Що означає ім’я Юліана: походження, характеристика та значення імені

В імені Юліана одночасно чується і ніжність, і неймовірна сила. Його власниця — енергійна, товариська і незалежна особистість, яка намагається бути завжди на виду. Для неї важлива загальна повага і визнання. Однак основні риси характеру залежать не тільки від імені, але і від дати народження дівчини. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Юліана.

Що означає ім’я Юліана

Лінгвісти не дають однозначної відповіді на питання про походження імені Юліана. Їх думки розділилися. Одна група дослідників стверджує, що батьківщиною імені є Древній Рим. Більш того, раніше воно було прозивним і вживалося в якості назви роду, тому в дослівному перекладі воно означає «З роду Юліїв». Інші експерти вважають, що ім’я Юліана має давньогрецьке коріння і перекладається як “кучерява”,»пухнаста”.

Форми імені Юлиана

Повне ім’я — Юліана.

Скорочено: Юля, Юла, Юся.

Ласкаве звернення: Юленька, Юлечка, Юляша, Юльчик.

Родинні імена: Юлія, Юліанія, Уляна, Юліанна.

Ім’я по церковному: Іуліанія.

Таблиця: іншомовні аналоги імені Юліана

Мова Як пишеться Як читається
Естонська Juliana Юліана
Англійська Juliana Джуліана
Українська Юліана Юліана
Корейська 줄리아나 julliana
Болгарська Юлиана Юліана
Китайська 朱莉安娜 Zhū lì ānnà
Французька Juliana Жюльяна
Японська ジュリアナ Juriana
Хінді जुलियाना Juliyaana
Вірменська Ջուլիանա Juliana

Транслітерація імені: IULIANA.

По батькові, що поєднуються з ім’ям Юліана:

 • Андріївна;
 • Вікторівна;
 • Дмитрівна;
 • Ігорівна;
 • Семенівна.

При реєстрації в соцмережах дівчина з ім’ям Юліана може використовувати такі варіанти ніків:

 • ღ♥ღULIKღ♥ღ;
 • UL4IK;
 • ★ ULIANA★.

Святі покровителі Юліани, дати іменин

За православним календарем Юліана святкує іменини кілька разів на рік:

 • січень — 3, 15;
 • березень — 17;
 • квітень — 2;
 • травень — 16;
 • червень — 15;
 • липень — 19;
 • серпень — 30, 31;
 • жовтень — 11;
 • листопад — 14;
 • грудень — 17.

Найбільш відомі святі, покровительствующие Юліані:

 • Улянія Птолемаидская, мучениця;
 • Іуліанія Ольшанська, Праведна;
 • Улянія Никомидийская, мучениця.

Улянія Ольшанська (в миру Юліанія Юріївна) прожила зовсім коротке життя і померла в шістнадцятирічному віці. Дівчина вела праведне життя: була цнотлива, не перечила батькам, прихильно ставилася до нижчого класу, займалася християнською доброчинністю, за що і була зарахована до лику святих. Через кілька десятків років після смерті Юліанії, її поховання було випадково виявлено людьми, копавшими могилу для іншої дівчини. Розкривши труну, до якої була прикріплена табличка з ім’ям дівчини і датою її смерті, вони побачили тіло княжни нетлінним, без єдиного сліду розкладання. Після цього труну з останками було перенесено до церкви. Мощам святої приписують чудодійні зцілення, які відбуваються з паломниками.

Характеристика і значення імені Юліана

Позитивні риси:

 • доброзичливість;
 • чуйність;
 • енергійність;
 • цілеспрямованість.

Негативні риси:

 • примхливість;
 • надмірна довірливість;
 • ранимість.

Рими до імені Юліана: павіана, ліана, медіана. У віршах, присвячених цій дівчині, можна використовувати і рими, відповідні до скороченого варіанту імені Юля: — чистюля, красотуля, крохотуля.

Дитячі роки

Маленька Юліана неймовірно активна. Це справжній “чортик” в спідниці. Дівчинка не дасть батькам відпочити і п’яти хвилин. В її домі дитячий сміх і веселощі затихають лише в той час, коли Юля відпочиває. Малятко артистичне, часто перевтілюється в героїв улюблених мультфільмів або казок. Для Юліани характерна часта зміна настрою, впертість, деяка егоїстичність. Вона любить, щоб всі навколо прислухалися до неї і виконували всі її прохання за першим покликом. Головне, чого Юліана не переносить-це тиску на неї. Дівчинка виконає будь-яку справу, але тільки якщо сама цього захоче. В іншому випадку маленька забіяка і пальцем не поворухне, скільки б її не вмовляли.

В юності

В юності характер Юліани трохи змінюється. Егоїзм, властивий їй в дитинстві, повністю викорінюється. На його місце приходить вимогливість до самої себе, часто надмірна. З однолітками у неї прекрасні відносини. Дівчина рідко знаходиться на самоті, друзі люблять і поважають її за безкорисливість і чуйність. Однак у юної Юліани є одна не дуже хороша риса-дівчина не вміє визнавати своїх помилок і просити вибачення. Якщо вона зробить що-небудь не так, для неї простіше звинуватити в цьому кого-небудь іншого, ніж замарати свою репутацію.

Вчиться дівчина досить посередньо. Причому це зовсім не означає, що у неї немає здібностей, просто Юліана воліє більше уваги приділяти своїй зовнішності і розвагам, ніж шкільним наукам.

Доросле життя

На думку Бориса Хигир, основна характеристика Юліани — це неймовірна енергійність і жага діяльності, які поєднуються з м’яким характером і комунікабельністю. Жінці притаманний аристократизм, тому вона легко заводить знайомства серед еліти, хоча не уникає і спілкування з простими людьми. Вона не заздрісна, вміє радіти успіхам друзів і завжди готова простягнути руку допомоги або дати слушну пораду.

Дмитро і Надія Зима характеризують Юліану як вродженого лідера. Навколо неї завжди багато людей, причому деякі навіть не розуміють, чому їх так сильно тягне до цієї емоційної і, найчастіше, агресивної дівчині. Дійсно, Юля запальна, але відходить вона також швидко, як і «запалюється». Хоча вибачення за свої вчинки або сказані в гніві слова, ніколи не буде просити, оскільки вважає це нижче своєї гідності.

Талант

Основний талант Юліани — артистизм, який проявляється ще в ранньому дитинстві. Дівчинка не боїться камер, сцени, швидко і легко перевтілюється. Батькам слід звернути увагу на цей факт і постаратися розвинути в дочці даровані природою здібності. Крім цього, Юліана добре співає, у неї відмінний слух і голос. Це теж не можна скидати з рахунків, адже дитяче захоплення дівчини, в майбутньому може стати її професією. Ще володарка цього імені може захоплюватися поезією і сама писати вірші.

Робота і бізнес

Для Юліани дуже важливо, щоб робота подобалася їй. Монотонна праця вводить дівчину в зневіру, вона вважає його абсолютно марним. Юлю більше притягує творча сфера, що вимагає активних дій і повної самовіддачі. Вона може бути актрисою, дизайнером, фотографом, стилістом, перукарем, візажистом. Також може спробувати себе в якості флориста або мистецтвознавця.

Якщо у дівчини не вийде проявити себе в обраній професії, вона цілком може зайнятися бізнесом. Її наполегливість і цілеспрямованість допоможуть не тільки організувати власну справу, але і підняти її на максимально високий рівень.

Здоров’я

У Юліани практично бездоганне здоров’я. Дівчина рідко на що скаржиться. Однак незважаючи на це, якщо слід особливу увагу приділяти ендокринній системі. Не виключені гормональні збої. Тому дівчині рекомендується регулярно проходити обстеження.

Особисте життя

Юліана з народження володіє високою самооцінкою і норовливістю, тому закохуватися в першого зустрічного не в її правилах. До свого обранця дівчина висуває високі вимоги. Перевагу віддає відбувся, цілеспрямованому, сильному духом чоловікові, з яким вона буде відчувати себе як за кам’яною стіною. Юля вважає, що невдахам не місце поруч з такою дівчиною як вона. Залицяння хлопця, який нічого не домігся в житті, її не цікавлять. Незважаючи на деяку розважливість, Юліана вкрай наївна і ранима. Дівчина важко переживає зраду, а зрада може довести її до нервового зриву.

Юліана не переносить замкнуті простори і буденність. Тому для неї важливо, щоб чоловік не обмежував її свободу. Дівчина не з тих, хто буде насолоджуватися кулінарним мистецтвом або прибиранням будинку. Для неї головне — завжди бути на виду, блищати в суспільстві. Це не означає, що дівчина зовсім не буде займатися господарством, просто вона буде виконувати цю роботу як обов’язок, без ентузіазму. Найкращим подарунком для Юліани буде найнята людинупомічницю по дому, яка звільнить її від ненависної ганчірки і каструль. І це для Юліани ще один плюс на користь того, щоб вибрати в чоловіки заможну людину. Своїм дітям жінка намагається приділити масу часу. Їх вона дуже любить і балує. Однак навіть заради них не зможе залишити кар’єру.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Вдалий шлюб Ніжна дружба Повна несумісність
Олександр;
Сергій;
Микита;
Вячеслав;
Геннадій;
Роман;
Руслан;
Володимир.
Григорій;
Олексій;
Валентин;
Дмитро;
Євген;
Вадим;
Ярослав.
Данило;
Андрій;
Владислав;
Петро;
Павлоа;
Максим.

Як букви імені впливають на характер Юліани

Вплив букв імені не однаково по силі. Чим ближче літера до початку слова, тим більший вплив вона надає.

 1. Буква Ю. Розважливість, вміння приховувати своє справжнє обличчя. Ці люди володіють зарозумілим характером, лідери по натурі — вони не звикли поступатися і займати другі місця. Егоїстичні і самовпевнені.
 2. Буква Л. Цілеспрямованість, артистичні дані. Любов до несподіваних і нестандартних ситуацій.
 3. Буква І. М’яка натура, повна романтизму. Як правило, має привабливу зовнішність, комунікабельна, примхлива.
 4. Буква А. Символ початку. Вказує на наявність лідерських якостей, спрагу дії і прагнення до самовдосконалення.
 5. Буква Н. Вибірковість у спілкуванні, неприйняття монотонної праці та критики на свою адресу, внутрішня сила.
 6. Буква А. Повтор.

Коли народилася Юліана

“Зимова” Юліана-це цілеспрямована, розумна і стримана дівчина. Вона завжди домагається свого і легко йде вгору по кар’єрних сходах. З чоловіками поводиться холодно і неприступно, хоча, по суті, дуже темпераментна.

“Літня” Юля-ніжна, добра, володіє невичерпним терпінням, тактовна, чуйна. Дуже часто такі люди займаються волонтерством або підробляють ветеринарами на добровільній основі.

Юліана, яка народилася навесні, володіє неймовірною фантазією. Це творча людина, яка дивиться на світ крізь рожеві окуляри. Вона талановита, примхлива, самовпевнена. Звик блищати в суспільстві і не дозволить, щоб хтось претендував на її місце.

«Осіння» Юліана постійно повинна відчувати, що її люблять і в ній потребують. В іншому випадку — занепад сил і депресія. Ця дівчина завжди керується почуттям обов’язку і відповідальності. Вона виконавча, активний, прагне до самовдосконалення.

Таблиця: астрологічні відповідності імені Юліана

Знак зодіаку Стрілець, Риби
Пори року Літо
Рослина Соняшник
Сприятливий день Середа
Дерево Дуб
Число 7
Камінь Лазурит, бурштин
Планета Сонце
Стихія Повітря
Тварина Марал, бабка

Таблиця: гороскоп імені Юліана

Знак зодіаку Характеристика
Овен Авторитарна і впевнена в собі особистість. Для неї характерно робити тільки те, що вона побажає, незважаючи на чужі укази і вмовляння. Напориста, енергійна, запальна. Схильна до авантюризму.
Телець Основні якості характеру цієї дівчини — доброзичливість, миролюбність, чуйність. Він володіє великою силою волі, працьовита і терпляча. Єдиний її недолік — повільність.
Близнюки Ця особистість відрізняється дружелюбністю, але не володіє терпінням і витривалістю, тому рідко коли досягає мети. Дівчина дуже товариська, не терпить одноманітності, обожнює подорожі і знайомства з новими людьми.
Рак Юліана-Рак — емоційна і мрійлива натура. Дотепна, винахідлива, цікава. Вона постійно придумує собі нові заняття, захоплюється всім і відразу. Як господиня — гостинна і привітна, любить, коли її будинок наповнений сміхом і веселощами.
Лев Юліана-Лев — справжня аристократка, зразок для наслідування. Ця дівчина володіє гострим розумом, педантична, цінує особисті межі. Вона трохи тщеславна, але, разом з тим відрізняється доброю душею і гідною поведінкою. Від неї ніколи не почуєш грубості і хамства, поставити кривдника на місце вона може одним тільки поглядом.
Діва Ця дівчина досить скромна, вона не любить розважальних закладів і великих компаній. Кращий відпочинок для неї — це прогулянки з сім’єю. Вона важко сходиться з людьми. Заважають їй в цьому вроджена прямолінійність і сильна тяга до справедливості.
Терези Юліана-Терези володіє високим інтелектом і логічним складом розуму. Це прекрасний співрозмовник, вона доброзичлива і чуйна, наділена хорошим почуттям гумору. З оточуючими веде себе м’яко, не допускаючи критики і необережних висловлювань на їх адресу, завдяки чому має багато друзів.
Скорпіон Ця жінка сильна духом і неймовірно врівноважена. Навіть в момент сильних потрясінь вона може стримувати свої емоції. Єдине, чого вона не потерпить-неприємних виразів на свою адресу. В цьому випадку відповідь буде негайною. Вона енергійна, заповзятлива, завжди домагається поставлених цілей.
Стрілець Доброзичливий і добросердий чоловік, всі її дії йдуть від душі. Товариська, володіє невичерпною фантазією. Особисте життя цієї дівчини не завжди складається вдало. Часто за плечима буває кілька шлюбів.
Козеріг Ця жінка справляє враження вдумливої, цілеспрямованої натури. Мало не з дитинства вона прагне досягти найвищої планки. Це організовує її і загартовує характер. Юліана-Козеріг — приваблива особа, яка ретельно стежить за своєю зовнішністю і вміє красиво подати себе, завдяки чому має багато шанувальників. Однак через властиву їй вибірковість заміж дівчина виходить пізно.
Водолій Юліана-Водолій — товариська, легко сходиться з людьми, вона може розташувати до себе і зачарувати. Володіє веселою вдачею і унікальним почуттям гумору. Вона енергійна, постійно придумує якісь забави, скучити з нею просто неможливо. Зовні ця дівчина виглядає, як правило, яскраво і незвично. Вона не прагне бути на когось схожою, вважає за краще свій, унікальний стиль.
Риби Юліана-Риби часто інертна. Замість того щоб поліпшити своє життя, вона здатна довгий час чекати подарунків долі. Це чутлива і сентиментальна особа. Поруч з нею обов’язково повинен знаходитися людина, яка б її підтримувала і направляла. Вона хороший співрозмовник, ввічлива, приємна, не конфліктна.

У характері Юліани переважають такі якості, як самовідданість, доброта, неприйняття несправедливості. В процесі життя характер її змінюється. Більшою мірою це залежить від того, які цілі ставить перед собою дівчина. Якщо їй захочеться слави і багатства, вона обов’язково їх доб’ється. Найчастіше Юліана свідомо завищує планку життєвих цілей, щоб мати можливість самовдосконалюватися і зміцнювати силу духу. З цієї статті ви дізнались значення імені Юліана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code