Що означає ім'я Степан

Що означає ім’я Степан: походження, характеристика та значення імені

Чоловіче ім’я Степан наділяє свого володаря творчими здібностями і веселою вдачею. Це добра і чуйна людина, яка намагається не помічати недоліків у оточуючих його людей. Однак основні риси характеру Степана залежать від пори року і місяця, в період яких він з’явився на світ. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Степан.

Що означає ім’я Степан

Багато хто вважає, що Степан — споконвічно російське ім’я. Однак це не так. Вчені його походження пов’язують з давньогрецьким ім’ям Стефанос, що в перекладі означає «корона», «діадема», «вінок».

У давньогрецькій міфології як діадема, так і вінок були обов’язковим атрибутом богині Гери, яка оберігала шлюбний союз.

Ім’я Степан з’явилося на Русі разом з приходом християнства. Широкому поширенню його сприяла велика кількість днів у святцях, коли можна було нарікати хлопчика цим ім’ям. Найбільшу популярність ім’я Степан набуло серед робітничого класу, знатні люди його особливо не жалували, вважаючи занадто простим. До початку ХХ століття ім’я входило в топ-10, проте після революції стало стрімко здавати свої позиції. Пов’язано це з політичним підгрунтям. Ім’я Степан, як і багато інших, виявилося “скомпрометовано «у свідомості людей своєю причетністю до “міщанства”. Деякі власники цього імені навіть вирішили змінити його на більш «зручні» для тих часів: Афанасій, Іван, Кузьма. В даний час ім’я Степан знову відроджується і поступово набирає популярність серед українців.

У 2016 році в рейтингу популярності чоловіче ім’я Степан зайняло 37 місце, що вказує на швидко зростаючу популярність.

Форми імені Степан

Повна — Степан (Стефан).

Коротка: Стьопа, Стеха, Стеф.

Зменшувально-пестлива: Степочка, Степашка, Степуня, Степик.

Споріднені імена: Стефанос, Стівен, Стеффен.

Церковний варіант — Стефан.

Таблиця: ім’я Степан на інших мовах

Мова Як пишеться Як читається
Англійська, німецька, французька Stepan Степан
Китайська 斯捷潘 Sī jié pān
Польська Stepan Степан
Японська ステパン Sute pan
Корейська 스테판 Seutepan
Чеська Stepan Степан
Італійська Stefano Стефано
Іспанська Stepán Степан
Латинь Stepаn Степан
Українська Степан Степан
Вірменська Ստեփան Step’an

Якщо батька звуть Степан, по батькові дитини буде: Степанівна — для дівчинки, Степанович — для хлопчика (в народі — Степанич).

Степанович обережний, терплячий, добродушний, не терпить брехні і фальші. Будь-які сварки намагається вирішити миром. У Степанівни твердий характер. Жінка добра, розважлива, вміє підтримати в скрутну хвилину.

У закордонному паспорті у Степана буде вказано — Stepan.

З ім’ям Степан найбільш гармонійно поєднуються такі по батькові:

 • Олексійович;
 • Дмитрович;
 • Миколайович;
 • Олегович;
 • Леонідовичу.

Для створення акаунтів в соцмережах Степан може використовувати такі варіанти ників:

 • stepa;
 • s_tep;
 • stepan;
 • stepaha.

Іменини і святі покровителі Степана

У Степана кілька небесних покровителів, які будуть оберігати його протягом усього життя. Один з найбільш відомих-Святий Стефан сліпий, князь Сербський, народжений в 1417 році. В юності Стефана разом з його молодшим братом Григорієм взяли в заручники до султану Мураду II і засліпили в день Пасхи 1441 року, після чого заслали в Анатолію. Тільки через кілька років батько зміг викупити своїх сліпих синів і перевезти в Сербію. Після смерті батька і брата святий Стефан зійшов на престол (1458–1459г.), але швидко був повалений шляхом змови і засланий в Албанію, де зустрів Ангеліну, дочка короля Георгія і в 1461 році одружився на ній. Молоді жили щасливо, в їхній родині народилося троє діток.

Після поразки короля Георгія в боротьбі з турками Стефан і його близькі були змушені тікати. Притулком ним стало невелике містечко поблизу Трієста, в Італії. Незважаючи на тиск католиків, Стефан мужньо зберігав вірність православній вірі. Помер князь сліпий і нещасний, але в досконалій відданості Богу. Через деякий час, над його могилою з’явилося сяйво. Коли відкрили поховання, виявилося, що мощі благовірного Стефана нетлінні. Більш того, вони виявилися цілющими, безнадійні хворі, доторкнувшись до них, незабаром одужували, а сліпі — знаходили зір. Через деякий час, дружина святого Ангеліна помістила мощі в заснований нею в монастир Крушедол. У 1716 році при набігу турків свята обитель був зруйнований і розграбований. Мощі святого варвари розрубали на шматки, тому до наших днів збереглося лише кілька частинок.

Таблиця: іменини Степана
Місяць Дата
Січень 9, 17, 24, 27
Лютий 7, 12, 21, 26
Березень 7, 12
Квітень 5, 6, 8, 10
Травень 9, 10, 20, 30
Червень 6, 20, 25
Липень 13, 18, 23, 26, 27, 31
Серпень 1, 13, 15, 25, 29
Вересень 2, 9, 10, 12, 15, 17, 20, 26, 28
Жовтень 7, 15, 17, 22, 23
Листопад 10, 12, 13, 17, 24, 25
Грудень 11, 15, 22, 23, 28, 30

Характеристика і значення імені Степан

За версією Б. Хігіра, Степан-комунікабельна людина, яка легко підлаштовується під будь-які умови життя. Врівноважений, володіє сильним і неабияким характером. Спостережливий, трохи прихований. В жінках цінує неприступність, легко доступні дами його не приваблюють.

Позитивні якості:

 • спостережливість;
 • організованість;
 • честолюбство.

Негативні якості:

 • повільність;
 • упертість;
 • суперечливість.

Вплив імені Степан на характер дитини

У дитинстві Стьопочка — справжній непосида, який не дає ні хвилини спокою своїм батькам. Він товариський, неконфліктний, в будь-якій ситуації з хлопчиком можна домовитися. За веселий і добрий характер Степашку обожнюють не тільки рідні, але і сусіди, педагоги. Навіть проходячі повз люди розчулюються при вигляді пустотливого, але добродушного малюка.

Багато в подальшій долі Степана залежить від виховання, тому основне завдання батьків — прищепити хлопчикові посидючість і працьовитість, оскільки від природи він дещо ледачий. Дуже важливо привчити Степу до режиму, що в майбутньому сприятиме досягненню ним поставлених цілей.

З раннього дитинства хлопчик прямолінійний і щирий. Він ніколи не буде брехати, вивертатися і приховувати від батьків правду. Однак це не означає, що Стьопа базіка. Чужі таємниці він ніколи і нікому не видасть навіть під страхом смерті.

Навчається Степан середньо. Причому від природи у хлопчика хороші дані, але ось відсутність посидючості заважає вловити матеріал.

У юності

З спритного і пустотливого хлопчика, через деякий час, виростає прагматичний, добрий і чуйний юнак. У нього багато друзів, які люблять і поважають Степана за чесність, безкорисливість і готовність завжди прийти на допомогу. Він з оптимізмом дивиться на життя, спокійно долає всі негаразди і неприємності. Степан дуже хоче домогтися великих висот в житті, а тому намагається більше спілкуватися з успішними людьми, переймаючи їх досвід і майстерність. У них же хлопець вчиться цілеспрямованості і відповідальності.

Незважаючи на величезну кількість друзів, які завжди раді його бачити, Степан є домосідом. Він не любить великих компаній і гучних вечірок, вважаючи за краще проводити час в спокійній обстановці.

Доросле життя

Дорослий Степан — чоловік з великої літери. У нього відмінний характер, він завжди знаходиться в доброму настрої, знаходячи для кожного приємні слова. Більш того, Стьопа ніколи і нікого не образить, адже сам чоловік дуже вразливий. Працьовитість, порядність, життєрадісність — ось ті якості, якими можна охарактеризувати натуру молодої людини. Але є у нього і свої недоліки, серед яких надмірна самовпевненість і марнославство.

Талант

Серед Степанів часто зустрічаються творчо обдаровані люди. З дитинства він непогано володіє акторською майстерністю. Із задоволенням відвідує гуртки і шкільну театральну студію. Якщо батьки зможуть розвинути в ньому цей дар, то в майбутньому, можливо, Стьопа зможе зайняти свою нішу серед професіоналів в цій справі.

Професії, бізнес і кар’єра

Часто Степан прагне проявити себе у творчих професіях. Серед володарів цього імені багато акторів, модельєрів, журналістів. Однак хлопець не буде сумувати, якщо не знайде себе в богемній професії, адже він майстер на всі руки. Стьопа може стати відмінним слюсарем, столяром, бульдозеристом. Його дипломатичність і неконфліктність дозволять йому також проявити себе на адміністративній роботі, хлопець може стати: діловодом, персональним асистентом, керівником відділу. У бізнесі чоловік також може домогтися великих успіхів. Допоможуть йому в цьому комунікабельність і вміння налагоджувати відносини з потрібними людьми.

Здоров’я

У дитинстві Стьопа володіє хорошим здоров’ям. Однак ставши старше, мало часу приділяє спортивній підготовці, внаслідок чого можуть початися проблеми з серцево-судинною системою. Також він схильний до травматизму та інфекційних захворювань.

Кохання, сексуальність, шлюб

Степан — галантний і щедрий молодий чоловік, що робить його привабливим в очах протилежної статі. У компанії жінок він відчуває себе вільно і розкуто. Любить перебувати в суспільстві декількох панянок одночасно, але без присутності інших чоловіків, так як вважає за краще, щоб вся увага прекрасної половини діставалося йому. Однак у пошуку дами серця Стьопа не шукає легких шляхів, він, як правило, закохується в дівчину, уваги якої доведеться довго і наполегливо домагатися.

Степан в захваті від красивих і сексуальних жінок, але в дружини йому більше підійде спокійна і ніжна дівчина, з багатим внутрішнім світом, яка не тільки забезпечить затишок в будинку, але і надасть необхідну чоловікові духовну підтримку. Втім, до розуміння цього він приходить вже в зрілому віці. Тому часто має за плечима не один шлюб. Перші відносини, як правило, розбиваються об стіну недовіри і ревнощів.

Степан непоганий сім’янин. Він буде добре забезпечувати дружину і дітей, дарувати їм багато уваги. Стьопа може допомогти дружині по господарству і провести час з дітьми. Однак буде це робити лише коли сам цього захоче, повністю перекласти на нього обов’язки не вийде.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Ім’я % сумісність Характер відносин
Тетяна 78% Степан і Тетяна можуть створити хорошу пару. Вони однаково темпераментні, що сильно зближує їх. Однак бажання Тетяни в усьому контролювати чоловіка, можуть призвести до частих скандалів в сім’ї.
Юлія 72% Ніжна і легка в спілкуванні Юлія притягує погляд степи з першої зустрічі. Він закохується в її красу, приємний голос і посмішку, буквально обожнює дівчину. Вона ж бачить в цьому сильному і самодостатньому чоловікові захист і опору, проте великої любові не відчуває. Їх шлюб буде побудований за розрахунком, де Юлія дозволяє себе любити. Сімейне життя їх буде протікати спокійно і розмірено, якщо тільки Юля не почне тиснути на Степана, вимагаючи від нього більше, ніж він може дати. У цьому випадку скандали і сварки забезпечені.
Олена 97% Олена і Степан практично ідеальна сім’я. Молоді люди легко зав’язують стосунки, які стрімко переростають у бурхливий роман. Ніжна і турботлива Олена готова підлаштовуватися під інтереси чоловіка і у всьому догоджати йому, а той, у свою чергу, забезпечить їй надійний захист і стабільне фінансове благополуччя.
Анастасія 53% Молоді люди сходяться на грунті пристрасті і темпераментності. Проте з часом запал згасає і вони розуміють, що крім сексу їх нічого не пов’язує. Шлюб молодих людей найчастіше розбивається об побут, який кожен з них вважає за краще вести по-своєму. Рано чи пізно між закоханими починаються взаємні претензії і невдоволення, що призводить до сварок і розставання.
Ольга 77% Ці відносини не можна назвати простими, оскільки Ольга і Степан — люди з абсолютно протилежними поглядами на життя. Шлюб їх може бути щасливим тільки якщо дівчина навчиться бути більш терплячою і йти на компроміс, а молода людина буде готова приймати деякі правила своєї обраниці, які дещо відрізняються від його звичок.
Ірина 98% Степан та Ірина створюють гармонійну пару. Вона підкорює його серце з першого погляду. Степан буквально обожнює свою обраницю, він готовий заради неї на будь-які безумства. Іра також з усією душею ставиться до свого коханого. Її не лякають деякі складнощі в його характері, вона готова пробачити йому будь-яку провину.
Світлана 94% Цю пару пов’язують міцні любовні стосунки. Вони обидва цінують стабільність, не терплять зрад, схильні до самопожертви. Однак якщо їх союз не підкріплювати яскравими подіями, то одноманітність може зруйнувати виникнувшу між закоханими ідилію і привести до сварок і взаємних образ.
Вікторія 34% Ця пара не прагне до створення сімейних відносин. Нікому з них не хочеться позбавлятися свободи і вільності у відносинах. Однак Степан не та людина, якій подобаються стосунки без майбутнього. Тому цей союз швидко розпадається.
Аліна 89% Дбайлива і ніжна Аліна щиро любить Степана і готова в усьому підтримувати його. Надмірної пристрасті між подружжям немає, але молоду людину влаштовує тиха сімейна ідилія, яку йому щосили намагається створити Аля. Завдяки взаємній повазі, шлюб між молодими людьми буде міцним і гармонійним.

Значущі роки життя Степана:

 • 23;
 • 29;
 • 42;
 • 54.

Таблиця: талісмани і покровителі

Планета Сонце, Меркурій
Стихія Вогонь
Знак зодіаку Овен
Камінь Сердолік
Рослина Яблуня, горобина
Тварина Тарпан
Пора року Весна
Колір Світло-жовтий, зелений, червоний
День тижня П’ятниця
Число 6

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Степан

Кожна літера в імені накладає свій відбиток на характер власника:

 1. Буква С— вказує на прагматичну і вимогливу людину, яка відповідально ставиться до будь-якої роботи і завжди прагне до фінансового благополуччя.
 2. Буква Т — позначає творчу особистість. Також вказує на велелюбність і чесність володаря.
 3. Буква Е — проникливість, необхідність самовираження. Іноді бувають надмірно балакучі.
 4. Буква П — любить справити враження, азартний, але не марнотратний.
 5. Буква А — бажання творити, організаторські здібності.
 6. Буква Н — гострий критичний розум, велика сила духу, відповідальність.

Характеристика імені Степан відповідно до пори року

“Зимовий” Степан-умиротворена особистість, яка обожнює тишу і спокій. На самоті він не бачить нічого страшного, тому довгий час може ходити в холостяках. Відповідальний, чесний, ніколи не зрадить і не порушить дану їм обіцянку.

Степан, народжений в осінній період, амбітний і розважливий. Чоловік володіє аналітичним складом розуму, розважливий, завжди домагається мети. “Осінній” Степан в дружини бере спокійну і добру жінку, яка зможе терпіти його капризи і в усьому потурати йому.

“Літній” Степан — добра і чуйна людина, яка заради щастя іншого готова поступитися своїм власним. Не злопам’ятний, ніколи не йде на конфлікт, будь-які сварки намагається вирішувати світом. Дружиною його стане дівчина, для якої головне — гармонія в сім’ї.

«Весняний» Степан — поет і романтик. Як і всі творчі люди має свої примхи, нетерплячий, схильний до частих змін у настрої, непостійний і легковажний. Догодити йому практично неможливо, тому витримати його зможе тільки дуже терпляча і шалено закохана в нього особа.

Таблиця: гороскоп імені Степан

Знак зодіаку Характеристика
Овен Емоційний, надмірно імпульсивна людина, яка напролом рухається до поставленої мети. Для нього не існує перешкод і перепон, через них він просто переступає або знищує, незалежно від того, що саме закриває йому шлях. З жінками поводиться жорстко, вимагає цілком підпорядкування.
Телець Діяльна, відкрита і комунікабельна людина, яка найбільше на світі любить нові знайомства і подорожі. Гармонійний союз створить з дівчиною, яка буде розділяти його інтереси.
Близнюки Волелюбна і незалежна людина, для якого не існує чужої думки. Емоційний, ніякі доводи на нього не діють, тому робить в житті колосальне число помилок. У плані жінок його бажання суперечливі. Сьогодні його тягне до розкутих і сексуальних осіб, а завтра він мріє про тиху і спокійну домогосподарку. Такі перепади в настрої призводять до того, що одружується він вже в досить зрілому віці, вибираючи жінку, з якою зможе зустріти старість.
Рак Ранима, прямолінійна і безпринципна людина. З боку він здається жорстоким і агресивним, однак під цією маскою ховається ніжна душа, яку молода людина оберігає від різних стресів. Найбільш підходящої дружиною для нього стане спокійна і турботлива дівчина, якій він зможе довіритися.
Лев Відкритий, чесний, але дещо легковажний чоловік, який живе одним днем, що буде завтра його просто не цікавить. Молода людина не переносить інтриг, лицемірства і короткострокових романів. Він однолюб. Тому жінку вибирає одну на все життя.
Діва Егоїстична людина, яка вважає, що світ крутиться тільки навколо нього. Любить владу, всіма силами прагне до популярності. Справжніх друзів у нього практично немає, оскільки Степан-Діва ніколи не буде дружити безкорисливо. Жінку вибирає продумано і виважено, звертаючи увагу на практичну сторону. Почуття його не цікавлять, оскільки вважає, що найміцніший шлюб-це той, який укладений за розрахунком.
Терези Оптимістична і весела людина, обожнює галасливі посиденьки і далекі подорожі автостопом. Відмінно розбирається в людях, не терпить брехні і лицемірства, і якщо йому доведеться зустрітися з такою людиною, то тут же спробує розірвати відносини. Супутницю життя шукає досить довго, оскільки пред’являє до обраниць дещо завищені вимоги.
Скорпіон Енергійна, вольова і цілеспрямована людина, яка знає собі ціну і ніколи не упустить випадку, щоб показати іншим чого він вартий. До протилежної статі відноситься легко і невимушено, часто заводить ні до чого не зобов’язують відносини. Однак після одруження кардинально змінюється і стає зразковим сім’янином.
Стрілець Самовпевнена і прямолінійна людина, яка завжди з оптимізмом дивиться в майбутнє. Відрізняється велелюбністю і мінливістю. Однак до всіх своїх жінок ставиться з повагою, так як щиро впевнений, що кожна з них є його долею.
Козеріг Критична, меркантильна і честолюбна людина, у якого достатньо терпіння і сили волі, щоб досягати самих немислимих цілей. Любить говорити правду в очі, через що має чимало недоброзичливців. Ненавидить лестощі, інтриги і інфантильних людей. З жінками сходиться важко, часто має за плечима кілька шлюбів.
Водолій Степан-Водолій справжній дипломат, який примудряється бути з усіма в хороших відносинах. Для нього характерно сильно прив’язуватися до людей. Навіть з малознайомими він поводиться так, ніби знає їх все життя. Конфлікти намагається вирішувати мирним шляхом, найскладніші з них обертає в жарт. Одружується, як правило, раз і на все життя. З дружиною живе в любові і гармонії.
Риби Мрійник, постійно витає в хмарах. Для нього дуже важливо відчувати підтримку і відчувати себе потрібним. Степан ідеалізує людей і дуже засмучується, якщо ті зраджують або обманюють його. Найкращою дружиною для нього стане самостійна і владна жінка, яка часом буде направляти його на правильний шлях.

Степан — суперечлива людина. Іноді здається, що в ньому уживається відразу дві особи: одна — добродушна, весела і безтурботна, інша — егоїстична і меркантильна. Однак якщо придивитися ближче, то стає ясно, що за негативними якостями ховається ніжний і добрий чоловік, який, одягаючи маску, намагається приховати свої слабкості. З цієї статті ви дізнались значення імені Степан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code