Що означає ім'я Святослав

Що означає ім’я Святослав: походження, характеристика та значення імені

Ім’я людини робить сильний вплив на його характер і, як наслідок, долю. Щоб дізнатися, які якості дарує своєму власникові ім’я Святослав, важливо розібрати не тільки його походження, але і побуквенное значення, езотеричні відповідності та зіставити ім’я зі знаками Зодіаку. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Святослав.

Що означає ім’я Святослав

Ім’я Святослав має слов’янське походження і означає “Свята слава”, “священна слава”. Так нарікали дітей у прославлених, могутніх сім’ях, що мають великий вплив у суспільстві. Перший раз ім’я Святослав згадується в Х столітті нашої ери, а його носієм був великий київський князь Святослав Ігорович.

Форми імені

Ім’я Святослав скорочують по-різному:

 • Слава;
 • Святик;
 • Светик;
 • Слава;
 • Славік;
 • Свята;
 • Святоша.

Ласкаво Святослава можна називати так:

 • Славушка;
 • Славочка;
 • Святушка.

Родинні імена

Святослав у спорідненості з іншими слов’янськими іменами, що мають корінь-слав: Ростислав, Борислав, В’ячеслав, Станіслав, Ярослав. Всі ці імена так чи інакше вказують на славу носія. Існує також жіноча форма імені — Святослава.

По батькові

Діти Святослава носитимуть по батькові Святославович або Святославівна. Самому ж Святославу підійдуть такі по батькові:

 • Сергійович;
 • Павлович;
 • Ігорович;
 • Олександрович.

Церковне ім’я

Святослав — одне з небагатьох імен слов’янського походження, що потрапили в православні святці, тому при хрещенні воно не змінюється. Іменини Святослав святкує 6 липня, а його святий покровитель-Святослав Володимирський.

Транслітерація

Згідно з правилами транслітерації, що застосовуються при оформленні закордонних паспортів, ім’я Святослав буде записуватися на латиниці наступним чином — SVIATOSLAV. При іншому написанні імені закордонний паспорт буде вважатися недійсним.

Таблиця: аналоги імені Святослав на інших мовах

Білоруська Святаслаў Святослау
Польська Świętosław Щвентослав
Чеська Svatoslav Сватослав
Болгарська Светослав Светослав
Сербська Светислав Светислав
Українська Святослав Святослав
Давньоруська Святославъ Святослав
Китайська 斯维亚托斯 Свейатоса
Японська スヴァトスラフ Сувуатосурафу
Корейська 스바 토 슬라브 Субатосуллабу

Значення імені Святослав та характер носія

Сьогодні багато вчених прагнуть розгадати причину такого сильного впливу імені на характер людини, на формування його особистості. Ономастика і антропоніміка (науки про імена) висувають свої теорії, які могли б пояснити цей феномен. Велика частина теорій пов’язана з асоціаціями — здатністю нашого мозку перекладати частину якостей одного предмета на інший виходячи з їх подібності.

Наприклад, ім’я Святослав може викликати асоціації з духовністю, святістю — тоді людина, що не знає Святослава особисто, може заочно визначити його як особистістю з твердими моральними засадами, можливо, консервативний і суворий до себе і інших. Точно так само і сам носій імені визначає себе як особистість — виходячи з асоціацій, пов’язаних з ім’ям.

Святослав по Хигиру — емоційний, мінливий юнак, в дитинстві сильно схожий на матір. Він допитливий і товариський, любить спілкуватися в компанії і легко заводить нових друзів. Йому подобається спільне проведення часу, а тому Святослав нерідко бере участь у масових заходах. Незважаючи на власну мінливість і мінливість, він буває надто упертий і егоїстичний у важливих для нього питаннях.

Святослав в дитинстві

Маленький Святослав дуже схожий на власну маму. Він буває гучним і емоційним, але в цілому не доставляє батькам багато клопоту. Слава — активний хлопчик, який любить вивчати нове і перевіряти знання на власному досвіді. У школі Святослав швидко знаходить собі відповідну компанію однокласників і часто організовує дрібні витівки: втечі з уроків, жарти над товаришами або вчителями, розіграші. Святослав — незлий хлопчик, тому намагається нікого не зачепити своїм гумором.

Здоров’я

Святослав наділений воістину богатирським здоров’ям-він мало хворіє як в дитинстві, так і в зрілому віці. Найчастіше він страждає від таких пошкоджень, як переломи, струси мозку, забої, розтягування. Трохи акуратності і дотримання техніки безпеки допоможуть уникнути лікарень.

Таланти і здібності

Святослав — активна, діяльна людина, а тому він шукає покликання, яке дозволяло б йому створювати нове або змінювати старе. Йому не подобається рутинна діяльність. Як правило, Святослав обдарований інтелектуально — у нього завжди є безліч ідей, які він мріє реалізувати самостійно. Йому підходять такі заняття, як:

 • робототехніка;
 • кулінарія;
 • програмування;
 • скульптура;
 • проектування та будівництво.

Любов і відносини

Святослав наділений незвичайною харизмою і до того ж досить часто гарний собою. Перше враження на жінок він робити вміє, але, як правило, у нього виникають проблеми при розвитку відносин. Святослав непостійний, а тому часто страждає від бажання розірватися між кількома потенційними партнерками. Звичайно ж, така полігамність відштовхує більшість жінок. Втім, коли Святослав зустріне ту єдину, його мінливість швидко випарується — він буде вірний їй все життя.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Анастасія Відсутність романтичного тяжіння
Ірина Взаємна неприязнь
Олена Бурхливий, але недовгий роман
Юлія Можливий недовгий роман
Тетяна Взаєморозуміння, дружні відносини
Вікторія Сильна прихильність, що переростає в любов
Наталя Байдужість, відсутність спільних інтересів
Ольга Хороші ділові відносини

Гороскоп імені Святослав

 1. Святослав–Овен — це бурхлива, неконтрольована сила, яка не знає, куди себе застосувати. Святослав–Овен фонтанує ідеями, його переповнює енергія, але при цьому вибрати гідне заняття він не здатний, а тому витрачає свій потенціал даремно.
 2. Святослав під знаком Тельця — емоційний і вразливий юнак. Йому важливо мати безпечне і комфортне оточення, щоб займатися улюбленою справою.
 3. Святослав–Близнюки — це людина, завжди знає, що сказати. Він вміє і втішити, і поранити словом. Сперечатися з ним безглуздо — навіть якщо він неправий, він переконає опонента у власній правоті.
 4. Святослав, що народився під знаком Раку, володіє величезними амбіціями, але йому не вистачає сталості. Вічно перестрибуючи з однієї мети на іншу, він ніде не може домогтися успіху і намагається знайти найлегші шляхи.
 5. Святослав–Лев — це втілене самолюбство. Цей юнак настільки захоплений самим собою, що дивується, коли оточуючі люди звертають увагу на когось ще.
 6. Святослав під знаком Діви не тільки любить придумувати нові концепції, але і вміє втілювати їх у життя. Дисципліна, яку дарує знак Діви, дозволяє йому досягти цілей і не кинути все на півдорозі.
 7. Святослав, народився під Терезами, часто придумує оригінальні виходи з ситуації і вирішення завдань, проте рідко здатний створити щось дійсно нове. Він добре працює з наявними даними і вміє їх швидко структурувати.
 8. Святослав–Скорпіон часто страждає від зайвої агресивності. Цей юнак запальний і легко виходить з себе. У гніві він може наговорити і зробити багато неприємних речей, проте вибачатися за них він не звик.
 9. Святослав під знаком Стрільця мінливий і непостійний, він щодня змінює свої смаки і переваги. З-за такого характеру він володіє досить широким кругозором, але ні одну тему не знає дійсно глибоко.
 10. Святослав–Козеріг — роботяга, якому важливо забезпечити сім’ю. Він традиціоналіст і консерватор, а тому переконаний, що чоловіка оцінюють за тим, наскільки його дім і сім’я наближені до ідеалу, що панує в даний відрізок часу. При цьому Святослав–Козеріг воліє збільшувати робочі години, а не знаходити більш високооплачувану посаду.
 11. Святослав під знаком Водолія — товариська людина, відданий друг і надійний товариш. Він не мислить себе без свого кола спілкування, а його шкільні друзі нерідко залишаються з ним до самої старості. Він вміє вибирати оточення, а тому знає, до кого можна звернутися за допомогою в разі біди.
 12. Святослав під знаком Риб нерідко представляє себе героєм романів і ловеласом, проте на ділі його любовні подвиги вельми скромні. Він занадто сильно намагається справити враження на жінок, а тому іноді виглядає комічно і нещиро.

Пори року

Святослав, що народився влітку, відноситься до тих людей, що мріють, щоб в добі було більше 24 годин. Він діяльний і активний, планує безліч великих і дрібних проектів і ненавидить сидіти без діла.

Осінній Святослав нерідко домагається успіху в обраній галузі, оскільки володіє не тільки видатним розумом, але й певною посидючістю, яка необхідна для досягнення цілей.

Святослав, що народився взимку, часто обдарований у сферах точних наук. Йому подобається оперувати абстрактними поняттями і вирішувати завдання. Втім, недолік концентрації погано позначається на його успіхах.

Весняний Святослав обожнює галасливі компанії, активне проведення часу, відпочинок на природі. Він нерідко займається екстремальними видами спорту.

Семантико–фонетичний аналіз

Згідно російському астрологу Феліксу Казимировичу Величко, кожна літера несе в собі певний заряд енергії, яка передається імені. Політерний розбір дозволяє проникнути в таємницю імені і розкрити його заховані слабкі і сильні сторони:

 1. С — здоровий глузд, прагматичність, прагнення до матеріального благополуччя.
 2. В — товариськість, комунікабельність.
 3. Я — здоровий егоїзм, прагнення до прояву себе, бажання отримати визнання і схвалення оточуючих.
 4. Т — наявність певної інтуїції, творче мислення.
 5. О — вміння поводитися з грошима.
 6. Л — хороший естетичний смак.
 7. А — наявність щирого бажання і сил, щоб його здійснити.

Підводячи підсумок, можна сказати, що Святослав — сильна і амбітна особистість. Йому важливо займати високе положення в суспільстві, але він сильно залежний від думки оточуючих. Він матеріаліст, високо цінує гроші і благополуччя.

Таблиця: езотеричні відповідності імені Святослав

Стихія Вогонь
Планета-покровитель Уран
Знак зодіаку Стрілець
Щасливе число 4, 8
Щасливий день тижня Середа
Тотемна тварина Баран
Рослина Кропива
Дерево Каштан
Камінь Бурштин
Колір Пурпурний, червоний

Святослав — обдарована і енергійна людина. Для досягнення цілей йому часто не вистачає посидючості, проте трохи дисципліни — і всі його починання будуть успішними. З цієї статті ви дізнались значення імені Святослав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code