Що означає ім'я Ярослав

Що означає ім’я Ярослав: походження, характеристика та значення імені

Ярослав — велике давнє ім’я. Його носили шістнадцять руських князів. Але зараз ця іменоформа не особливо популярна на території України, хоча ще недавно користувалася величезним попитом серед батьків хлопчиків. Однак у Чехії та Польщі досить часто можна зустріти чоловіків, названих аналогом імені Ярослав — Ярош. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ярослав.

Що означає ім’я Ярослав

Ім’я Ярослав зародилося в слов’янській мові. А ось точної його інтерпретації досі не існує. Є кілька думок про його значення:

 1. Ім’я утворено від двох слів з давньослов’янської мови: “Яр»”, що в перекладі означає “затятий”, “потужний”, “сильний”, а “слав” — »”лава”. За цією теорією, ім’я Ярослав носить значення “володіє яскравою славою”.
 2. Коли на Русі ще існувало язичництво, слово «яр» володіло значенням «життєва сила», або «родючість», тому ім’я Ярослав могло означати «славний своєю життєвою силою».
 3. Третя версія свідчить про те, що дане ім’я тлумачиться як «славлячий Ярилу». У міфах стародавніх слов’ян Ярило (Ярила) — це бог Сонця, родючості і життєвої сили.

Найвідомішою особистістю, що носить ім’я Ярослав, є князь Ярослав Мудрий. Його ім’я часто зустрічається в середньовічній літературі, а також в життєписах святих Бориса і Гліба, які були його братами.

Форми імені Ярослав

Скорочення імені Ярослав: Слава, Ярик, Яра, Ярош, Ярек, Яш, Ярусь.

Зменшувально-пестливі версії: Славушка, Ярочка, Славік, Ярославушка, Славонька, Ярославчик, Ярушка.

Для написання вірша, присвяченого Ярославу, можна скористатися такими римами: стрімголов, склад, переправ, величавши, прав, держав, рукав, лукав, удав, телеграф.

Родинні іменні форми: Ярошь, Яслав, Яскраво. Жіночий аналог імені-Ярослава.

Церковний варіант імені: Ярослав.

По батькові, утворені від імені Ярослав: Ярославівна, Ярославович.

Написання імені Ярослав в закордонному паспорті: IAROSLAV.

По батькові, які найбільш вдало поєднуються з ім’ям Ярослав: Андрійович, Борисович, Володимирович, Дмитрович, Іванович, Михайлович, Миколайович, Олегович, Петрович, Юрійович.

Можливі никнеймы для використання в соціальних мережах: Yaroslav, Yarik, Jaroslaw, Yara, Iaroslav, Jaroslav, Slava, Slavik, Jarosh.

Таблиця: ім’я Ярослав в іноземних мовах

Мова Написання Транслітерація
Англійська Jaroslav Jaroslav
Арабська ياروسلاف Jaroslav
Блоруська Яраслаў Jaroslav
Угорська Jaroszlav Jaroszlav
Грецька Jaroslav Jaroslav
Грузинська იაროსლავ Jaroslav
Іврит ירוסלב Jaroslav
Канада ಜಾರೊಸ್ಲಾವ್ Jāroslāv
Китайська 雅羅斯拉夫 Yǎ luó sīlāfū
Корейська 야로슬라프 yaloseullapu
Латинська Yaroslav Yaroslav
Латвійська Jaroslavs Jaroslavs
Німецька Jaroslaw Jaroslaw
польська Jarosław Jaroslaw
Сербська Јарослав Jaroslav
Українська Ярослав Jaroslav
Хінді जारोस्लाव Jārōslāva
Японська ヤロスラフ Yarosurafu

Святі покровителі і дати іменин

У православних святцях вказані три святих з ім’ям Ярослав:

 1. Князь Ярослав Мудрий. Син великого князя Володимира, що народився в 978 році. Ярослав був призначений батьком для князювання в місті Ростові. Під час свого правління святий отримав прізвисько Мудрий, так як дбав про русь і трудився на благо земель руських. Ярослав заснував місто Ярославль і церкву в ім’я пророка Іллі. Трохи пізніше Володимир перевів сина на князювання в Новгород. Після смерті батька між його синами Ярославом, Святополком, Борисом, Глібом і Мстиславом — почалися міжусобні війни. Старший з братів Святополк убив Бориса і Гліба і вже думав про розправу над Ярославом, але війська Ярослава здобули гору над силами старшого брата. Так Ярослав Мудрий став великим князем Київським. Своє князювання він розділив разом з молодшим братом Мстиславом. Правління Ярослава значиме тим, що в цей час відбувся справжній розквіт Київської Русі, будувалося безліч православних храмів, відкривалися бібліотеки, поширювалися християнські писання. Помер князь в 1054 році.
 2. Князь Ярослав Святославич Муромський. У хрещенні Ярослав отримав ім’я Костянтин. Він став правителем міста Муром, в якому проживала велика кількість язичників. Святий бажав, щоб всі вони прийняли християнську віру, але не через силу, а по своїй волі. Ярослав побудував у місті храм, а потім ще один. Незадоволені язичники хотіли розправитися з князем, прийшли до його будинку, але святий не злякався і вийшов до них з іконою Божої Матері в руках. Такий вчинок справив на людей велике враження, тому вони вирішили прийняти православну віру. Таким чином князю вдалося хрестити місто Муром. Помер Ярослав в 1129 році.
 3. Священномученик Ярослав Савицький. Святий народився в сім’ї диякона в 1882 році. Ярослав з дитинства вирішив, що присвятить своє життя богослужінню. У 1905 році він отримав сан священика, в 1919 став протоієреєм, а в 1929-настоятелем храму святих Флора і Лавра. У цей час почалися повсюдні протистояння віруючим, а в 1937 році Ярослава заарештували і засудили до розстрілу.

Іменини Ярослав відзначає в один з трьох днів, в той, який найбільш близько розташований до дати його народження:

 • 5 березня;
 • 3 червня;
 • 8 грудня.

Як ім’я Ярослав впливає на характер і особистість людини

Ярослав лукавий. З одного боку, це привітний, милий і чарівний чоловік, а з іншого — деспотичний, жорстокий і безжальний чоловік. Хлопець володіє відмінним мисленням, може швидко проаналізувати ситуацію і прийняти цілий комплекс рішень. Таке вміння допомагає йому реалізуватися в спортивній або підприємницькій діяльності. Слава наділений марнославством, йому подобається чути компліменти на свою адресу, отримувати увагу з боку оточуючих. Заради цього чоловік всіляко намагається виділитися з натовпу, завоювати гучну репутацію, вести красиве і багате життя. Втім, у нього це відмінно виходить.

Ярослав впевнений, що він незрівнянний, а поведінка оточуючих лише підтверджує його переконання. Чоловік популярний у дівчат, що ще більше підсилює його думку про власну перевагу. Хлопець намагається завжди бути в компанії приємної жінки, їздити на спортивній машині, жити в престижному житлі-все це йому необхідно, щоб підтримати свій високий статус. Слава не звик скаржитися, він стоїчно переносить всі негаразди і тяготи життя, ніколи не показує своїх невдач.

Ярик ініціативний, йому не потрібна підтримка або підбадьорення, щоб почати діяти. Цей хлопець схильний до скритності, може довго мовчки слухати чужу розмову, а потім висловитися зухвало й іронічно. Така поведінка змушує оточуючих думати про Славу, як про дивну людину, і уникати тісного контакту з ним. Чоловік недовірливий, він упевнений, що всі йому заздрять і мріють про дружбу з ним.

У своїх працях Борис Хігір характеризує Ярослава як людину, схильну до впливу з боку. Це добрий і чутливий хлопець, схильний, однак, і до невиправданої жорстокості. Чоловік жадає відшукати сенс життя, захоплюється таємницями світобудови. Це ранима людина, гостро переживає власні невдачі, але нікому і нічому не дає зламати себе. Для юнака багато значить матеріальний добробут, він знає, чого хоче від життя, намагається домогтися бажаного, пристосовується навіть до найважчих умов. Слава звик, що оточуючі завжди вважаються з ним.

Характеристика особистості Ярослава в дитинстві

У дитинстві Ярик не відрізняється зразковою поведінкою. Він є грозою двору і школи, знаходиться в постійних конфліктах з вчителями через впертість, зухвалість і незговірливість. Хлопчик наділений сміливістю, не боїться постояти за себе, захистити свою честь, завжди дає відсіч кривдникам. Часто сам стає ініціатором скандалів і бійок. Але в ньому зовсім немає жорстокості, просто його характер дуже активний і енергійний. Ця дитина не дуже товариська, він прекрасно проводить час на самоті, абсолютно не страждаючи від цього. На поведінку хлопчика може вплинути і його оточення: якщо навколо будуть спокійні і допитливі товариші, то вся енергія малюка піде на навчання та пізнання навколишнього світу.

Слава — здібна дитина може домогтися успіху в спорті, стати капітаном своєї команди. З самого дитинства в Ярославі присутнє вміння збирати навколо себе людей. Він легко організовує власну компанію, в якій стає лідером. Хлопчик цілеспрямований, швидко міркує, ніколи не відступає від бажаного.

Юний Ярослав, як і раніше, намагається завоювати авторитет серед оточуючих. Хлопець комфортно себе відчуває в не дуже хорошій компанії. Якщо батьки не проконтролюють коло спілкування сина, то він обов’язково вплутається в бандитську зграю і порушить не один закон. У цій людині багато протиріч і амбіцій. Він любить командувати і панувати, але в той же час схильний до недовірливості, сентиментальності і чуйності. Слава може посміхатися, а в іншу секунду вже бути холодним і байдужим. Він легко піддається впливу, але в деяких ситуаціях непохитно стоїть на своїй думці.

Юнак любить міркувати про життя, шукати сенс буття, може захопитися релігією. Серед товаришів цей хлопець завжди виділяється. На нього звертають увагу дівчата, але Славі не потрібні стосунки — любов і серйозність не властиві юному Ярославу.

Захоплення і таланти

Ярослав захоплюється досить різноманітними і численними хобі. Його може зацікавити релігія, космос, педагогіка, психологія, філософія. Він багато читає. Найчастіше Ярослави стають освіченими людьми, багато знають і вміють цікаво розповісти про все на світі.

Великою любов’ю Слави є спорт. Він довго займається на тренажерах в спортзалі, щоб підтримувати свою фігуру в тонусі. Прагнення до самоаналізу і бажання дізнатися сенс буття сприяють захопленню чоловіка східними єдиноборствами. Крім цього, хлопець любить подорожувати, піклуватися про домашніх тварин і рослини.

Професія і кар’єра

Будь-яка сфера діяльності принесе цій людині успіх і благополуччя. Чоловік поважаємий серед колег і начальства, талановитий, здатний плідно працювати і домагатися результатів. Витонченість натури сприяє реалізації хлопця в музичній або письменницькій сфері.

Також з нього вийде хороший вчитель, інженер і навіть священнослужитель.

Характер Ярослава сприяє заняттю підприємництвом. Чоловік схильний до аналітики, знає, як привернути увагу спонсорів, вміє вибудувати правильну тактику ведення бізнесу. Все це допомагає йому стати успішним бізнесменом, обзавестися надійними і постійними партнерами, робити лише вигідні угоди. Зароблені кошти Слава витрачає з розумом, він не звик розкидатися грошима, але готовий витратити багато на створення комфортного існування. Маючи досить великий заробіток, Ярослав може віддавати частину коштів на благодійність.

Здоров’я

З дитинства Ярик володіє міцним і здоровим організмом. Дитина рухлива і активна, єдине, що може з ним статися — це травма, отримана під час гри або заняття спортом. У дорослому віці Ярослав має ризик потрапити в ДТП або аварію, особливо потрібно побоюватися літаків. Здоров’я ж як і раніше не дає приводів для занепокоєння. Чоловік протягом усього життя має струнку фігуру і моложавую зовнішність. У більш зрілому віці варто звернути увагу на стан серця, шлунка і підшлункової залози.

Любов і сексуальність

Ярослав — романтичний, пристрасний і сексуальний чоловік. Він знає, як привернути до себе увагу жінок, легко і просто заводить нові знайомства з ними. У молодому віці хлопець веде досить активне життя, заводячи романи з великою кількістю дівчат. Але ставши більш дорослим, ця людина зупиняє свій вибір на одній дамі, якій присвячує все своє життя і зберігає вірність і відданість.

У Слави специфічний смак, тому він дуже довго вибирає супутницю свого життя. Визначившись, чоловік стає відмінним партнером. Він щедрий, ніжний, терплячий, ніколи не пошкодує на дівчину ні часу, ні коштів. Його обраниця може бути впевнена, що отримає все, чого тільки забажає. Заради коханої хлопець готовий на багато що, не схильний до зради і обману. Може закривати очі на явні недоліки своєї жінки. Але розлюбивши або зустрівши іншу, Ярослав відразу ж повідомить про це своїй партнерці, намагаючись зберегти з нею дружнє спілкування. Інтимна близькість є чи не головною насолодою в житті Ярослава. Він умілий коханець, який отримує задоволення сам і здатний доставляти його коханій. Хлопцеві необхідна тривала прелюдія, також він звик займати провідну роль в процесі.

Сім’я і шлюб

Ярослав довго не одружується, зазвичай він одружується не по любові, а заради вигоди, яку знайде в шлюбі. Але навіть в цьому випадку він дуже ретельно вибирає наречену: та повинна володіти м’якістю, терпінням і неяскравою зовнішністю. Найчастіше чоловікові щастить, йому дістається уважна і любляча дружина, стійко терпить складність його натури.

Через деякий час після весілля Слава починає прив’язуватися до жінки, у нього виникають певні почуття. З появою дитини хлопець повністю присвячує себе сім’ї. Він стає прекрасним, розуміючим, турботливим батьком. Ця людина любить проводити час зі своїми дітьми. Дочкам допомагає робити зачіски, з хлопчиками грає в рухливі ігри. Дружину він починає цінувати, намагається звеличити її перед своїми друзями і родичами. Але наодинці з дружиною здатний до тиранії і холодності, що дуже ображає жінку.

Таблиця: Сумісність імені Ярослав з деякими жіночими іменами

Ідеальна сумісність Анастасія, Антон, Віолетта, Діна, Катерина, Олена, Єлизавета, Єсенія, Земфіра, Злата, Лариса, Лідія, Рената, Світлана, Серафима.
Хороша сумісність Вікторія, Галина, Ірина, Ія, Клара, Ольга, Тетяна, Елеонора, Юлія, Яна.
Погана сумісність Антоніна, Белла, Діна, Зінаїда, Інга, Клара, Ліна, Стелла.

Важливо також враховувати відповідності імені і різних елементів природи.

Таблиця: відповідності для імені Ярослав

Стихія Повітря
Планета Сонце
Знак зодіаку Лев
Колір Коричневий
Число 3
Рослина Кропива
Дерево Сосна
Тварина Осел
Птах Фазан
Камінь Бурштин
Метал Свинець
Рік Рік Кози
Пора року Зима
День тижня Неділя
Значущі роки в житті 31, 54

Інтерпретація значень кожної з букв в імені Ярослав

Кожна літера, що знаходиться в складі імені людини, доповнює його особистість новими якостями:

 1. Буква Я. Хлопець володіє почуттям власної гідності, прагне дістати повагу і любов оточуючих, що у нього чудово виходить.
 2. Буква Р. чоловік вникає в істота проблем, не обманюючись поверхневими висновками. Він самовпевнений і хоробрий, але схильний до дурного ризику.
 3. Буква О. Людина глибоко відчуває. Йому обов’язково потрібно визначитися зі своїм життєвим призначенням, щоб стати щасливим і успішним.
 4. Буква С. Розсудливість і бажання домогтися фінансового благополуччя. Може бути владним і примхливим.
 5. Буква Л. Особистість творча і талановита, тонко сприймає навколишню красу. Хлопцеві необхідно знайти своє місце в житті.
 6. Буква А. символізує починання і здійснення. Ця людина прагне до фізичного і духовного комфорту.
 7. Буква В. юнак комунікабельний, любить життя і природу. У ньому є творче начало і прагнення до щасливого майбутнього.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Зима нагороджує Славу важкою вдачею. Вже в дитинстві йому важко ладити з людьми, навіть з батьками. Хлопець замкнутий, неговіркий, занадто педантичний і допитливий. Чоловік не любить конфлікти, ніколи не стане призвідником, навіть маючи вагомий привід. Але він завжди добереться до істини, буде ретельно розбирати будь-яке питання, чим віддалить від себе оточуючих.

Весняний Ярик наділений багатьма талантами. Він комунікабельний, відкритий, вміє встановити контакт з будь-якою людиною. Цього хлопця обожнюють оточуючі, прагнуть в його компанію, адже він відрізняється відданістю, добротою і чуйністю. А ось знайти супутницю життя чоловікові важко, він бажає, щоб вона нічим не поступалася йому.

У літні місяці народжується на світ Ярослав, наділений добротою, чуттєвістю, розумінням, вмінням слухати і багатьма іншими позитивними характеристиками. Однак є в його натурі і негативний момент — це надмірна емоційність. Чоловік схильний до грубого і наполегливого прояву своїх почуттів.

Під заступництвом осені з’являється Слава, що володіє творчою натурою. Він ранимий і зарозумілий. Хлопець любить поміркувати над питаннями філософії та психології. У суспільстві поводиться скромно і замкнуто. Йому комфортніше проводити час на самоті, проте його люблять оточуючі і завжди раді бачити в своїй компанії. Завдяки дипломатичному і розважливому характеру чоловікові легко влаштовувати особисте життя.

Таблиця: характер людини в залежності від Знака Зодіаку

Знак зодіаку Характеристика людини
Овен Чоловік дуже щирий, відкритий і добродушний. Однак він пред’являє дуже високі вимоги до оточуючих, надто емоційний в спілкуванні з дівчатами. Він романтичний, готовий на багато що заради коханої, хороший партнер.
Телець У Ярослава-Тельця чарівна і привітна натура. Хлопець добре вихований, легко запам’ятовує нові знання, наділений великою силою волі. Але в особистому житті можуть чекати неприємності — чоловік дуже владний, звик, що всі знаходяться в його підпорядкуванні. Таке ставлення влаштує не кожну жінку.
Близнюки Заступництво Близнюків, на перший погляд, наділяє Славу веселим і оптимістичним характером. Однак це всього лише маска для того, щоб стати “своїм” в будь-якій компанії і використовувати людей в корисливих цілях. Дівчатам також потрібно остерігатися Ярослава-Близнюки — він легко увійде в довіру і розіб’є серце.
Рак Під знаком Раку народжується інтелігентний, честолюбний і красномовний Ярослав. Хлопець вміло користується своїми перевагами. Для оточуючих він галантний кавалер і джентльмен, але насправді це людина, яка у всьому шукає для себе вигоду. Його не цікавлять короткострокові романтичні зв’язки, він намагається створити міцні і довгі стосунки.
Лев Слава-Лев має марнославну, зарозумілу, самозакохану і владну натуру. Чоловіка абсолютно не хвилює думка сторонніх, тому він часто залишається один. Хлопець активний, намагається завжди бути чимось зайнятим. Досягнувши однієї мети, він тут же приступає до підкорення нової Також поводиться і з жінками.
Діва Народжений під знаком Діви, Ярик є замкнутою і невпевненою в собі особистістю. Хлопець наділений гордістю, бажає бути в центрі уваги, але водночас уникає усілякого спілкування з людьми. Йому важко побудувати романтичні стосунки, адже він боязкий і скромний, а дівчат вважає за краще яскравих і популярних. Такі, як правило, рідко звертають на нього увагу.
Терези Вплив знака Терези робить Ярослава романтичною і вразливою людиною. Він мріє про ніжне, тепле, ласкаве і дбайливе до себе ставлення. Хлопець популярний в суспільстві, він цікавий дівчатам. Але серйозні стосунки його мало приваблюють, так як Слава-Терези прагне до насиченого і яскравого життя, наповненого безліччю романтичних зв’язків.
Скорпіон Хлопець наділений завидною владністю і енергійністю. Він прагне до самовдосконалення, намагається завжди рухатися вперед. У відносинах з дівчатами проявляє себе як гідний чоловік. Такий буде ідеальним чоловіком, але дуже ревнивим. Не кожна дівчина витерпить таку кількість проявів ревнощів.
Стрілець Вихований, інтелігентний, чесний, прямолінійний, відкритий і щирий — ось головні характеристики Ярослава-Стрільця. Ця людина легка в спілкуванні, запросто зав’язує дружнє спілкування, але боїться відкриватися людям, так як не хоче бути обдуреним. Нареченою такого хлопця стане спокійна, домашня дівчина, яка не любить галасливі вечірки.
Козеріг Знак Козерога нагороджує Ярослава розумом, розважливістю, логічним мисленням. Чоловік не прислухається до інтуїції, все піддає логіці, звик жити за суворим планом, який сам і склав. Це дуже стабільна і правильна людина. Між самотнім проведенням часу і веселою вечіркою Ярослав-Козеріг завжди вибере перше. Однак хлопець все одно популярний у жінок, хоч і не схильний бурхливо проявляти свої емоції і почуття.
Водолій Юнак на все має свою особливу думку, а умовиводи оточуючих його мало хвилюють. Його погляди майже завжди розходяться з рішеннями інших людей. Ярослав-Водолій відмінно підходить будь-якій дівчині, але сам не прагне створювати міцну сім’ю. Вступає в шлюб вже в зрілому віці.
Риби Тут головними рисами особистості є позитивність і щедрість. Слава-риби-життєрадісна, весела, віддана, красномовна і чуйна людина. Він завжди готовий вислухати і підтримати, але з жінками поводиться надто зарозуміло. До представниць прекрасної статі у цього хлопця тільки споживче ставлення: він запросто може використовувати і кинути партнерку. Така поведінка обумовлена страхом втратити незалежність і свободу.

Доля Ярослава часто залежить від його оточення. В юності він веде бурхливе, яскраве і веселе життя, а після тридцяти років перетворюється на солідну, розважливу і ділову людину. Чоловік часто замислюється про сенс життя, завжди «наглядає» за своїми родичами і колишніми коханими, допомагає товаришам та колегам. У літньому віці Ярослав — це шанована і кохана людина, оточена ріднею і друзями. З цієї статті ви дізнались значення імені Ярослав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code