Що означає ім'я Еріка

Що означає ім’я Еріка: походження, характеристика та значення імені

Сучасні батьки, вирішуючи як назвати свою дитину, іноді зупиняються на рідкісних або непопулярних в нашій країні іменах. Це можуть бути як споконвічно українські, але вже застарілі імена, так і ті, що користуються популярністю в інших країнах, але ще не встигли прижитися в нашій. Одним з таких імен є жіноче Еріка: на сьогоднішній день воно набагато сильніше поширене в Європі (особливо в Англії, Німеччині, Франції та Іспанії), ніж у Україні, хоча і в нашій країні є ті, хто так називає своїх дочок. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Еріка.

Що означає ім’я Еріка

Дослідники висувають принаймні дві теорії походження імені Еріка. За однією з них, це жіноче ім’я має коріння в скандинавській культурі, так як в мовах цих північних країн присутні коріння ” ei “(в перекладі «постійний») і «rikr» (перекладі “правитель”).

Крім того, в давньогерманській мові присутні слова ” ere ” і “rik”, від яких також могло утворитися це ім’я. В такому випадку ім’я Еріка українською мовою означає “благородна Багачка”.

Інші форми та синоніми імені

Коротко Еріку можна називати Ека, Ері або Ріка.

Аналог імені Еріка в європейській культурі — Ейріка. Існує також чоловічий варіант — Ерік.

На латиниці ім’я Еріка пишеться як ERIKA.

Таблиця: як звучить ім’я Еріка на інших мовах

Англійська Erika (Еріка)
Китайська 荊棘 (Тинти)
Корейська 에리카 (Еліка)
Японська エリカ (Еріка)
Французька Erica (Ерікя)
Ідиш עריקאַ (Еріка)
Українська Еріка (Еріка)
Вірменська Էրիկա (Еріка)
Грецька Erica (Еріка)
Білоруська Еріка

Ім’я Еріка непогано поєднується з по батькові Дмитрівна, Олеговна, Владленівна, Антонівна, Максимівна.

Як назвати себе в соціальній мережі

Для реєстрації на різних сайтах Еріка може вибрати собі такі нікнейми:

 • ErBear;
 • Ricky;
 • EℝᎥcα;
 • Ericapine;
 • Ericamedso;
 • Ericalmod.

Ім’я в релігії

Саме по собі ім’я Еріка не зустрічається в християнській релігії, але дівчина, що носить його, може святкувати день ангела 18 травня, 10 липня або 10 серпня. Ці дати є іменинами чоловіка з ім’ям Ерік, від якого і стався жіночий варіант.

Крім того, керуючись святцями, можна вибрати святу, чий день пам’яті припадає на дату народження Еріки (або іншу найближчу дату), і саме під цим ім’ям хрестити дівчинку. Таким чином Еріка зможе отримати свого покровителя.

Цікаві рими до імені Еріка: Америка, істерика, езотерика, лірика.

Характер і життєвий шлях

Якщо говорити про відомих дослідників, то можна відзначити, що секретами імені Еріка займалися П. Руже і Б. Хигир. Як можна коротко описати цю жінку? Їй притаманні такі риси, як емоційність, велелюбність, гордовитість, самолюбство, іноді навіть лукавство. Крім того, існує думка, що ім’я Еріка сильніше за інших впливає на свою власницю. Це означає, що дівчині, що носить його, буде досить складно змінити долю, визначену значенням імені Еріка.

Нумерологічно імені Еріка відповідає число 9. «Дев’ятки» зазвичай сильно виділяються з натовпу своєю харизмою. Це яскраві особистості, дуже цілеспрямовані і здатні досягти будь-яких своїх цілей, головною з яких зазвичай є повне матеріальне благополуччя. Крім того, володарі цього імені-дуже обдаровані люди, часто наділені яким-небудь талантом. Це робить їх досить авторитетними людьми, але в той же час приносить зарозумілість в їх характер. Крім того, «дев’ятки» схильні до перепадів настрою або навіть агресії, але в іншому вони цілком доброзичливі та чуйні.

Дівчатко

У юному віці Еріка володіє досить складним характером. З одного боку, це активна і безпосередня дитина, яка любить веселитися і грати, має велике коло друзів і ніколи не сумує. Ця дівчинка бачить у світі тільки найкраще, вона позитивна і ніколи не сумує. У компанії друзів саме вона генератор нових цікавих ідей. З нею ніколи не засумуєш, адже в будь-який момент вона готова пуститися в пригоду.

З іншого боку, характер цієї дівчинки завдає чимало клопоту її сім’ї. Вона дуже примхлива і рідко слухається батьків, вважаючи за краще лаятися з будь-якого приводу. Її неможливо змусити робити що-небудь, адже вона буде стояти на своєму, незважаючи ні на що. Їй важливий навіть не предмет сварки, а сама можливість посперечатися. Вона готова доводити свою правоту вічно, і саме це впертість часто ставить сім’ю в глухий кут.

Незважаючи на все погане в її характері, Еріка-досить наполеглива і цілеспрямована дитина, яка вміє планувати свої справи. Вона дуже талановита, володіє непоганою уявою, що буде допомагати їй все життя. Більш того, ця дівчинка швидко вчиться новому, їй подобається сам процес освіти, вона вміє правильно підходити до будь-якого завдання, тому найчастіше досягає успіху.

Дівчина

Еріка–підліток зовні хоче здаватися рішучою і сильною, і зазвичай їй це вдається. Вона володіє прекрасними організаторськими здібностями, може бути лідером в будь-якій компанії. Ця дівчина дуже впевнена, настирлива, часом навіть жорстока, якщо це потрібно для досягнення її цілей. Вона виглядає холодною і неприступною, але насправді ці риси лише прикриття для того, яка Еріка насправді.

Якщо зазирнути трохи глибше, то виявиться, що ця дівчина шалено сором’язлива, невпевнена в собі, чутлива. Зовнішній образ, який вона сама створила, дається їй дуже важко, але вона вважає його необхідним, так як боїться розкривати іншим свою душу. Еріка дуже сприйнятлива, вона важко переживає невдачі, приймаючи їх занадто близько до серця. Будь-яке зауваження з боку оточення може повалити її в депресію.

Незважаючи на те що ця дівчина потребує уваги і турботи, вона не довіряє нікому, нікого не підпускає занадто близько. Вона прекрасно володіє мистецтвом лицемірства, тому оточуючі ніколи не знають її справжніх почуттів. Крім цього, Еріка — досить розумна і начитана представниця прекрасної статі, вона добре вчиться, особливо збагачуючись у точних науках. Вона може захопитися будь-яким, навіть складним предметом, якщо викладають його цікаво.

Жінка

У якийсь момент свого життя Еріка різко дорослішає, стаючи справжньою жінкою, незалежною і відповідальною. У цей період їй абсолютно не потрібна допомога або підтримка з боку: вона, нарешті, починає розуміти, чого хоче, але при цьому буде досягати всього сама. Лідерські якості разом з працьовитістю допоможуть Еріці стати сильною жінкою, яка буде на сто відсотків задоволена своїм життям.

Що стосується відносин з іншими людьми, то Еріка так і залишається потайливою, емоційною, образливою. Спілкуватися з нею досить складно, адже окрім описаних якостей, ця жінка дуже примхлива, але все ж друзі у неї є. Незважаючи на власну успішність, вона не звертає уваги на наявність того ж у своїх друзів. Вона цінує відданість, надійність, щирість — на тлі цього такі речі, як багатство, не мають для неї значення.

Що любить і в чому вона хороша

Еріка має яскраво виражені музичні здібності — зазвичай вона грає на якомусь інструменті або співає, причому дуже любить демонструвати це і виступати на публіку. Крім того, вона приділяє багато часу спорту, особливо добре їй вдається плавання і теніс.

Душа Еріки лежить до мистецтва, вона обожнює ходити в театри, музеї, відвідувати виставки. Вона також наділена чудовими ораторськими здібностями, тому часто вирушає на збори або навіть мітинги, де любить багато говорити, переконувати людей у чому-небудь.

Яка професія їй підійде

Характер Еріки допомагає їй пристосуватися до будь-яких обставин, тому вона швидко піднімається по кар’єрних сходах. Її цінує начальство, адже вона швидко вникає в курс справи, з легкістю вчиться і завжди успішно виконує поставлені завдання. Але водночас успіхи даються їй не так просто, забирають багато сил.

Еріка має схильність до творчих професій, таких як дизайнер, письменник. Її вміння спілкуватися з людьми допоможе цій дівчині при освоєнні спеціальності гіда, продавця, рекламного агента. Більш закриті представниці цього імені можуть спробувати себе в якості перекладачів.

Дівчина з ім’ям Еріка наділена завзятістю і діловою хваткою, тому її бізнес може стати досить успішним. Але в той же час вести справи їй буде непросто, адже вона боїться брати на себе більшу відповідальність і не любить багато працювати, віддаючи приділяти час своїм хобі.

Чи є проблеми зі здоров’ям

У Еріки немає серйозних хронічних захворювань, хоча вона часто лінується займатися спортом, що може привести до не дуже хороших наслідків. Але ось психологічний стан цієї дівчини залишає бажати кращого. Вона насилу переносить життєві труднощі, їй дуже шкодять стреси, вона легко впадає в депресію.

Стосунки з чоловіками

Часто чоловіків відштовхує те, що зовні Еріка здається дуже холодною, гордовитої, егоїстичною і неприступною, тому створення відносин стає іноді непосильним завданням для цієї дівчини. Але якщо вона все-таки довіриться чоловікові і розкриє йому свою душу, то, швидше за все, він буде зачарований нею справжньою.

Ця дівчина дуже ревнива і прагне всіма силами утримати чоловіка біля себе. Саме тому з часом вона стає дуже розкутою в ліжку, готовою на будь-які експерименти.

Еріка не поспішає створити сім’ю, тому заміж вийде досить пізно, лише знайшовши ідеального за її поняттями чоловіка. Як правило, в її хаті панують мир і спокій, адже ця жінка вміє правильно дотримувати баланс між жіночністю, слабкістю і самостійністю, тому рідко свариться з чоловіком.

Вона не прагне до народження дітей, найчастіше погоджується на це лише після довгих умовлянь чоловіка. Поки дитина маленька, вона повністю довіряє його виховання своїй другій половинці, але от з дорослішими дітьми спілкуватися дуже любить.

Таблиця: з якими чоловіками сумісна Еріка

Вдалий союз Невдалий союз
Давид Сергій
Ігор Євген
Микола Дмитро
Семен Олексій
Степан Віктор
Олександр Антон
Валерій Кирило
Андрій Лев
Борис Павло

Які роки найбільш важливі

10, 21, 45, 66 — роки, які найсильніше вплинуть на життя Еріки.

Таблиця: символи імені Еріка

Планета Юпітер, Уран
Знак зодіаку Лев, Козеріг
Число 9
Стихія Повітря
Колір Червоний
Рослина Полуниця
Камінь Агат
Тотемна тварина Лебідь
Пора року Зима
День тижня Понеділок, середа

Таблиця: вплив букв в імені Еріка

Буква Риси характеру
Е Вірність, вишуканість, вміння переконувати, комунікабельність, цілеспрямованість, цікавість, хитрість
Р Оптимізм, любов до ризику, хоробрість, вміння підлаштовуватися під обставини
І Багата уява, розум і проникливість, внутрішня гармонія, сприйнятливість, чесність, доброта
К Сексуальність, таємничість, елегантність, тактовність, чарівність, наполегливість, вміння зберігати секрети
А Яскравість, незалежність, бажання домагатися цілей, внутрішня сила, любов до комфорту

Як пори року впливають на характер

Якщо в юному віці всі власниці імені Еріка мають схожий характер, то з віком час народження цієї дівчини досить сильно позначається на її особистості:

 • «зимова» — ця дівчина відрізняється сміливістю і рішучістю, вона ставить перед собою цілі і завжди добивається. Вона дуже вперта, ніщо не здатне зупинити її на шляху до мрії. Крім того, вона дуже чесна і всіма силами бореться з несправедливістю, якщо бачить її;
 • «весняна» — прекрасна подруга, спілкування з якою завжди цікаво і повно сюрпризів. Вона непосидюча, але активна, легко закохується, але при цьому відрізняється вітряністю. Їй подобаються короткі романи, в яких напруження почуттів досягає межі. Насилу довіряє іншим;
 • “літня” — її життя підпорядковане чіткому розпорядку, з якого ніщо не повинно вибиватися. Вона не любить несподіванок і сюрпризів, довіряє тільки логіці, не слухає свою інтуїцію. Дуже спокійна і розважлива, вибирає кар’єру, а не сім’ю, тому часто в підсумку залишається самотньою;
 • “осіння” — володіє прекрасною фантазією і творчими талантами. Через те, що все її життя (а часто і робота) наповнена творчістю, вона буває трохи відсторонена від світу. Дуже романтична, стане хорошою і турботливою дружиною, але головним в сім’ї завжди буде чоловік.

Ім’я в астрології

Характеристика Еріки не буде повною, якщо не вказати також вплив знаків Зодіаку на цю дівчину:

 • Овен — з самого народження володіє чудовою уявою і активна, непосидюча дівчина, яка не любить нудьгувати і сидіти на місці. Їй не властиво багато сумувати, вона вміє побачити у всьому світлу сторону. Спілкуватися з нею — суцільне задоволення. Часто змінює чоловіків, так як потребує постійної зміни вражень;
 • Телець — дуже романтична, схильна все ідеалізувати, володіє багатою фантазією, яка допомагає їй робити свою повсякденну жити цікавіше. Їй дуже складно побудувати відносини, так як вона пред’являє необгрунтовано високі вимоги до своєї другої половинки, але у відповідь готова показувати свої кращі якості;
 • Близнюки — самовпевнена, зарозуміла дівчина, яка вважає себе краще за інших і піклується лише про власну вигоду. Вона завжди домагається своїх цілей, навіть якщо заради цього доводиться жертвувати іншими. Переконана у своїй правоті, сперечатися з нею просто неможливо;
 • Рак — досить серйозна дама, яка ставить кар’єру вище інших сфер життя. Вона досить розважлива, вміє планувати свої справи і має рішучість, коли справа стосується дійсно важливих завдань. Але своїх цілей вона домагається рідко в силу свого мінливості;
 • Лев — ще на початку самостійного життя вона чітко планує своє майбутнє з тих пір ніщо не здатне змусити відступити від первісного плану. Вона дуже рішуча, що допомагає їй виконувати навіть найсміливіші бажання. Крім цього, їй завжди можна довіритися, вона стане турботливою і люблячою дружиною;
 • Діва — самостійна і незалежна дівчина, яка звикла сама справлятися з усіма життєвими труднощами і в усьому досягати успіху. У якийсь момент це робить її надмірно зарозумілою, тому спілкуватися з нею досить важко, не кажучи вже про створення сім’ї;
 • Терези — ця дівчина серйозна і флегматичні, вона наділена пунктуальністю і тактовністю, з-за чого більшість оточуючих вважають їй дуже нудною, але це не так, адже у неї дуже красивий внутрішній світ і чудова фантазія. Крім цього, вона дуже відповідальна і завжди піклується про близьких;
 • Скорпіон — рідко керується логікою і частіше інтуїцією, і, як не дивно, це допомагає їй завжди залишатися на плаву. Вона досить відповідальна і виконує всі поставлені завдання (хоча дуже глобальних не ставить), може здаватися нецікавим, але це лише до тих пір, поки не дізнаєшся її ближче;
 • Стрілець — дівчина з приголомшливою уявою, яка завжди виручає їй у важку хвилину. Для цієї дами немає нездійсненних завдань, вона завжди знаходить підхід, найчастіше нестандартний. Оточуючі дуже люблять її за це незвичайне бачення світу;
 • Козеріг — дуже серйозна і виконавча дівчина, яка продумує своє життя до дрібниць. Досягає великих успіхів у кар’єрі, але ось друзів у неї небагато. Справа в тому, що вона не вміє веселитися, так як намагається завжди чинити правильно;
 • Водолій — має свій власний погляд на будь-яку проблему, причому її думка часто вражає всіх оточуючих. Від своїх ідей і цілей не відступиться ні за яких обставин. Домагається виконання своїх бажань, хоча це буває непросто, так як вона непостійна і приймає рішення швидко, особливо не думаючи;
 • Риби – їй хочеться бути одинаком, вона не потребує інших людей, ненавидить вечірки і веселощі, вважаючи за краще спокій. Ця дівчина сором’язлива, багато переживає, але звикла справлятися з усім самостійно. Водночас вона часто стає дуже успішною, навіть керівником, що зовсім її не радує.

Які відомі люди носили це ім’я

У країнах Європи є досить багато відомих людей, що носять ім’я Еріка, чого не можна сказати про Україну:

 • Еріка Роуз Кемпбелл (нар. 1981) — американська актриса і фотомодель;
 • Еріка Розенберг (нар. 1951) — німецька письменниця, журналістка і перекладачка, автор біографій Оскара і Емілі Шиндлер;
 • Еріка Манн (1905-1969) — німецька актриса, журналістка, автор книги «Школа варварів»;
 • Еріка Кремер (1900-1996) — німецький вчений, займалася питаннями фізичної хімії;
 • Еріка Батчелор (нар. 1933) – Англійська фігуристка, виступала в одиночному катанні і ставала призером чемпіонатів світу, Європи, а також Олімпійських ігор;
 • Еріка Герцег (народився. 1988) — українська співачка і модель, солістка групи «ВІА Гра».

Дитина, названа цим не дуже популярним, але красивим ім’ям, з дитинства приречена на підвищену увагу до своєї персони. Добре це чи погано — вирішувати самим батькам. Незважаючи на те що в нашій країні не так часто зустрінеш дівчинку з цим ім’ям, варто розглянути і його, вирішуючи, як назвати малюка, адже Еріки найчастіше виростають яскравими і сильними особистостями. З цієї статті ви дізнались значення імені Еріка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code