Що означає ім'я Сергій

Що означає ім’я Сергій: походження, характеристика та значення імені

Як назвати свою дитину? Рано чи пізно таке питання постає перед усіма сім’ями, що готуються до поповнення. Але ж дійсно, як? Це нелегке завдання — з величезної кількості існуючих імен вибрати те, яке буде підходити малюкові, поєднуватися з прізвищем та по батькові. Не можна забувати і про той факт, що ім’я має свій вплив на дитину, на його характер і долю. На щастя, цей феномен вже вивчений багатьма дослідниками, тому сучасним сім’ям залишається лише використати їх роботи. Спробуємо розібратися в особливостях імені Сергій, яке сьогодні не втрачає своєї популярності. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Сергій.

Що означає ім’я Сергій

Існують дві теорії Походження імені Сергей. Згідно з однією з них, це ім’я має давньоримські корені. У цій державі існувало ім’я Сергіус, яке перекладається як «високий», «знатний» або ж «яскравий». Примітно те, що в Стародавньому Римі ім’я Сергіус могли дати лише дитині з дуже впливово] і багато] сім’ї.

За іншою версією ім’я Сергій-це сучасний варіант церковного Сергій, що позначає “слуга Бога”.

Форми імені Сергій: Сережа, Серж, Сергійка, Серьога, Сереня, Сережка, Сереженька, Сергуля, Сергуся, Сергуша, Сергуня.

У імені Сергій є синоніми, такі як Сергіус, Серж, Серхіо, Сержі, Серджі, Сергіуш.

В православ’ї Сергія прийнято називати Сергієм.

Таблиця: як Ім’я Сергій перекладається на інші мови

Англійська Sergei (Согей)
Китайська 謝爾蓋 (Сиргай)
Корейська 세르게이 (Селегей)
Японська セルゲイ (Серуге)
Українська Сергій (Серхий)
Арабська سيرجي (Саяши)
Грузинська სერგეი (Сергей)
сербська Сергеј (Сергей)
Хінді सर्गेई (Сарге)
Данська Sergei (Серги)

Транслітерація імені Сергій: SERGIY.

Ім’я Сергій перетворюється в по батькові Сергійович Сергіївна.

Ім’я Сергійка зустрічається у багатьох дитячих віршах, наприклад, Самуїл Маршак ” де тут Петя, де Сергій?”, Агнія Барто “Буква Р”, Саша Чорний “в дитячій”.

Відповідні по батькові

Ім’я Сергій прекрасно підійде дитині при по батькові Валерійович, Олексійович, Віталійович, Артемович, Геннадійович, Григорович.

Ідеї ників для соцмереж

Цікаві нікнейми, які підійдуть Сергію:

 • Sergio;
 • Serge;
 • SergeyHoneyfire;
 • Sergeyoug;
 • Sergeysim;
 • Sergeℽ.

Ім’я Сергій в православній релігії

Дні пам’яті святих з ім’ям Сергій — 6 січня, 15 січня, 27 січня, 17 лютого, 22 березня, 2 квітня, 10 травня, 1 червня, 11 липня, 2 серпня, 22 вересня, 7 жовтня, 16 листопада, 15 грудня.

Сергій Радонезький-це відома особистість не тільки серед християн, але і в історії Росії. Він народився в 1314 році, і з дитинства був вірним християнином, багато молився, дотримувався пости. В 12 років він прийняв чернечий постриг і з тих пір намагався зробити все, щоб допомогти людям у нелегкі часи татаро-монгольського ярма, закликав князів об’єднатися, щоб звільнити рідну землю. Сергій був засновником Троїцького монастиря під Москвою, саме він благословив Дмитра Донського на Куликовську битву.

Значення імені Сергій і його вплив

Таємницею імені Сергій займалися такі відомі дослідники, як П. Руже, Б. Хигир, П. Флоренський. Вони вважали, що головні риси характеру чоловіка з цим ім’ям: сором’язливість, невпевненість в собі, доброта, вміння співпереживати, вразливість.

Нумерологічний символ цього імені — цифра 1. “Одиниці” можуть домогтися в житті чого завгодно, так як не бояться труднощів, не позбавлені логіки і кмітливості, які допомагають їм виходити переможцями з найскладніших ситуацій. Вони досить ощадливі, всі рішення найчастіше приймають самостійно, так як не довіряють чужій думці. Такі люди можуть стати прекрасними лідерами, так як вони дуже активні і цілеспрямовані. Завжди піклуються про близьких, але насилу відкривають своє серце іншим людям, тому завести друзів їм складно. Намагаються уникати конфліктів, а якщо це можливо, то самі виступають миротворцями при сварці.

Характер дитини

Маленький Сергій – дуже слабохарактерний хлопчик, невпевнений в собі, плаксивий. Він надто вразливий, його легко засмутити або вивести з себе. Ця дитина приймає все близько до серця, тому батькам слід бути дуже уважними: будь-яке зауваження може бути причиною довгої депресії малюка.

Найчастіше Сергій просто не може постояти за себе, чим іноді користуються його однолітки, навмисне ображаючи його. Через це хлопчик стає дуже потайним і замкнутим, ні з ким не спілкується і нікому не довіряє, друзів у нього теж зазвичай небагато (а часом і немає взагалі). Ця дитина вважає за краще проводити час на самоті, читаючи книги або граючи.

Звичайно, така особливість Сергійка не може не засмучувати його батьків. Бачачи відсутність товаришів у свого чада, вони прагнуть самі оточити його любов’ю, скрасити самотність. Дитина стає абсолютно несамостійною: він не може сам приймати рішення, боїться почати займатися чимось новим, навіть якщо має до цього схильність. Якщо сам Сергій не візьме себе в руки, то ризикує вирости ганчіркою, замість справжнього чоловіка.

Характер підлітка

Вступивши в перехідний вік, Сергій стає впевненіше в собі. Він вже не засмучується по дрібницях і дивиться на життя більш позитивно, хоча як і раніше залишається досить м’яким і чутливим юнаком. У нього немає проблем з навчанням, він досить відповідальний, вміє знаходити спільну мову з учителями. Якщо говорити про предмети, то гуманітарні науки вдаються йому краще, а от з точними можуть виникнути певні труднощі.

Сергій намагається підтримувати з усіма хороші відносини, він добрий і спокійний. Але не всім до душі м’якість цієї молодої людини, тому друзів у нього все одно небагато. Він не любить вступати в сварки або конфлікти, намагається вирішити все мирним шляхом і найчастіше йому це вдається, адже він рідко висловлює і доводить свою думку, вважаючи за краще мовчки погоджуватися з іншими.

Один з головних недоліків цього хлопця — залежність від чужої думки. Їм легко маніпулювати, так як Сергій готовий зробити що завгодно, аби отримати позитивну оцінку оточуючих. Саме тому в підлітковому віці він рідко досягає якихось успіхів: ця молода людина робить не те що треба йому, а те, що хочуть від нього інші люди, не займається саморозвитком.

Характер дорослого чоловіка

Дорослий Сергій володіє аналітичним складом розуму. Він наділений здатністю фільтрувати інформацію, що надходить йому, правильно розподіляти її, тому він не концентрується на дрібницях, але пам’ятає все найважливіше. У його житті немає безладу, так як він вміє грамотно планувати свої справи, щоб все встигнути і не перепрацьовувати.

Цей чоловік чітко знає, що для нього важливо, а що ні. Він серйозний, відповідальний, рішучий у вчинках, коли це необхідно. З одного боку, він володіє необхідними навичками спілкування, завжди може домовитися, виступає чудовим дипломатом. Але з іншого — не підтримує ні з ким близького спілкування, приховує свої справжні думки і почуття, довіряючи лише собі, хоча у нього є друзі, з якими він не проти час від часу відпочити.

Сергій, як в більш юному віці, схильний до чужого впливу, але тепер це проявляється в меншій мірі. Він стає незалежним, здатний сам приймати важливі рішення, але все одно боїться осуду оточуючих.

Улюблені заняття

Одним з головних талантів Сергія можна назвати його бездоганне почуття стилю. Він завжди виглядає модно і елегантно, незалежно від ситуації. Крім того, цей чоловік володіє дуже сильною інтуїцією, він практично з першого погляду здатний зрозуміти, що за людина перед ним, чи варто мати з нею справу.

Відпочинок і вільний час-важливий пункт в розпорядку дня Сергія. Він любить проводити час в компанії друзів, обожнює музику і кіно. Він відвідує спортзал, так як піклується про свою фізичну форму. Ще одна любов цього чоловіка — домашні тварини, особливо собаки.

Кар’єра

Сергій — цінний співробітник для будь-якого роботодавця. Він відповідальний, виконавчий, такому можна довірити будь-яке завдання і бути впевненим, що воно буде виконано на всі сто відсотків. У роботі цей чоловік дуже акуратний, делікатний, допитливий, ніколи не кидає справу на півдорозі. Він досить швидко досягає керівних посад, та й взагалі, його робочим успіхам можна позаздрити.

Сергій може непогано проявити себе в різних сферах. Схильність до гуманітарних наук може привести його до професії журналіста, актора, режисера, композитора, письменника. У нього завжди багато ідей, тому він непогано проявить себе на посадах дизайнера або креативного директора. Крім цього, цього чоловіка цілком може зацікавити і військова кар’єра.

Сергій володіє всіма необхідними якостями для відкриття власної справи, але йому не вистачає впевненості в своїх силах. Він не стане зайвий раз ризикувати, тому, швидше за все, його бізнес завжди залишиться невеликим.

Фізичне самопочуття

Маленький Сережа застуджується досить часто, а ось ставши дорослим чоловіком, він набуває вельми міцне здоров’я. Йому дуже корисні заняття спортом та гартування, а ось перенапруження і постійний стрес може погано позначитися на роботі організму. Особливо уважним Сергій повинен бути з дихальною, сечостатевою і нервовою системами.

Взаємовідносини з жінками

Сергій користується популярністю у протилежної статі завдяки своїй галантності, вмінню подати себе. Якщо він бачить хоч найменший прояв інтересу до своєї персони, то починає довгі і красиві залицяння, перед якими не встоїть жодна жінка. Зовнішні дані не грають вирішальної ролі для цього чоловіка, адже внутрішні якості він цінує куди сильніше. Йому важливо, щоб обраниця була спокійною, врівноваженою, господарською, але при цьому цікавим співрозмовником.

Сергій стає прекрасним коханцем, якщо партнерка відповідає йому тим же. Вступаючи в інтимні стосунки з пристрасною дамою, він буде прагнути доставити їй якомога більше задоволення, але ось холодність в ліжку може його відштовхнути.

Сім’ю Сергій створює в досить зрілому віці, коли стає абсолютно впевнений в тому, що жінка йому підходить. Він не претендує на верховенство в сім’ї, вважаючи за краще бути в ролі радника, чия думка враховується, але не є вирішальним. Крім того, він ділить всі обов’язки з дружиною, стежить, щоб вона не перенавантажувалась У його родині найчастіше панує мир і гармонія, цей чоловік навряд чи піде на розлучення, але ось зрадити може, якщо не буде отримувати від дружини досить любові і уваги.

Таблиця: які імена сумісні з ім’ям Сергій

Вдалий шлюб Невдалий шлюб
Антоніна Анастасія
Інга Олеся
Карина Маргарита
Станіслава Ірина
Тетяна Любов
Ольга Христина
Олена Єлизавета
Юлія Дар’я
Оксана Вероніка

Важливі роки

В 10, 39, 41, 56, 83 роки трапляються значущі для Сергія події.

Існують навіть пісні про чоловіка на ім’я Сергій: група “Ляпіс Трубецкой “Сірий” , В. Алексєєв “Сергій”, група “Руки вгору” “Сергій”.

Таблиця: що є символами імені Сергій

Планета Венера
Знак зодіаку Терези
Стихія Земля
Число 1
Колір Сірий
Рослина Верес, пшениця
Дерево Береза
Тотемна тварина Соловей, заєць
Камінь Перли
Метал Золото
День тижня П’ятниця
Пора року Осінь
Рік Дракон

Значення букв

Розглянемо, яке значення мають букви, з яких складено ім’я Сергій:

 • С — дуже яскравий і незвичайний чоловік, який мріє виділитися з натовпу, і найчастіше йому це вдається. Прагне до матеріальної забезпеченості, хоче знайти владу і вплив у суспільстві. Працьовитий і старанний працівник, який наділений здатністю логічно мислити і міркувати, але в любовних відносинах висуває дуже високі вимоги;
 • Е — найчастіше діє швидко і рішуче, грунтуючись на емоціях, а не на логіці. Така людина володіє справді магнетичним впливом на оточуючих: він подобається всім з першого погляду, вміє входити в довіру. Цей чоловік неймовірно проникливий, що допомагає йому отримати гарне становище в суспільстві. Потребу в самовираженні, особистісному зростанні, але в той же час воліє бути на самоті;
 • Р — оптиміст, який завжди вірить в краще і не пасує перед труднощами, його сила волі дозволяє йому досягати всього, чого він хоче. Цей чоловік любить ризикувати, але тільки коли ризик виправданий. Він сміливий, діє рішуче, реаліст з гнучким розумом, який швидко вникає в ситуацію і вміє підлаштуватися так, щоб завжди виходити сухим з води;
 • Г — своє життя сприймає як нескінченне саморозвиток, йому подобається щодня дізнаватися щось нове, освоювати різні сфери діяльності. Він працьовитий і сумлінний, будь-яке завдання доробляє до кінця. В той же час цей чоловік не любить нудьгу, часто потрапляє в екстремальні ситуації, з яких вибирається завдяки розвиненій інтуїції;
 • І — значення вже вказано;
 • Й — непостійний, схильний до імпульсивних вчинків. На таку людину не можна покластися, адже його настрій і погляди постійно змінюються. Не вміє йти на компроміси, через що друзів в його житті практично немає. Дуже зациклений на дрібницях, через що часто упускає найважливіше. Досить самокритичний, бачить всі свої недоліки, але не знає, як з ними боротися.

Вплив пір року

Разом зі зміною погоди, кожна пора року вносить корективи і в характер Сергія:

 • «зимовий» — зовні цей чоловік здається дуже спокійним і розважливим, іноді навіть черствим. Він найчастіше холодний, не проявляє ніяких емоцій. Розважливість допомагає йому швидко досягати успіху не тільки в професійній діяльності, але в процесі саморозвитку та особистісного зростання. Але насправді цей чоловік не зовсім такий, яким здається. В його душі вирують пристрасті, а настрій змінюється з шаленою швидкістю, що є перешкодою для побудови серйозних стосунків з дівчатами;
 • “весняний” — володіє непростим характером. Навіть у зрілому віці цей чоловік залишається дуже несерйозним. Він дивиться на світ через рожеві окуляри, не вміє тверезо оцінювати ситуації, в яких опинився. Треба сказати, що незважаючи на таку інфантильність, він все одно знаходить способи викрутитися з будь-якої ситуації, тому серйозних проблем у нього немає. Така людина дуже іронічна, за що його люблять всі навколишні, але сам він занадто схильний до впливу натовпу. Користується популярністю серед жінок;
 • “літній —  дуже легкий у спілкуванні людина, з якою кожен радий подружитися, адже він не тільки виручить в біді, але і допоможе весело провести час. Дуже розумний і ерудований, зазвичай сам починає розмову і може довго розмовляти на будь-які теми. Але все це дається чоловікові непросто: в глибині душі він дуже затиснутий і сором’язливий. Він подобається дівчатам, але завоювати його серце буває непросто, так як вимоги він пред’являє дуже високі;
 • «осінній» — справжній раціоналіст, не вміє мріяти або фантазувати, абсолютно позбавлений уяви. Для такого чоловіка значимі лише матеріальні цінності, він не розуміє мистецтва, не витрачає час на саморозвиток. Він розважливий, холодний, відноситься до всього упереджено. Ця людина-хороший працівник, адже він керується виключно розумом, не звертаючи уваги на почуття. Любить повністю планувати своє життя, але ось жінкам з ним неймовірно нудно: вони не люблять передбачуваності.

Ім’я та знаки зодіаку

Спробуємо розібратися, як знак Зодіаку Сергія позначається на його долі:

 • Овен — володіє непростим характером, який заважає йому побудувати нормальні відносини з друзями і близькими. Цей чоловік дуже непостійний, не може всидіти на місці, довіряти такому теж не можна: легко може спочатку пообіцяти щось, а потім передумати. Він залежний від настрою, рішення приймає, грунтуючись на емоціях, а не на логіці. Дуже марнославний, вважає себе краще за інших, але популярний у протилежної статі;
 • Телець — це людина, нічим не виділяється з натовпу. У нього немає індивідуальності або харизми, які допомогли б зачаровувати жінок, тому найчастіше він залишається один. Кар’єрний і особистісний ріст такої людини сильно уповільнені через його самовідданість, бажання догодити іншим людям. Крім того, цей чоловік досить романтичний, чутливий, його легко засмутити або образити;
 • Близнюки — досить відкрита людина, з якою легко спілкуватися, так як він вміє знаходити з усіма спільну мову. Але в той же час у нього є свої секрети, які він дбайливо зберігає. Повністю розкрити свою душу він зможе лише перед жінкою, яку буде безмежно любити. Мрійлива і артистична натура, завжди дивиться на світ позитивно, прагне знайти гармонію в повсякденному житті;
 • Рак — такого чоловіка можна назвати легковажним, адже він сприймає життя як нескінченне свято, робить лише те, що хоче в даний момент, ні на секунду не замислюючись про те, що буде далі. Він непередбачуваний, легко йде по життю, не любить брати на себе відповідальність, так як не хоче зайвих проблем. У нього немає ніяких планів на майбутнє, але він справжній романтик, чим і приваблює жінок;
 • Лев — дуже марнославний, вважає себе краще за інших і схильний приписувати собі гідності, яких у нього насправді немає. Цьому чоловікові шалено подобається відчувати себе переможцем, заради чого він часом змагається з тими, хто свідомо слабкіше за нього. Красномовний, вміє знаходити підхід до кожного, надзвичайно елегантний — все робить його предметом обожнювання жінок, але він занадто любить свободу, щоб починати серйозні стосунки, тому найчастіше кидає даму, завоювавши її серце;
 • Діва — бачить перед собою чітку мету і найчастіше домагається її, хоча це буває для нього непросто, забирає багато часу і сил. Цей чоловік дуже обережний, обачний, ніколи не робить необдуманих вчинків. Азарт йому не властивий. Крім того, він дуже нерішучий, сумнівається в кожній своїй дії. Вміє подати себе в суспільстві, досить тактовний, але надто вимогливий до дівчат;
 • Терези — дуже розумна людина, яка в юні роки робить успіхи в навчанні, а в зрілі — стає вельми відомий і успішний. Досить товариський чоловік, який намагається бути добрим до всіх, рідко грубить і намагається виступати миротворцем, якщо хтось посварився. Його інтелект викликає непідробне захоплення у слабкої половини людства, але стати його обраницею зможе лише мудра і розважлива жінка;
 • Скорпіон — дуже самозакоханий і егоїстичний чоловік, який навіть не приховує цих рис. Йому подобається влада, він прагне дістати її будь-яким способом. Часто вдається до лестощів, підлабузництва або навіть обману, не рахуючи це неправильним. Намагається оточити себе обожнювачами, які ведуться на його самодостатність, впевненість у собі, незалежність. Свою другу половинку буде повністю контролювати;
 • Стрілець — фантазер і романтик, який воліє жити у власному світі, де немає горя і зла, а всі люди щасливі й добрі до нього. На жаль, рано чи пізно цьому чоловікові доведеться повернутися в повсякденність, і реалії цього світу можуть привести до депресії, з якої він зможе вибратися лише з допомогою улюбленої жінки. Ця людина — генератор цікавих ідей, який черпає натхнення з пережитих емоцій;
 • Козеріг — людина зі складною і суперечливою душевною організацією, він дуже любить сім’ю і своїх близьких, готовий жертвувати всім заради їх щастя. Він відданий друзям, надійний, не кине в скрутну хвилину. У той же час він досить потайливий, йому складно відкритися іншій людині. Життя цього чоловіка ускладнене його імпульсивністю, він часто буває непередбачуваний, його легко засмутити;
 • Водолій — спокійний і розважливий, завжди мислить раціонально, багато думає над своїми вчинками і рідко помиляється. Цей чоловік ніколи не влазить в конфлікти, так як свою думку вважає за краще доводити аргументами, а не силою. Не дозволяє емоціям керувати його життям. Красномовний, дипломатичний, вміє знайти до кожного підхід, що і подобається жінкам в цій персоні;
 • Риби — життям цієї людини правлять емоції, він рідко міркує, перш ніж щось зробити, якщо йому цього хочеться. Пристрасна натура, яка швидко захоплюється чимось, але так само швидко і холоне. Дуже волелюбний, не терпить, якщо хтось обмежує його, тому насилу будує відносини, хоча і вміє поводитися з жінками, буває дуже ніжний, Уважний, дбайливий.

Хлопчик, якому батьки дадуть ім’я Сергій, матиме не найпростішу долю, але також і всі шанси стати щасливим і успішним. Але не варто забувати, що значення імені не визначає на сто відсотків, яке буде життя у цієї людини, адже все можна змінити, і сім’ї у цьому відведена відповідальна роль. Саме тому підбираючи найбільш вдале ім’я для свого малюка, не варто забувати і про особистий внесок в його виховання. З цієї статті ви дізнались значення імені Сергій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code