Прикмети про торт – іменинний і весільний

Вигадливо прикрашені торти — досить новий «винахід» кулінарів. У колишні часи з роллю святкової випічки повсюдно справлялися пишні пироги, солодкі пудинги, кекси і медові пряники. Але традиції змінюються, а уважне ставлення до всякого роду предзнаменованиям залишається. Саме тому сучасні люди добре знають найпоширеніші прикмети про торт і намагаються до них прислухатися.

Іменинний торт — подарунок «з натяком»

Взагалі-то саме святкування Дня народження схоже магічного ритуалу, хоча про це говорити якось не прийнято. Християнство спочатку засуджувало такі обряди, як і всі інші символи язичницької віри. Відзначали іменини — дні святих покровителів, в честь яких люди отримували імена при хрещенні. А що таке день народження? Це день Сили, коли людина перебуває під особливим заступництвом Духів свого Роду.

Впав торт – до чого?

Духам-заступникам залишали порцію солодощів в якості частування, одночасно їх просили про допомогу. Можливо, саме тому виникла прикмета: впав торт на долівку — не до добра. Виходить, що потойбічні охоронці відмовилися прийняти подарунок, отже, на їх заступництво розраховувати не доводиться. Це ж стосується всіх інших неприємних нюансів», пов’язаних з випічкою і подачею частування гостям.

Задути свічки

У День народження можна загадати найпотаємніше бажання, а потім задути свічки на торті — прикмети запевняють, що погасшее полум’я служить своєрідним доказом прихильності Духів Роду. Вони почули прохання і взяли її до відома! Тільки не треба залишати такий десерт «на потім», його слід одразу ж розділити між гостями та членами сім’ї, пригостити сусідів і навіть абсолютно випадкових людей.

Весільний торт — прикмети і традиції

Про розміри і подачу

Розміри або прикрасу головного весільного десерту зовсім не мають значення. Кулінарний шедевр у кілька «поверхів» з фігурками нареченого і нареченої — всього лише данина моді. Ніякої езотеричної навантаження ця солодка розкіш не несе. Зате сама подача торта — справжній ритуал. Правда, теж язичницький. І в першу чергу в його успішності зацікавлена наречена, яка переходить в нову сім’ю, під опіку чужих Духів Роду.

Не варто упускати?

На весіллі впустити торт — прикмета неприємна. Схоже, що предки нареченого без ентузіазму поставилися до нової родичці. Але це стосується лише тих випадків, коли кулінарне споруда падає з рук молодої дружини. Саме їй належить розрізати торт і пригощати їм присутніх: усім вистачило, всі задоволені — бути шлюбу довгому, а багатому будинку. Наречений може підстраховувати, підтримувати улюблену і подавати тарілки — сам він хапатися за ножа не має, інакше союз не увінчається народженням дітей.

Перший шматочок – нареченій

Саме наречена (наречений або батьки) отримує перший шматок торта на весіллі — прикмета каже, що в такому випадку подружжя зможуть знайти в подальшому повне взаєморозуміння. Маленький шматочок бісквіта зі своєї тарілки молодій дружині радять висушити і зберігати в таємному місці в якості сильного талісмана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code