт у двері.
  5. Прийшли гості, а їжі в холодильнику мало? Покладіть крадькома під скатертину ніж – тоді гості з’їдять трохи, але при цьому підуть ситими і задоволеними.
  6. Якщо, розстилаючи нову скатертину на столі, ви помітите, що складки утворили чіткий ромб, то хто-то скоро з родичів або знайомих може померти.

Прикмети про скатертину в сімейному житті

  1. Щоб наречену добре прийняли в будинку рідних нареченого, вона повинна принести туди скатертину і постелити її на стіл.
  2. Біла скатертина, зіткана з льону, примирить всіх членів сім’ї, які сядуть за стіл, нею покритий. Після спільного обіду або чаювання за нею скатертину перуть і прибирають до наступної сварки.
  3. На річницю одруження застеліть тієї самої скатертиною, якою був накритий стіл молодят в день весілля, обідній стіл. І робіть так кожен рік. Тоді в родині завжди буде лад.
  4. Піднести в подарунок скатертину – прикмета добра, якщо вона білого кольору і її подарували молодятам. Тоді їхнє подружнє життя буде рівною і світлою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code