Що означає ім'я Станіслав

Що означає ім’я Станіслав: походження, характеристика та значення імені

Станіслав — звучне і красиве ім’я. Воно наділяє свого володаря активністю, наполегливістю і товариськістю. Але час від часу такий чоловік може проявляти надмірний егоїзм і зайву примхливість. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Станіслав.

Що означає ім’я Станіслав

Ім’я Станіслав має польське походження і складається з двох основ: «стан» («стати», «встановити») і «слав» («слава», «відомість»). У перекладі воно означає «стати славним», «знайти славу».

Форми імені Станіслав

Короткі форми імені:

 • Стас;
 • Слава;
 • Станя;
 • Стасян.

Коротка форма Слава, як і одна з основ слова «слав», ріднить це ім’я з багатьма іншими: В’ячеслав, Ярослав, Святослав і т. д.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Станиславка;
 • Станиславушка;
 • Стасечек;
 • Станіславчик;
 • Стасик;
 • Стасечка;
 • Стасюшка;
 • Стасенька.

Пишучи вірші про чоловіка з цим ім’ям, можна використовувати такі рими: Станіслав-сплав, вдачу, лукав, курчав; Стас — бас, годину, глас, пегас, розповідь.

У православних святцях імені Станіслав немає. Таких хлопчиків найчастіше хрестять Стахіями, Стефанами або В’ячеславами.

Транслітерація імені для закордонного паспорта-STANISLAV.

По батькові, утворені від цього імені – Станіславович і Станіславівна.

Станіславовичі добрі, але принципові. Чоловіки з таким по батькові розважливі, надійні і поступливі. Станіславівни чарівні, вразливі і чуйні. Такі жінки здаються інфантильними, але вони володіють сталевою волею.

Таблиця: варіанти імені Станіслав на різних мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Stanislav Станіслав
Китайська 斯坦尼斯 Сітанісі
Корейська 스타니 슬라브 Сеутанісулаби
Японська スタニスラフ Сутанісурафу
Німецька Stanislaus Штаніслаус, Станістаус
Французька Stanislas Станіслас
Іспанська Estanislao Естаніслао
Італійська Stanislao Станіслао
Арабська ستانيسلاس Станіслас
Чеська, Сербська Stanislav Станіслав
Польська Stanisław Станіслав
Українська Станіслав Станіслав
Білоруська Станіслаў Станіслав

З ім’ям Станіслав гармонійно поєднуються такі по батькові:

 • Олександрович;
 • Валерійович;
 • Дмитрович;
 • Леонідович;
 • Сергійович.

Створюючи аккаунт в соціальних мережах, Станіслав може використовувати такі Ніки:

 • stasik;
 • stan;
 • stas;
 • s.tanislav;
 • st_as.

Характеристика і значення імені Стас

Позитивні риси Станіслава:

 • лідерські якості;
 • вольовий характер;
 • прагнення будь – що досягти бажаної мети;
 • безкорисливість і відданість;
 • готовність надати допомогу і підтримку близькій людині.

Негативні якості:

 • прихованість;
 • небагатослівність;
 • образливість;
 • упертість;
 • надмірна самокритичність.

Стасик в дитинстві

Маленький Стасик — доброзичливий і життєрадісний хлопчик, який охоче йде на контакт з усіма. Правда, ставлення до навколишнього світу залежить від його настрою. Він примхливий і вимогливий, без труднощів маніпулює батьками, домагаючись бажаного. Ця дитина вразлива, будь-які зауваження на його адресу можуть довести малюка до істерики.

Стас важко піддається вихованню, він будь-яким способом намагається привернути до себе увагу оточуючих. Але батькам не варто вважати сина егоїстичною і примхливою дитиною. За його бунтарством ховається боротьба з самим собою і бажання стати сильніше і впевненіше в собі.

Навчається Стасик задовільно, йому легко даються точні науки, на питання викладачів він охоче відповідає. Хороші позначки не мотивують хлопчика займатися старанніше. Його захоплюють інші заняття: спорт, ігри, конструювання моделей. Маленький Станіслав дуже талановитий, він володіє хорошим слухом, має акторські здібності.

Стас–підліток

Перехідний вік вкрай складний для Станіслава. Він енергійний і постійно бореться за справедливість, іноді застосовуючи грубу силу. Цей хлопець вважає за краще заводити друзів набагато старше себе, але часто це йде Стасу на шкоду. Через брак уваги батьків уявні товариші запросто можуть втягнути його у великі неприємності.

Юний володар цього імені спритний, любить пожартувати над іншими. У своїх жартах він найчастіше висміює людські недоліки, причому робить це в досить грубій формі. До подібних гостроти в свою адресу Станіслав ставиться вкрай вороже. Якщо цей хлопець не перегляне свої пріоритети, він може стати справжнім хуліганом, справжньою загрозою для суспільства. Впертість і свавілля заважають йому налагодити відносини з іншими людьми. Через вибуховий характер Стас робить чимало помилок.

Незважаючи на все, Станіслав — оптимістичний і чуйний хлопець. У нього багата фантазія і добродушний характер. Цей юнак ніколи не виставляє свої справжні почуття напоказ, побоюючись брехні і зради. Він не засмучується через невдачі, навпаки, поразки його загартовують і роблять сильніше. Стас завжди гордий і задоволений собою. Він у всьому воліє незалежність і свободу.

Вплив імені Стас на характер і долю дорослого чоловіка

По Борису Хігіру, Станіслав грубий, зарозумілий і впертий чоловік, який не визнає своїх помилок. Але складний характер не заважає йому бути і добрими, допомагати і надавати підтримку іншим. Це може залучити до нього корисливих людей. У володаря цього імені безліч дивацтв, які суспільство часто вважає дивацтвами. Така особливість може принести Стасу славу хвалька і задаваки.

Дмитро і Надія Зима вважають, що таке ім’я наділяє свого володаря запальністю та енергійністю. Його не можна назвати надмірно активним, але наполегливості такому чоловікові не займати. Ще одна особливість Станіслава — його дотепність, іноді занадто жорстке і нещадне по відношенню до інших людей.

П’єр Руже стверджує, що Стас — замкнутий і невпевнений у собі чоловік. Він володіє багатим внутрішнім світом. Володар цього імені впертий, його неможливо в чому-небудь переконати. Якщо хтось спробує нав’язати йому власну думку, він може відповісти з неприхованим роздратуванням. Нерідко Станіслав буває жорстоким і грубим з оточуючими. Любить привласнювати чужі заслуги і демонструвати свою перевагу. Любить розкіш, прагне отримати від життя все найкраще. Такий чоловік не позбавлений хитрості і підступності, можливо, тому він в будь-якій ситуації залишається у виграші.

Таланти та захоплення

Станіслав обожнює книги. Іноді він просто з головою йде в читання. Фантастичні історії, пригоди, сюжети боротьби добра зі злом заворожують його. Також цей чоловік любить проводити час з друзями і близькими. Стас постійно потребує спілкування, самотність пригнічує його.

Кар’єра і бізнес Станіслава

Ерудованість і вміння адаптуватися під будь-які обставини допомагають Станіславу досягти успіху на будь-якому терені. Але він вважає за краще професії, що дозволяють повною мірою розкрити творчий потенціал. Правда, і з монотонною роботою володар цього імені непогано впорається.

Для Стаса не так важлива матеріальна винагорода, як отримання задоволення від виконаної роботи. Тому, якщо обрана професія виявиться прибутковою, але не буде морально його задовольняти, швидше за все, чоловік змінить її на більш цікаву діяльність. Станіслав сповнений різних ідей, готовий експериментувати. Він не бажає ні від кого залежати і вважає себе головною ланкою, без якого компанія не доб’ється успіху.

В якості начальника володар цього імені вимогливий і деспотичний. Йому важко догодити, так як настрій Стаса може змінюватися кілька разів за день. Цей чоловік схильний повністю віддаватися роботі, такого ж ставлення він вимагає і від своїх підлеглих. Часто буває нестриманим, деспотичним, нікому не прощає помилок. У пориві гніву він стає некерованим.

Волелюбний і незалежний Станіслав може відкрити власну справу, але його самолюбство та егоїзм здатні в один момент зруйнувати всі плани. Такий чоловік воліє самостійно приймати рішення, при цьому він переслідує тільки особисті цілі, що в кінцевому рахунку призводить до великих втрат.

Здоров’я

Станіслав не відрізняється міцним здоров’ям. Він вразливий до простудних та інфекційних захворювань. Щоб зміцнити імунну систему, чоловікові слід вести здоровий спосіб життя, стежити за своїм харчуванням, уникати протягів та переохолоджень. Власникові такого імені властиво багато працювати, а відсутність повноцінного відпочинку призводить до нервових розладів.

Станіслав в любові і шлюбі

Станіслав звик до незалежності, він цінує свою свободу. Такий чоловік не бажає брати на себе відповідальність, вважаючи за краще короткочасні відносини. Хоча його чарівність і добродушний характер не залишає дівчат байдужими. Володар цього імені занадто захоплений собою і своїми інтересами. Але все ж, якщо Стас по-справжньому полюбить, він стане надійним плечем для своєї коханої.

Щоб привернути увагу Стаса, жінка повинна бути терплячою, багатогранною, делікатною і мудрою. Його обраниці необхідно підтримувати чоловіка у всьому і щиро радіти її досягненням. Похвала від обраниці робить носія цього імені більш впевненим у собі і мотивує на досягнення нових цілей.

Станіслав може одружитися на своїй першій любові, але такий шлюб навряд чи буде довговічним. У зрілому віці цей чоловік зупинить свій вибір на спокійній і поступливій жінці, здатної у всьому догоджати своєму чоловікові. Шлюбний союз володаря цього імені закінчується розлученням не через його складного характеру, а через зрад. Почуття у володаря цього імені спалахують дуже швидко, але так само швидко остигають. А з нелюбимою жінкою Стас не стане жити навіть заради спільних дітей.

Сім’я для цього чоловіка — це ще одна можливість реалізувати себе. На людях він грає роль турботливого і люблячого чоловіка і батька, але насправді Стас вкрай вимогливий і жорсткий. Якщо його щось не влаштовує, він здатний влаштувати гучний скандал. Ця людина встановлює чіткі особисті кордони, які ні дружині, ні дітям не дозволяє порушувати. Дружина Станіслава повинна усвідомлювати, що незалежність і волелюбність чоловіка не зникнуть навіть після десятків років шлюбу.

Таблиця: сумісність з жіночими іменами

Ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Особливості відносин
Ольга 60% 70% В цьому союзі встановлюються гармонійні стосунки. У партнерів багато спільного, їм подобається проводити час разом. Незважаючи на запальність Станіслава і Ольги, їх шлюбні узи міцні і непорушні.
Анна 70% 60% Поступлива і розсудлива Анна поблажливо ставиться до недоліків свого чоловіка. Станіслав не намагається повчати і переробляти під себе дівчину. В їх сім’ї панує взаєморозуміння.
Олена 80% 20% Пристрасна і чарівна Олена прагне бути в центрі загальної уваги. Ревнивого Станіслава це дратує. Через нескінченні сварки і скандали вони швидко розлучаються.
Юлія 50% 80% Відносинам цих людей можна тільки позаздрити. Партнери розуміють один одного з півслова. У їхньому будинку немає місця сваркам, Стас і Юля готові поступатися і шукати компроміси. Їх союз зазвичай міцний і довговічний.
Анастасія 80% 40% Станіслав — незалежний і волелюбний чоловік, він не бажає рахуватися з думкою обраниці. Анастасія ж схильна проявляти лідерські якості і в усьому контролювати партнера. Такі відносини довго не тривають.
Тетяна 70% 40% Спокійна Тетяна прагне якнайкраще пізнати свого партнера. Її приваблює добродушний характер і почуття гумору Стаса. Але чоловіка нервує нерішучість дівчини, а їй бракує турботи і уваги від коханого.
Катерина 100% 40% Для таких людей важлива не стільки романтика, скільки захоплюючі пригоди, спільне втілення спільних ідей і планів. Їхні стосунки не позбавлені пристрасті, просто в житті Станіслава і Катерини це не головне.
Наталія 60% 30% Станіслав галантно доглядає за Наталею, дарує їй оригінальні подарунки. Партнери прагнуть до яскравих емоцій та незабутніх вражень. Але рутина і побут здатні зруйнувати їх союз.
Марія 80% 90% Ця жінка ідеально підходить Станіславу. Марія розумна, поступлива, вона не стане обмежувати свого коханого в його інтересах і захопленнях. Такий союз обіцяє їм щасливе сімейне майбутнє.
Ірина 100% 60% Відносини цієї пари будуються виключно на дружбі. Партнери повністю довіряють один одному, у них схожі погляди і переконання. Спільними силами вони долають всі перешкоди і досягають бажаних цілей.
Світлана 90% 50% В цьому союзі сходяться дві творчі особистості, яким завжди є про що поговорити, що обговорити. Стас і Світла прекрасно ладять один з одним, а регулярні бурхливі спалахи емоцій тільки розохочують і надихають їх.
Надія 60% 40% Такий союз хиткий і нестабільний. Цілеспрямовану і відповідальну Надію дратує легковажність і егоїстичність Станіслава, який не бажає брати на себе відповідальність і приймати важливі рішення.
Вікторія 100% 40% Вони блищать на публіці, їх вважають міцною і щасливою парою. Але в реальності все зовсім не так. Станіслав і Вікторія часто розривають відносини через фінансові труднощі.
Ксенія 90% 60% Такі люди довго вивчають один одного, перш ніж вступати в шлюб. Тільки будучи повністю впевненими у своєму виборі, Станіслав і Ксенія вирішують створити сім’ю, в якій обидва будуть щасливі.
Євгенія 50% 30% Стас і Женя цінують свою свободу, вони вперті і незалежні, постійно конфліктують один з одним, доводячи свою правоту. Часті з’ясування відносин ні до чого доброго не приводять, пара зазвичай приймає рішення розійтися.
Дарина 60% 90% Дарина — скромна дівчина, яка з першого погляду зачаровує Станіслава. У них гармонійні відносини, наповнені любов’ю, турботою і взаєморозумінням. Такий шлюб укладається раз і на все життя.

Значення кожної літери імені Станіслав

С — прагнення досягти фінансового благополуччя, щоб прожити життя в розкоші і ні в чому собі не відмовляти. Суворі і вимогливі, не прощають помилок. В імені Станіслав цих букв дві, і одна з них перша, тому вплив такого знака посилено.

Т — креативність, винахідливість, багатогранність. Роблять все, щоб втілити свої ідеї в реальність.

А — активність, лідерство, енергійність. Активні творці у всіх сферах життя. За рахунок того, що букви «а» в імені дві, їх вплив подвоюється.

Н — критичне мислення, прискіпливість у виборі друзів. Ведуть здоровий спосіб життя. Сумлінні та старанні працівники.

І — тонкі цінителі краси. Ретельно продумують образ, стежать за своєю зовнішністю. Бувають різкими і зарозумілими, через це псуються відносини з оточуючими.

Л — екстраординарні особистості, мають своє бачення прекрасного. Різнобічно розвинені, володіють багатою фантазією.

В — емоційність, чуйність, зацікавленість, оптимістичність, марнославство.

Ім’я Станіслав складається з дев’яти букв, це означає, що такий чоловік обожнює розкіш, дозвільний спосіб життя. Його недбалі аристократичні манери і здатність тонко відчувати ситуацію роблять Стаса вкрай привабливим для дівчат.

Таблиця: відповідності імені Стас

Характеристика Значення Вплив
Камінь Малахіт Уособлення життєвої енергії. Вважається, що малахіт здатний приносити удачу. Амулет з цього каменю покращує ораторські здібності і гармонізує відносини з іншими людьми.
Колір Зелений Успішні і матеріально забезпечені люди. При цьому фінанси в їх житті відіграють другорядну роль. Люблять тишу. Вільний час проводять на природі з друзями і близькими. Швидко забувають неприємні моменти життя. Невдачі їх загартовують і надають їм сил.
Число 2 Розважливі і прагматичні люди. Чуйні, щирі та комунікабельні. Сумлінні працівники, завжди якісно роблять свою роботу. Нерідко досягають великих висот в кар’єрі.
Планета Уран Креативні, волелюбні, винахідливі і непостійні люди. Іноді можуть бути надмірно наполегливими.
Стихія Вода Довіряють своєму внутрішньому чуттю, яке їх ніколи не підводить. За будь-яких обставин залишаються у виграші. Творчі особистості, прагнуть реалізувати якомога більше своїх ідей. Можуть бурхливо проявляти невдоволення, їх легко вивести з себе.
Тварина Верблюд Символ сили, могутності і завзятості, але при цьому — зарозумілості і владолюбства. Статуетка пари верблюдів, у яких по одному горбу на спині, приваблює достаток в сім’ю. Парочка двогорбих сприяє отриманню багатства і досягненню успіху.
Знак зодіаку Близнюки Ці людям властива подвійність. Їх дії часто залежать від настрою. Це псує відносини з оточуючими, але зате робить їх більш стійкими до невдач. Не переносять самотності, потребують регулярного спілкування з рідними і близькими.
Дерево Ясень Уособлення молодості, процвітання і життєвої енергії. Це дерево здатне направити людину на вірний шлях. Вважається, що ясен відкриває дар осуду. Правда, амулет з такої деревини буде марним для тих, хто переслідує недобрі мети.
Рослина Нарцис Символ егоїзму і самолюбства. В той же час ця квітка є уособленням родючості, весни і вічної молодості. Вірять, що нарцис здатний відновити щасливі стосунки в сім’ї.
Метал Срібло Символ чистоти, добробуту, вічної молодості і умиротворення. Цей метал очищає розум від негативних думок і поглинає погані емоції. Срібло здатне попереджати про різні недуги. Якщо ланцюжок, кільце або талісман почали міняти свій відтінок, слід звернути увагу на стан свого здоров’я.
Сприятливий день Понеділок
Пора року Зима
Важливі роки життя 15, 23, 35

Коли народився Станіслав

Станіслав, який народився взимку, розсудливий, мовчазний і незворушний. Цей чоловік живе у своєму вигаданому світі. Він дуже привабливий для представниць прекрасної статі. В колективі і серед друзів виступає авторитетом, прикладом для наслідування. Навколишні прислухаються до його порад.

Весняний Стас знаходиться в безперервній боротьбі за першість. Він вважає себе бездоганним, поза всякою конкуренцією. Для такого чоловіка важливі лише власні інтереси, його не цікавлять бажання інших. Навіть у відносинах з жінкою він проявляє галантність лише до тих пір, поки не отримає від прекрасної особи того, що йому потрібно.

Станіслав, який народився в один з літніх днів, комунікабельний, чуйний і чарівний. Він здатний підлаштуватися під будь-яку компанію, відчуваючи себе при цьому комфортно. Шанує дружбу, не здатний на зраду. Такий чоловік — приємний співрозмовник, він завжди готовий вислухати і дати пораду.

Осінній Стас — скромний, вразливий і невпевнений в собі чоловік. Його дуже легко образити, він довго переживає зраду. Часто не може самостійно вирішувати проблеми, зазвичай потребує поради рідних і близьких. З жінками йому складно знайти спільну мову. М’який, доброзичливий і стриманий.

Таблиця: гороскоп імені Стас

Знак зодіаку Характеристика
Овен Активний, екстраординарний і спритний чоловік з яскраво вираженими лідерськими якостями. Його бажання справити хороше враження іноді проявляється балакучістю і невмінням зберігати чужі таємниці. Про себе Стас-Овен говорити не любить.
Телець Уважний, розважливий і дисциплінований чоловік, якому не властиво приймати нерозважливі рішення. Він ретельно планує свої дії. Станіслав-Телець багатьом здається нудним, але для нього важлива сталість, до якої він постійно прагне.
Близнюки Життєрадісний, чуйний, добродушний і миролюбний. Цей чоловік легко ставиться до життя. Він непосидючий і постійно жадає нових вражень. У відносинах з жінками легковажний, не бажає брати на себе відповідальність, через це його романи недовговічні.
Рак Темпераментний, запальний, норовливий і непередбачуваний чоловік, його настрій часто змінюється. Станіслава-Рака легко образити, він довго переживає з приводу невдач, схильний до затяжних депресій.
Лев Чарівний, граціозний, і інтелігентний чоловік, який без труднощів завойовує повагу оточуючих. Справедливий, делікатний, при будь-яких обставинах здатний зберігати спокій. Станіслав-Лев — прекрасний співрозмовник, цікавий оповідач і уважний слухач. Його оптимізм заряджає позитивом всіх навколо.
Діва Прагматичний і розсудливий Станіслав-Діва ніколи не упустить своєї вигоди. Це хитрий і моторний чоловік, здатний будь-якого обвести навколо пальця. Добре розбирається в психології, легко завойовує довіру впливових людей. З жінками поводиться холодно і зарозуміло.
Терези Запальний чоловік з суперечливим характером. Йому важко всидіти на одному місці, але при цьому він любить спокій і домашній затишок. Станіслава-Терези легко вивести з себе, але проявляти бурхливих емоцій він не стане. Вміє цінувати дружбу і самозабутньо любити.
Скорпіон Оптимістичний, добродушний і комунікабельний чоловік. Душа компанії, він скрізь і завжди бажаний гість. Його життєлюбність мотивує інших на досягнення цілей. Поради Стаса-Скорпіона дуже цінні для оточуючих. Сильно засмучується через невдачі. Йому невластиво планувати своє майбутнє, він живе тут і зараз.
Стрілець Непередбачуваний, запальний і дратівливий чоловік. Ревнивий і заздрісний, не вміє радіти успіхам інших. Станіслава-Стрільця не можна назвати господарем свого слова, він легко забуває про дані ним обіцянки. Через це у нього з’являються проблеми у відносинах з іншими людьми.
Козеріг Розсудливий, розсудливий і прагматичний Станіслав-Козеріг звик бути завжди і скрізь першим. Не любить програвати, заради своєї мети здатний на все. У цього чоловіка все розплановано на роки вперед, він не боїться труднощів і стрімко рухається до успіху.
Водолій Простодушний, оптимістичний і чуйний чоловік, який ніколи не сумує і все сприймає з іронією. Його головною якістю є відмінне почуття гумору, яке привертає до нього оточуючих. З великим ентузіазмом береться за будь-яку роботу, але швидко втрачає до неї інтерес, часто залишаючи справу незакінченою.
Риби Відкритий і життєрадісний чоловік. Його здатність ненав’язливо схиляти людей до своєї думки допомагає йому досягти в житті чималих успіхів. Обдурити ж самого Станіслава-риби неможливо, так як він добре розбирається в людях.

Станіслав — активний, оптимістичний, цілеспрямований, наполегливий, товариський і чуйний. Але при цьому може проявляти дратівливість і егоїстичність. Такий чоловік не вміє проявляти делікатність, через це він часто зачіпає самолюбство оточуючих. Завдяки чарівності, наполегливості і лідерським якостям Стас зазвичай багато чого домагається в житті. З цієї статті ви дізнались значення імені Станіслав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code