Що означає ім'я Тарас

Що означає ім’я Тарас: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Тарас — мужнє і сильне, серйозне і глибоке, красиве і привабливе. Від нього так і віє силою, рішучістю, завзятістю і надійністю. У ньому відчувається чоловік-воїн, який завжди прийде на допомогу, встане на захист і ніколи не зрадить. Так яка доля очікує носія цього величного імені? У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Тарас.

Що означає ім’я Тарас

Де саме зародилося це ім’я, звідки прийшло до нас, точно не відомо. Три відомих варіанти відсилають нас у давніші часи. Виходячи з першої версії, ім’я Тарас утворилося від давньогрецького імені Тарасіос — «неспокійний», «сіючий смуту». Другий варіант відсилає нас в Стародавню Грецію, в міфології якої згадується Тарент (Тарантос). Чи то він син Посейдона і німфи Сатириони (дочки Міноса), чи то онук Геракла, думки розходяться. Відзначився він тим, що став засновником грецької колонії, після чого в його честь назвали місто Таранто (Італія). Згодом ім’я Тарент (Тарантос) трансформувалося в Тараса.

За третьою версією ім’я походить від латинського “таурус”, що означає «бик», «віл» і відноситься до римської культури. Слід згадати і про співзвучну давню назву півострова Крим-Таврика, Таврида.

Ім’я Тарас найбільше поширене на Україні та Білорусі, менше-в Чехії та Болгарії. У сучасній Греції та Італії ім’я не зустрічається і практично невідомо. У Росії не поширене, хоча нерідке російське прізвище Тарасов (чий? – Тарасов) свідчить про те, що ім’я раніше було поширене і на Русі.

Форми імені Тарас

Від імені Тарас можна утворити безліч именоформ. Короткі і зменшувально-пестливі форми імені:

 • Тараска;
 • Тарасик;
 • Тарасичок;
 • Тарасунчик;
 • Тарасуна;
 • Тасик;
 • Асик.

Синоніми (родинні імена) для Тараса — Тарасиос і Тарасій.

Від імені утворюються по батькові Тарасович і Тарасівна. Найбільш співзвучні з цим ім’ям будуть такі по батькові, як Олександрович, Григорович, Данилович, Євгенович, Єгорович, Іванович, Леонідович.

У православ’ї згадується більш древній варіант імені-Тарасій. Іменини Тарас святкує кілька разів на рік: у лютому-25, у березні-9 і 10, у травні-26, у червні-20, у серпні-15 і в жовтні-25 числа.

Святим покровителем імені вважається Патріарх Константинопольський, Святитель Тарасій, день пам’яті якого відзначають 25 Лютого (10 березня). Тарасій був зі знатного роду, отримав відмінну освіту, мав ранг консула, був державним секретарем (протасикритом), а надалі став патріархом Константинопольським. На прохання князя Володимира проповідував віру Христову в Київській Русі, здійснював обряди хрещення. Помер у 806 році, після 22-річного управління.

У народі є такі приказки і приказки про Тарасів:

 • наш Тарас не гірше вас;
 • одружився Тарас, не спросился у нас;
 • Тарас істи пряники здатний, а Філат і каші радий;
 • йому про Тараса, а він півтораста.

Спати вдень після 10 березня (день Тарасія-кумошника) вважається поганою прикметою — нападе кумаха (лихоманка).

В інших мовах аналогів імені практично не зустрічається.

Таблиця: ім’я Тарас на інших мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська Taras Тарес
Німецька Taras Тарас
Французька Taras Тара
Латинський Tarasius Тарасіус
Грецька Тαρασιος Taresus
Українська Taрaс Тарас
Білоруська Тарас Тарас
Чеська Тарас Тарас
Японська タラス Tarasu
Китайська 塔拉斯 Tǎlāsī
Корейська 타라스 Тalaseu
ІдІш טאַראַס Tʼarʼas

Транслітерація імені — TARAS.

Як ніки Тарас може використовувати такі: Tαℝαร, ▓༒ее§, TarasDearest, VenerableTaras, TAras, TTTaras, T@r@$-a-a-a18, T@r@$18T, TARAs, T@r@$.

Характеристика і значення імені Тарас

Тарас чоловік рішучий, цілеспрямований, кмітливий, акуратний, спокійний і вміє наполягти на своєму. Часом Тарас буває поступливим, можливо, тому, що відчуває, коли саме треба це зробити. Однак якщо вважатиме за потрібне, то може бути і різким, грубим. Приємний в спілкуванні і доброзичливий, він володіє здоровим глуздом. А ось в роздратованому стані Тарас стає зарозумілим, егоїстичним, примхливим і впертим. Він досить високої думки про себе, похитнути яку можуть тільки постійні помилки і невдачі.

На думку Б. Хигир, володарі цього імені рухливі і вперті. Порад не слухають, на зауваження не реагують, мовчки вислухавши, чинять по-своєму. Тараси люди здібні, талановиті, мають масу ідей, втілити які в життя їм не завжди вистачає рішучості. Занурені в себе і свої переживання, ці часом небагатослівні чоловіки не особливо цікавляться навколишнім. Відпочивати Тараси люблять не шумно, в домашній обстановці, з книгами або біля телевізора. Якщо його дружина візьме на себе домашні клопоти й огорне його затишком і турботою, то він займеться зароблянням грошей і суворим контролем їх витрати.

Дмитро і Надія Зима вважають найбільш яскравими рисами цих людей прямоту в спілкуванні, непохитність, що доходить до впертості. Звукова енергетика імені жорстка, закликає до дії, досягнення мети і в той же час чутлива, навіть ранима. Позбавлена пластичності, вона наділяє людину болючим самолюбством, образливістю, що призводить до крайнощів: або до невпевненості, втрати віри в себе, або до переоцінки своїх достоїнств, захоплення собою. Вступати в суперечку з Тарасом безглуздо, так як він все одно залишиться при своїй думці. В інших людях Тарасу подобається чесність, відкритість, вірність і надійність.

Це велике, мужнє, навіть могутнє ім’я, як вважає Менделєєв, характеризує чоловіка як людину простого, сильного і навіть часом грубуватого. У Тараса розвинене нестандартне мислення і сильна воля. Цей впевнений в собі чоловік відкрито і різко може висловити свою думку, що не завжди приємно іншим. Але і каменю за пазухою не тримає. У відносинах з жіночою статтю Тарас розважливий, ніколи не поспішає щось кардинально міняти в житті, якщо не продумав і зважив всі за і проти. У спільному житті супутниці доведеться підлаштовуватися під нього, приймати його таким, який є. Дітей любить, з нього виходить хороший батько.

Позитивні риси Тараса:

 • розум;
 • рішучість;
 • доброзичливість;
 • терпіння;
 • цілеспрямованість;
 • сила волі.

Негативні якості:

 • похмурість;
 • упертість;
 • брак почуття гумору;
 • хворе самолюбство;
 • зарозумілість;
 • схильність до сумнівів.

Дитинство Тараса

Тарасик-дитина активна і рухлива, хоча хуліганом її не назвеш. Серед усіх своїх однолітків він найспокійніший. Великих і галасливих компаній уникає і взагалі поводиться так, щоб своєю поведінкою не засмутити і не розчарувати батьків.

Маленький Тарас ніколи і нічого не приховує від мами. Вона — його найкращий друг, саме мама, а не тато. Він довіряє їй всі переживання і образи.

Тасик сором’язливий, недовірливий і трохи незвичайна, загадкова дитина. Незважаючи на це, він дуже доброзичливий і добрий дитина, який завжди радий допомогти іншому. Чесний і справедливий, якщо раптом він когось і образить, то потім обов’язково вибачиться. З іншого боку, якщо з ним поступають несправедливо, то мовчати він не буде — обов’язково все висловить в обличчя, адже вже в дитинстві Тарас починає проявляти свавілля і рішучість. Тарас досить доброзичливий, і при бажанні або необхідності може порозумітися з будь-якою людиною. А ще у нього прекрасна фантазія і гарна уява. Щодо навчання у Тараса все в повному порядку. У хлопчика велика тяга до знань, тому він вчиться легко, з непідробним інтересом, засвоюючи тонкощі всіх наук — і точних і гуманітарних.

Дорослий Тарас

Цей чоловік тямущий, працьовитий, акуратний і порядний. З віком його характер майже не змінюється. Все так само, як і в дитинстві, переконати цього впертого чоловіка в чому-небудь практично неможливо. Досягнувши певних успіхів у житті, Тарас починає більше цінувати себе, знаходить віру в свої таланти і здібності. Ось тільки притаманна похмурість не особливо фарбує його. Вміння сміятися над собою у Тараса практично відсутнє — жарти і жарт його злять — надто серйозно він їх сприймає. Чарівна в одних випадках напористість, притаманна цьому чоловікові, може і відштовхувати від нього людей, якщо він не навчиться її контролювати.

Таланти, професія, бізнес

Чоловік з цим ім’ям володіє великим творчим початком. Найчастіше Тараси вибирають письменницьку стезю. З нього може вийти чудовий журналіст, перекладач, фотограф, працівник медійної сфери.

В роботі Тарасу імпонує процес змагання, конкуренції, своєрідний професійний азарт. Він може себе реалізувати і як механік або водій. Тарас з ранніх років вірить у свою удачу, прагне до великих звершень. Він може досягти професійних успіхів, ставши моряком, присвятивши себе військовій справі або вибравши медичний напрям в роботі. У Тараса непогано складається кар’єра вчителя або тренера.

Рух по кар’єрних сходах У Тараса, як правило, досить рівне, без швидких злетів або різких падінь. Вміння знаходити спільну мову практично з будь-якою людиною добре допомагає йому в роботі. Вміє заробити гроші, зберегти їх і примножити.

Здоров’я

Як правило, у Тараса хороший імунітет і міцне здоров’я, тому застуди та інфекційні захворювання йому не страшні. Займається спортом із задоволенням, може стати професійним спортсменом. З можливих слабких місць організму може турбувати хіба що шлунок. У Тараса є схильність до ларингіту. Однак основна причина можливих проблем зі здоров’ям — це нервове напруження. Психологічна релаксація, медитація, хороший відпочинок допоможуть уникнути неприємних наслідків і зривів.

Сексуальність, кохання, шлюб

У любові Це чоловік чарівний і чутливий. Нестачі в жіночій увазі особливо не відчуває — знає як залучити потрібну особу і завоювати її. Тарасу подобається завойовувати, підкорювати жінок, домагатися їх. Легкі перемоги йому нудні і нецікаві. Жінка, на яку зверне увагу цей чоловік, — незалежна, самостійна, гідна його особистість. Налаштований Тарас спочатку на серйозні стосунки або, навпаки, шукає легкі, необов’язкового контакти — в результаті він обов’язково зустрічає ту єдину, з якою і піде до вівтаря під марш Мендельсона.

Що стосується інтимної сторони відносин, то секс для нього-це, швидше, заняття приємне і корисне для здоров’я, ніж прояв духовної близькості. У ліжку воліє домінувати.

У сімейних відносинах цей чоловік терплячий, спокійний і неконфліктний. Домашні справи цілком і повністю залишає на дружину, але офіційним главою сімейства завжди буде тільки він. Заробляння грошей для забезпечення сім’ї він бере на себе і досить добре з цим справляється. Сам Тарас грошима не розкидається, любить економити, буває навіть скупуватий. Сімейні витрати завжди під його жорстким контролем. Тарас прекрасно ладнає з дітьми, однаково добре ставиться і до своїх, і до чужих. Може зв’язати життя з жінкою, у якої вже є дитина. Можна сказати, що цьому чоловікові судилося стати відмінним сім’янином, прекрасним чоловіком і чудовим батьком.

Таблиця: сумісність Тараса з жіночими іменами

Ім’я Характеристика відносин Сумісність в любові Сумісність в шлюбі
Аліса Це дуже міцний, гармонійний, прекрасний у всіх відносинах союз. Безкорисливість, що панує в ньому, з боку може здатися в кращому випадку дружбою, в гіршому — байдужістю. Справа в тому, що Аліса, як, втім, і Тарас, вважає не закоханість і пристрасть основою спільного життя, а внутрішній спокій і впевненість один в одному. Обидва вважають, що знайшли ту саму людину, на яку можна покластися, бути впевненим у ньому. Темперамент і пристрасть їх проявляється в повній мірі в спальні. Але про це знають тільки вони і ніхто більше. 100% 100%
Уляна Уляна і Тарас, будуючи відносини, спочатку шукають міцну основу для них, те, що буде їх об’єднувати після закінчення «цукерково-букетного» періоду. Вони, скоріше, зійдуться на ґрунті спільних поглядів, інтересів, хобі, шаленої пристрасті. Любов, безсумнівно, в цьому союзі присутня, але вона не має всепоглинаючої властивості. 80% 90%
Анастасія Дуже благополучне поєднання. Тарас і Настя чудово розуміють один одного, ділитися переживаннями, підтримуючи один одного в труднощах і разом радіючи успіхам. Серйозні проблеми в їхньому Союзі виникають вкрай рідко. 80% 80%
Катерина Катерина і Тарас не люблять все тримати в собі. Тому з’ясування стосунків у них досить гучні і яскраві, але нічого страшного в цьому вони не бачать, адже таким чином вони просто випускають пар. Вони обидва дуже відхідливі, вже через пару хвилин після сварки Тарас і Катя посміхаються, як ніби нічого і було. До рішення серйозних життєвих проблем, правда, вони підходять більш раціонально, виважено і спокійно, без зайвої емоційності. Інтимна сторона у Каті і Тараса в повному порядку. 80% 80%
Оксана В цьому союзі Тарас завжди готовий заспокоїти Оксану, налаштувати її на потрібну хвилю, а вона, будучи вдячними йому за підтримку, завжди добра, ласкава і ніжна. Це не принцип «ти — мені, я — тобі», це відносини чисті, щирі і душевні. Все в їх відносинах відбувається абсолютно природно, без поділів і розмежувань, що в повній мірі влаштовує обох. 80% 80%
Тетяна Все спокійно і гармонійно. Тетяна дуже любить говорити, а Тарас — слухати. В цілому союз непоганий, спокійний, неконфліктний. Обидва задоволені один одним і не хочуть нічого міняти. 70% 100%
Олена У Тараса і Олени відносини побудовані і на любові, і на дружбі одночасно. Кожен з них вносить свій внесок у відносини, підтримуючи і продовжуючи ідеї партнера. А спільного у них багато-життєві принципи і цінності. В результаті виходять досить міцні відносини, яким життєві форс-мажори нестрашні. 60% 80%
Ольга Відносини палкі, яскраві, пристрасні. Обидві натури палкі, незалежні, які не звикли поступатися і програвати. Виникають між Тарасом і Ольгою сварки найчастіше гасяться сексом, адже саме в цій галузі відносин у них ідеальне поєднання. Здатність йти на взаємні компроміси набагато посилить надійність цього прекрасного Союзу. 100% 60%
Юлія Їм багато що один в одному подобається, але і багато чого не влаштовує. На стадії побачень розбіжності не особливо помітні. А ось у спільному житті невдоволення може брати верх. Юлія завжди прагне більшого, тоді як Тарас зазвичай задоволений своїм життям і не бачить необхідності сильно прагнути вгору. Від того, чи будуть вони знаходити компроміси, залежить міцність їх союзу. 90% 60%
Ірина Тарас та Ірина душі один в одному не чують. Пристрасні сексуальні відносини мають не останнє значення в цьому союзі. Обидва прагнуть до того, щоб їхній союз мав матеріальне благополуччя. 70% 70%
Діана Про кохання з першого погляду тут не буде й мови. Діана і Тарас можуть зійтися тільки після тривалого спілкування, вивчення і впізнавання один одного. Особливої пристрасті до сексу у них не буде, обидва вважають це вимираючою традицією. 50% 80%
Олександра Олександра і Тарас володіють різними темпераментами, але об’єднує їх прагнення і бажання до взаємообміну. Кожен з них привносить в життя іншого відсутні емоції і риси. Протилежності тут притягуються і гармонійно співіснують. 70% 90%
Сніжана Ці люди притягуються один до одного, як плюс і мінус магніту. Сніжана — марнотрат, Тарас — дуже економний. Але в цьому випадку такий союз-якраз виняток з правил. Якщо Тарас точно вибрав Сніжану, то грошей на неї він вже шкодувати не буде. Вона ж, задоволена і вдячна, з примхливої царівни перетворюється в прекрасну принцесу. Наскільки довгим буде цей союз, сказати складно. 70% 60%
Мілена У цьому поєднанні обидва партнери підходять до побудови особистих відносин відповідально. У сімейному житті Мілена і Тарас не схильні до проявів егоїзму, а більше думають про партнера, що сприяє рівним і чесним відносинам між ними у всіх життєвих питаннях. Обидва вважають це необхідною умовою в прагненні до ідеальних відносин у спільному житті. 80% 70%

Літери в імені

Інтерпретація букв імені Тарас в кирилиці:

 • Т — чутливість, творчі здібності, розвинена інтуїція, зарозумілість, амбітність, вимогливість до себе і до оточуючих;
 • А (2 шт.) — влада, сила, бадьорість, прагнення до кар’єрного і духовного зростання;
 • Р — рішучість, працездатність, схильність до аналізу, вірність власним судженням;
 • С — прагнення до влади, стабільності, фінансового благополуччя, надмірна вимогливість.

У рунічному написанні букви інтерпретуються наступним чином:

 • T — TIWAZ-мужність, твердість;
 • A — ANSUZ (2 шт.) — творчість, знання;
 • R — RAIDHO — подорож, правильність;
 • S — SOWILO-Сонце, ясність свідомості.

Нумерологія імені Тарас

Число імені Тараса — 5. Люди з цим числом імені досить м’які і добрі. Завдяки своїй жвавості характеру, рухливості і товариськості користуються популярністю у оточуючих. Вони позитивні і оптимістичні, волелюбні і незалежні. Порад від інших не приймають, спираються на свій особистий досвід. Пятерочники життєрадісні, люблять подорожувати і добре відпочивати. Дуже часто серед них зустрічаються одинаки, які не люблять галасливих компаній.

Залежність характеру від сезону

Пора року, в яке був народжений Тарас, теж робить на його характер значний вплив:

 • Тарас, народжений осіню, енергійний і активний. Це добра і товариська людина. Він Серйозний, розважливий, цілеспрямований і працьовитий чоловік;
 • весна обдаровує Тарасов самодостатністю і впертістю. Вони розумні, дотепні, комунікабельні, азартні і романтичні. Через душевної ранимості і властивого егоцентризму бувають неврівноваженими;
 • народившись влітку, Тарас буде мрійником і фантазером. Він спокійний, оптимістичний чоловік. Літній Тарас не любить вислуховувати критику і закиди на свою адресу, завжди стоїть на своєму;
 • складний характер дістається зимовому Тарасу. Він щирий і веселий, по натурі оптиміст. У той же час він легко може вийти з себе, стаючи дратівливим і навіть агресивним.

Таблиця: характер в залежності від знака Зодіаку

Знак зодіаку Особливості характеру Тараса
Овен Це чоловік розсудливий, здоровий і тямущий. У нього виходить вчитися не на своїх помилках, а на чужих. Роботи не боїться, до мети йде наполегливо.
Телець РРеаліст, серйозний, відповідальний. Інтуїції Тарас-Телець не довіряє, приймає рішення раціонально, грунтуючись на логіці. В душі вразливий романтик, що ретельно приховує від оточуючих.
Близнюки Привабливий, привабливий, доброзичливий, але ексцентричний і прямолінійний, оточуючим буває складно з ним порозумітися. Користується успіхом у жінок, віддає перевагу бурхливим і швидкоплинним романам.
Рак Непостійний, нестабільний, його дії складно передбачити. Залишаючись з дитинства мрійником і фантазером, і в дорослому житті є великою дитиною. Йому необхідний поруч людина, будь то друг або Дружина, який буде оберігати, вести, допомагати йому по життю.
Лев Самовпевнений і не рахується з чужими думками особистість. Часто помиляється, але при цьому ніколи не здається, йде вперед до мети.
Діва Чоловік ерудований, начитаний, багато чого знає. З ним цікаво розмовляти. Він добрий і відкритий, але вибирає невелике суспільство тільки близьких і друзів. У Тараса-Діви хороші творчі здібності.
Терези У цього Тараса багато досить багато приятелів, друзів і просто знайомих. Він веселий і товариський, любить погуляти на вечірках, адже там можна зустріти стільки нових цікавих людей.
Скорпіон Строгий і вимогливий Тарас-Скорпіон при більш близькому спілкуванні виявляється надто емоційним і нестриманим чоловіком. У пориві гніву, піддавшись імпульсивності, він запросто може нагрубити навіть близьким людям. Вибачатися, як правило, після цього не поспішає.
Стрілець Тарас-Стрілець — це прекрасний маніпулятор і інтриган. Чудово знаючи свої привабливі сторони, вміє правильно піднести себе. Навколишні, як правило, вважають його милим і приємним чоловіком.
Козеріг Цей Тарас — цілеспрямований і діяльний трудоголік. Меткий, завжди придумає, як вийти зі скрутної або неприємної ситуації в найкращому вигляді. Може захопитися роботою настільки, що ні на відпочинок, ні на особисте життя часу не залишиться.
Водолій Він дипломат і тактик, розумний, вміє красиво говорити, майстерно маніпулює людьми і обставинами. Завдяки правильній розстановці пріоритетів він дуже швидко просувається по кар’єрних сходах.
Риби Тарас-риби-це добрий, доброзичливий і трохи сором’язливий чоловік. Він оптиміст, в людях бачить тільки хороше, погане намагається не помічати. Веселий і позитивний, хоча злегка наївний і непостійний.

У кожного імені є різні астрологічні відповідності.

Таблиця: астрологічні відповідності імені Тарас

Планета-покровитель Уран
Знак зодіаку Риби, Терези
Стихія Вода
Число 5
Колір імені Червоний
Тотемна тварина Карась
Дерево Берест
Рослина Водозбір
Камінь-талісман Топаз
День тижня П’ятниця
Пора року Зима
За східним гороскопом Щур

Ім’я в історії

Хоча зараз це ім’я і не користується особливою популярністю, але свій слід в історії Тараси все ж залишили, це:

 • Преподобний Тарасій Глушицький, ігумен, відомий своїм праведним життям;
 • Патріарх Святитель Тарасій Константинопольський, на запрошення князя Володимира стверджував християнську віру в Київській Русі, мудро керував Церквою 22 роки, був похований у монастирі на Босфорі.;
 • Тарас Федорович, гетьман запорізького козацтва (XVII століття), спочатку носив ім’я Хассана або Усана. Прийнявши в 1618 році християнство, став іменуватися Тарасом Федоровичем;
 • Тарас Шевченко (Кобзар), український народний поет, прозаїк, художник, етнограф і революціонер-демократ;
 • Тарас Бульба, козацький полковник, легендарний герой однойменної повісті М. В. Гоголя. Одним з прообразів Тараса Бульби є предок відомого мандрівника Н. Н. Миклухо-Маклая, курінний отаман Війська Запорізького Охрім Макуха.

Чоловік з ім’ям Тарас — це, перш за все, характер, характер сильний, рішучий і завзятий. Його чарівність і майстерність оповідача не залишає байдужою жодну жінку. Тараса важко класифікувати або визначити за допомогою стереотипів і ярликів. Один Тарас може бути яскравим і помітним, інший — спокійним і розважливим, третій — ранимим і мрійливим, але всіх їх об’єднує доброзичливість і оптимізм, чесність і мужність, завзятість і працьовитість, здатність досягати своїх цілей. З цієї статті ви дізнались значення імені Тарас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code