Що означає ім’я Рената: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Рената не дуже часто зустрічається в Україні, хоч і володіє гарним звучанням і хорошим значенням. Пік його популярності в нашій країні припав на часи Радянського Союзу, проте за кордоном воно досить поширене і на сьогоднішній день. Жінок, що володіють ім’ям Рената, можна зустріти у Франції, Іспанії, Італії, Швеції, Німеччини та Норвегії. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Рената.

Що означає ім’я Рената

Ім’я Рената володіє двома версіями походження:

 1. Має латинське коріння: утворено від чоловічого імені Ренат, яке, в свою чергу, походить від давньолатинського слова «renatus». У перекладі означає “відродилася” або “народжена заново”. Існує аналог імен, які пишуться через букву «І»: Рината, Ринат.
 2. Арабське значення: з арабської мови ім’я Рената перекладається як «приємна мелодія». Саме такої інтерпретації дотримуються люди, які сповідують іслам.

За часів СРСР ім’я Рената отримало нову розшифровку: революція + Наука + праця. Саме з появою такого значення це ім’я отримало найбільшу популярність в республіках Радянського Союзу.

Форми імені

Скорочені варіанти імені Рената: Рена, Ната.

Зменшувально-пестливі форми: Ренаточка, Реночка, Ренатушка, Ренуся.

Родинними іменами є: Ріната, Ренадо, Рене, Рені, Ренате.

Церковний варіант у імені відсутній.

Транслітерація імені згідно з останніми правилами: RENATA.

По батькові, найбільш вдало поєднуються з ім’ям Рената: Маратовна, Вікторівна, Муратовна, Дмитрівна, Миколаївна.

Варіанти нікнеймів для соціальних мереж: Renata, Rena, Rinata, Rene, Renee, Reni, Re, Nata.

Таблиця: ім’я Рената в іноземних мовах

Мова Написання
Японська レナータ
Англійська, іспанська, італійська, польська, португальська, румунська Renata
Китайська 雷娜塔
Ідиш רענאַטאַ
Хінді रेनाटा
Українська, Болгарська Рената
Грецька Ρενάτα
Корейська 리나 트
Французька Renée
Бретонська Renea
Угорська, чеська Renáta
Данська, норвезька, шведська Rene
Німецька Renate
Арабська ريناتة

Іменини і святі покровителі

Імені Рената немає в православних святцях, тому, при бажанні хрестити дівчинку, доведеться вибрати інше ім’я. Існує кілька варіантів:

 1. Підібрати ім’я, схоже за звучанням. Найбільш підходящим за цим критерієм є ім’я Регіна. Рената, хрещена під даним ім’ям, святкуватиме іменини 7 вересня.
 2. Використовувати для ритуалу ім’я Святої, пам’ять якої шанувалася в день народження дівчинки, названої Ренатою.

За католицьким календарем Рената може святкувати іменини двічі на рік:

 • 12 листопада;
 • 28 березня.

За деякими даними, в православ’ї також існує дата дня ангела Ренати—23 травня.

Характеристика і значення імені Рената

Дівчина, названа ім’ям Рената, рано починає жити самостійним життям. Вона працьовита і мудра жінка. Рена намагається завжди і скрізь бути першою, часто не має жодних шкідливих звичок, ретельно стежить за своєю зовнішністю, за що отримує величезну кількість компліментів від оточуючих людей.

Рената любить спілкуватися, часто заводить нові контакти. У жінки багато друзів, з якими вона проводить велику кількість часу, розповідає свої радості та біди. Дівчина доброзичлива, завжди підтримає і допоможе. Рената — самозакохана людина, яка не терпить критику в свою адресу, може впадати в депресії. Знайшовши почуття гумору, Рената зможе менш чутливо ставитися до невтішних слів і зберігати душевну рівновагу.

Жінка має наполегливий і неспокійний характер, намагається всі справи доводити до логічного завершення, з будь-якої ситуації виходить переможцем. Вона не любить сидіти без діла, має суворі моральні принципи, не прощає обманщиків і зрадників. Якщо товариш збрехав або зрадив, Рената розриває з ним всякі відносини, без можливості налагодити їх знову.

Рената все життя прагне до досконалості, шукає свій ідеал, оточує себе тільки успішними людьми, всі справи намагається робити бездоганно. Дівчина любить помріяти, перед сном часто придумує ідеальні історії, співпереживає героям книг. Вона вважає себе романтичною натурою, але на ділі, романтизм в цій дівчині поєднується з практичністю, твердістю і розважливістю.

Як ім’я Рената впливає на характер і долю дитини

Маленька Рената — чарівна і відповідальна дівчинка. Вона ніколи не обманює ні батьків, ні друзів. Дитина має цілеспрямованість і моральні принципи, намагається дізнаватися щось нове. Зробивши помилку, не перекладає відповідальність на інших, сама несе покарання за свої вчинки. Рената не довіряє всім підряд, відкриває свої таємниці тільки найближчим. Чужі секрети теж вміє зберігати, їй можна довіряти.

Дівчинка швидко вчиться читати і писати, мама і тато не натішаться на успіхи своєї дочки, яка домагається їх своїми силами. У молодшій школі Рената-старанна учениця, відповідально і серйозно ставиться до занять, допомагає Однокласникам, активно бере участь у суспільному житті. У дівчинки хороша пам’ять і нестандартне мислення, що допомагає домагатися успіхів у навчальних дисциплінах, хоча особливого завзяття до навчання у Ренати немає. Викладачі добре ставляться до учениці з ім’ям Рената, так як бачать її старанність і обов’язковість. З віком Рена вибирає собі улюблені предмети, які вивчає з інтересом. До решти проявляє байдужість, може порушувати дисципліну. Дівчинка популярна серед однокласників, вони цінують її доброту і здатність прийти на допомогу.

У старших класах дівчина має славу “дивної”. Оточуючі не знають чого чекати від Ренати, вона занадто непостійна, може здійснювати дивовижні вчинки. Їй не властиво бажання наслідувати кому-небудь, дівчина володіє оригінальними думками та ідеями. Спілкування їй дається важко, може стати закритою або, навпаки, занадто самовпевненою. Ні те, ні інше не подобається однокласникам, а особливо однокласницям. Тому дружить Рената зазвичай з хлопчиками, може захищати свою честь не тільки словами, але й кулаками.

Для юної Ренати найважливішим є самореалізація, бажання довести свою перевагу. Вона витривала і активна дівчина, може успішно займатися будь-яким видом спорту.

Таланти та хобі

Рената-активна і енергійна людина, може займатися яким-небудь екстремальним спортом. Обов’язково відвідує спортивний зал. Великим захопленням дівчини є подорожі. Зміна обстановки допомагає зберігати фізичне і психічне здоров’я.

Дівчина любить збирати колекції антикварних речей, часто проводить час за читанням. Здатна співпереживати і радіти разом з героями книги. Рената володіє хорошою інтуїцією, часто передбачає майбутнє.

Професія і кар’єра

Для Ренати важливо, щоб робота приносила їй задоволення, а також передбачала розвиток кар’єри. Працювати за маленький гонорар дівчина теж не стане. Якщо умови її влаштовують, жінка буде відповідальним і обов’язковим працівником. Може годинами засиджуватися після закінчення робочого дня, їй властивий трудоголізм.

Ренаті відмінно підійдуть такі сфери діяльності, як медицина, продажі, менеджмент, кулінарія. Красива і з запам’ятовуючоюся зовнішністю допоможуть зробити кар’єру моделі або стюардеси. Інтерес до антикваріату дозволяє стати хорошим колекціонером. Жінка вдало реалізує себе і в творчих професіях: актриса, письменник, сценарист, хореограф, перукар, фотограф, учитель музики.

Товариськість, оригінальність мислення, тверезий погляд на життя і хороша інтуїція дозволяють Їй успішно організувати власний бізнес. Їй набагато простіше працювати самостійно, ніж під чиїмось керівництвом.

Здоров’я

У Ренати хороший стан здоров’я. Дівчина не любить скаржитися на свої хвороби. Вона веде активний спосіб життя, багато рухається, займається спортом. Однак у дівчини з таким ім’ям часто бувають проблеми з легкими, вона схильна до нестерпних головних болів, може страждати безсонням. Варто більш відповідально поставитися і до психічного здоров’я: Рената буває схильна до нав’язливих ідей, депресій, почуттю занепокоєння. Їй слід поменше дратуватися через дрібниці, менш гостро реагувати на обставини, що склалися.

Любов

Рената — красива, сексуальна, жіночна дівчина. Навколо неї завжди повно шанувальників. У молодості вона веде досить бурхливе життя, прагне до різноманітності, шукає ідеального супутника життя. Жінка не влюблива, намагається уникати серйозних стосунків, не прив’язується до партнера. Часто її ідеалом є недосяжна особистість.

Любов приходить до Ренате у вже досить зрілому віці, але, зустрівши свою «другу половину», жінка припиняє помічати оточуючих, повністю віддаючись своєму обранцеві. Для неї важливо, щоб партнер міг зацікавити і захопити дівчину чим-небудь, якщо вона занудьгує, то може без жалю закінчити відносини. Також Рената не терпить посягання на свою свободу, відчувши, що її обмежують, дівчина може вжити кардинальних заходів, аж до завершення роману.

Шлюб і сім’я

Рената може рано вийти заміж, не відчуваючи любові до обраного чоловіка. У шлюбі вона ідеальна господиня, але зовсім не ніжна і любляча дружина. Жінка стає лідером в парі, диктує правила життя, вимагає багато від свого чоловіка, часто критикує. З дітьми вона сувора, іноді непередбачувана. Але зате в її будинку завжди ідеальна чистота, діти і чоловік доглянуті, смачно нагодовані.

Рената добре готує і любить це робити. Часто запрошує в будинок гостей, сама любить відвідувати своїх друзів і родичів. Намагається зробити все, щоб сімейне життя було активним і веселим.

Будучи заміжня, може зустріти свою справжню любов, що призводить до розірвання шлюбу. Піти під вінець вдруге погоджується досить рідко.

Таблиця: сумісність імен

Чоловіче ім’я Відсоток сумісності Характер відносин
Олександр 56% Дівчина здається Олександру надто складною і таємничою. Він боїться навіть наближатися до неї, однак, якщо перший крок зробить Рената, у них може початися роман. Чоловік допомагає жінці стати більш веселою і щасливою. Такі відносини часто закінчуються шлюбом. Подружжя приховує свої образи і емоції один від одного, соромляться проявляти свої почуття на людях, можуть підозрювати свого партнера в зрадах.
Олексій 38% Ренату відштовхує від чоловіка його нудність і одноманітність, дівчині звичніше будувати відносини з динамічним і люблячим зміни партнером. Олексій також не в захваті від цієї жінки: йому не подобається її бажання виставляти особисті стосунки напоказ. Якщо кожен з пари закриє очі на недоліки іншого, відносини все ж можуть відбутися. Однак спільне життя не принесе їм щастя: подружжя не співпереживають і не підтримують один одного, кожен живе своїм життям і своїми емоціями.
Андрій 23% Рената і Андрій абсолютно не створені один для одного. Чоловікові не подобаються емоційні і темпераментні жінки, якою і є Рената. Він звик вибирати спокійних і врівноважених партнерок. Жінку ж чоловік цікавить, але дуже короткий період, через недовгий час їй з ним нудно. Між ними можливий роман на кілька місяців, але не більше. Якщо ж вони встигнуть одружитися, він не принесе щастя жодному з подружжя. Пара буде часто сваритися, допомогти їм зможе тільки розлучення.
Дмитро 24% Ніхто з пари Дмитра і Ренати не хоче робити перший крок до знайомства. Вони бояться один одного, їм здається, що обранець обов’язково відмовить. Якщо почуття виявляються сильніше страху і хтось все-таки підходить першим, то у них починається спілкування. З кожним побаченням обидва розуміють, що це не та людина, яка їм потрібна. В кінцевому рахунку пара припиняє всілякі відносини. Однак якщо у когось з них є меркантильний інтерес в подружжі, то весілля може відбутися. Але їх шлюб буде наповнений сварками, розбіжностями і скандалами. Не виключені зради з обох сторін. Підсумком всього цього, звичайно, стає розлучення.
Євген 71% Рената тягнеться до Євгена з першої зустрічі, вона стає більш веселою і радісною в його присутності. Чоловікові подобається така рішуча дівчина, але все-таки йому доведеться самому робити кроки до розвитку відносин, інакше вони ризикують закінчитися на етапі флірту. Часто роман закінчується шлюбом, в якому дівчину можуть чекати неприємні відкриття. Рената може дізнатися, що чоловік їй зраджує, після чого вона негайно подає на розлучення.
Іван 23% У цієї пари практично немає шансів на довгі і щасливі відносини. Перші ж труднощі, що з’являються приблизно на другому місяці роману, призводять до розриву. У Ренати та Івана абсолютно різні вимоги до відносин: дівчина хоче жити напоказ, а чоловік звик, що любовний зв’язок повинен стосуватися тільки двох. Шлюб між ними може статися тільки в тому випадку, якщо пара буде чекати дитини. Але це величезна помилка, адже сім’я все одно зруйнується через відмінності в характерах і цілях подружжя.
Костянтин 35% Неправильність свого вибору партнери розуміють вже після декількох побачень, коли у них виходить краще дізнатися свого обранця. Дівчина лідирує в цій парі, намагається прогнути чоловіка, в разі, якщо він поступиться їй, то відносини можуть продовжитися. Але Костянтину варто розуміти, що все життя чоловіка буде пригнічувати його індивідуальність і керувати ним на свій розсуд, а Ренаті-що у неї ніколи не буде підтримки і опори в сімейному житті.
Павло 56% І Рената, і Павло потребують стабільних відносинах, які і можуть дати один одному. З них вийде хороша пара. Чоловік дивує свою жінку, роблячи її життя цікавим і яскравим. Рената відчуває себе щасливою поруч з обранцем, але дівчина зовсім не цінує його, намагається бути лідером у стосунках, прогнути під себе чоловіка. Навіть після укладення шлюбу партнери продовжують боротьбу за лідерство, внаслідок чого виникає велика кількість сварок і скандалів. Спокій в парі настане тільки тоді, коли молода людина поступиться пальму першості своїй обраниці.
Олег 76% Олег і Рената здатні створити міцну і люблячу пару. Дівчина постійно знаходиться в пошуку цікавих і яскравих подій, захоплюючи за собою свого обранця. Найчастіше в цій парі чоловік молодше жінки. Вона робить йому безліч сюрпризів і подарунків, а молода людина дає їй можливість відчути себе необхідною і бажаною. Такі відносини часто закінчуються шлюбом, який може тривати все життя. Але за умови, що подружжя дорожитиме сімейними цінностями і поважатиме почуття свободи свого партнера.
Сергій 71% Чоловік і жінка цікаві один одному, вони весело проводять час разом. Найчастіше Сергій бере на себе роль лідера. У більшості випадків Їхні стосунки завершуються весіллям. Але сімейне життя не приносить їм радості. Воно наповнена ревнощами, докорами і низкою розчарувань в обранцеві. Більшість шлюбів Сергія і Ренати закінчуються розлученням.

Таблиця: відповідності для імені Рената

Знак зодіаку Діва, Терези
Планета Меркурій, Юпітер
Стихія Повітря
Колір Блакитний
Число 7
Рослина Льон
Тварина Ласка, муха
Камінь Агат
День тижня Середа
Пори року Осінь

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Рената

Кожна літера, що входить до складу імені людини, наділяє володаря певними якостями:

 1. Буква Р. жінка самовпевнена, хоробра, дієва, іноді надто ризикована.
 2. Буква Е. Наділяє дівчину проникливістю і бажанням самовиражатися, обмінюватися ідеями, а також надмірною балакучістю.
 3. Буква Н. Означає внутрішній протест, небажання миритися з долею. Людина розумна, дбайливо відноситься до свого здоров’я, здатна добре і продуктивно працювати.
 4. Буква А. Символізує особу, яка бажає постійно щось робить, прагне досягти душевного і фізичного комфорту.
 5. Буква Т. людина має гарну інтуїцією, чутливістю, є творчою особистістю, спраглою знайти сенс життя.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Зимова Рената справжній трудоголік. Вона завжди чимось зайнята, рідко відпочиває, вміє знайти підхід до людей. Дівчина дотримується своїх принципів, ніколи ні під кого не підлаштовується. Головне в її житті — самореалізація.

Рената, яка народилася навесні, не вміє спілкуватися з оточуючими, часто буває різка або груба. Жінка пригнічує в собі почуття і емоції, так як не звикла показувати їх на людях. Тільки з найближчими вона може бути собою. Шукає сильного і цілеспрямованого чоловіка.

Літо наділяє Ренату життєлюбством, рішучістю, добротою і позитивністю. Дівчина живе за своїми принципами, від яких майже ніколи не відступає. Їй подобається бути в центрі уваги, отримувати схвалення своїх дій від оточуючих. Іноді здатна на несподівані вчинки, невластиві її характеру.

Осіння Рената спокійно переносить і самотність, і знаходження в компанії малознайомих людей. Вона вміє спілкуватися з людьми, але перша ніколи не піде на контакт. Для неї важливо знайти супутника життя, який буде відданим, надійним, здатним захистити і підтримати.

Таблиця: гороскоп імені Рената

Знак зодіаку характеристика особистості
Овен Рената-Овен не любить брехню і лінь, вона прагне завжди перебувати в русі, домагається поставлених цілей. У дівчини різкий, вибуховий характер, вона часто ображає близьких своїми неакуратними висловлюваннями, але відразу ж вибачається за сказане.
Телець Дівчина добре контролює свої емоції і почуття, вона ніколи не образить словом чи ділом. Рената-Телець любить нові знайомства і позитивні емоції, намагається завжди досягати поставлених завдань.
Близнюки Жінка володіє завидною життєрадісністю, чарівністю, позитивністю і доброзичливістю. Вона любить веселитися, відвідувати дружні зустрічі. Для неї головними в житті є веселощі і різноманітність.
Рак Рената, яка народилася під знаком раку, володіє унікальною натурою. Вона сором’язлива і сором’язлива, але намагається здатися сильною. Їй потрібні постійна підтримка і схвалення від оточуючих. Дівчина часто робить непередбачувані вчинки, які нерідко дивують або шокують людей.
Лев Знак Лева наділяє Ренату рішучістю, силою волі і принциповістю. Жінка звикла, що все навколо складається так, як хоче вона. Дівчина не терпить відмов, ніколи не йде на поступки, завжди захищає себе і свою думку. Сподівається тільки на себе.
Діва Дівчину переповнюють емоції і пристрасть, вона любить помріяти, занадто романтична і чутлива. Ренаті-Діві подобається перебувати на самоті, вона скромна. Жінка намагається скоріше знайти супутника життя, на якого можна буде покластися.
Терези Рената-Терези володіє хорошими ерудицією і комунікабельністю, вона ввічлива і тактовна з оточуючими. Дівчина довго шукає собі супутника життя, він повинен бути вірним, успішним і благородним.
Скорпіон Жінка любить подорожувати, ризикувати, весело проводити час. Рената-Скорпіон не звикла нудьгувати і перебувати на самоті, дівчині важливо бути комусь потрібною, відчувати свою значимість, підкорювати нові вершини.
Стрілець Рената, народжена під заступництвом знака Стрілець, має прямолінійний, різкий, наполегливий, агресивний і принциповий характеро. Дівчину важко витерпіти оточуючим, вона завжди чесна з усіма, не намагається нікому догодити, до останнього дотримується своїх принципів.
Козеріг Знак Козерога дарує жінці, що носить ім’я Рената, бажання працювати і будувати успішну кар’єру. Вона не звикла просиджувати без діла, не вміє відпочивати і розслаблятися, завжди зайнята будь-якою роботою. Для дівчини важливо знайти себе, досягти певних успіхів, самореалізуватися в житті.
Водолій Рената-Водолій володіє чарівністю, яка допомагає їй увійти в довіру до будь-якої людини. Дівчина здатна піти на компроміс, любить спілкуватися, вміє красиво говорити, тактовна в розмовах з оточуючими. Вона ніколи не бере участі в суперечках, так як здатна швидко усунути будь-який конфлікт.
Риби Дівчина не любить розмовляти, занадто сором’язлива і замкнута. Їй необхідний надійний супутник, здатний захистити і підтримати. Рената-Риби часто закохується, нерідко помиляючись у виборі коханого. Сильний і напористий чоловік здатний завоювати серце жінки і зробити її щасливою.

Рената — відповідальна і самодостатня людина. Вона намагається бути ідеальною у всьому, прагне до досконалості. В роботі — справжній трудоголік, але тільки за умови, що професійна діяльність приносить задоволення. Справжня любов приходить до дівчини досить пізно, але знайшовши її, Рената стає справді щасливою і відданою жінкою. З цієї статті ви дізнались значення імені Рената.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code