Прикмети про ялинку

Прикмети про ялинку дуже різноманітні. Як вибрати і куди поставити новорічну красуню, варто садити її на подвір’ї і біля будинку – про все це в народі склалася певна думка, якого варто прислухатися, щоб не накликати на себе біду.

Новорічна ялинка

Головна прикмета – без ялинки в будинку на наступний рік щастя не чекай. Це дерево вважалося не просто одним із символів Нового року, але і оберегом житла і його господарів. Ось чому ставити її потрібно обов’язково – хоч живу, хоч штучну. Або хоча б розставити у вазах кілька ялинових лап.

Прикрашаємо правильно

Наступна ознака пов’язана з її прикрасою. Незважаючи на новомодні прозахідні тенденції, згідно з якою ялинка має бути вбрана стильно (у кульки тільки двох кольорів або прикраси виключно однієї стильової спрямованості), ми продовжуємо наряджати новорічних красунь в іграшки, які зберігалися в родині десятиліттями, на верхівку встановлюємо зірку або бурульку, багато розвішуємо на ялинові лапи різномастого дощик і… абсолютно правильно робимо! Тільки так можна привернути в будинок багатство і добробут у наступаючому році. Чим різноманітніше і багатше вона вбрана, тим краще.

Після свята

Після того, як свята закінчилися, і ялинка прибрана, одну іграшку потрібно повісити біля порога – вона відганяє злі думки і відведе лихе око. До речі, прибирати ялинку потрібно не раніше, ніж пройде старий Новий рік.

Зірку на неї вішають першої, а знімають – в останню чергу.

Де ж ставити?

З приводу того, де має стояти ялинка в будинку, прикмета свідчить, що тільки не в куті. Вважається, що по кутах концентрується погана енергетика, яка шукає виходу. Тому там не місце деревця, покликаною принести у ваш дім щастя і багатство.

Ялина у дворі – погана прикмета чи гарна?

Ялинка, як будь-хвойне дерево, володіє приємним смолистим ароматом, не смітить опалим листям восени і виглядає дуже ошатно в будь-який час року. Тому побачити її можна на багатьох дачних і садових ділянках. А між тим, вважається, що це дерево на ділянці – прикмета не дуже хороша.

  1. У народі вважалося, що дане деревце, в самоті росте у дворі, обіцяє самотність своїм господарям.
  2. Прикмета про посадці дерева свідчить, що це воно доведе свого благодійника або до розлучення, або до бездітності. У гіршому варіанті навіть передрікає смерть близьких, в результаті чого її господар може залишитися доживати свій вік один.

Втім, скажіть ви жителям півночі, що ялинка – погана прикмета, якщо вона росте поряд з будинком, ті тільки посміються вам в обличчя. Там, де це дерево дуже широко поширене, таких повір’їв не існує. Хоча і там садити ялинку біля стін не стали б, але винятково з міркувань безпеки – це смолиста дерево легко спалахує і добре горить у разі пожежі, так що біля будинку йому не місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code