Що робити, якщо банк заблокував карту

Інструкція, яка допоможе не залишитися без грошей в самий невідповідний момент.

Що таке блокування карти

Блокування платіжної картки – це заборона на вчинення будь-яких операцій по ній. Ви не зможетенею ніде розплатитися: ні в супермаркеті, ні в кафе, ні в інтернет-магазині. Карта перестає працювати і стає шматком пластика.

Її може заблокувати власник, банк або платіжна система.

Чому можуть заблокувати карту

Через нестандартні операції по карті

Банк може заблокувати вашу карту, якщо підозрює, що з неї намагаються вкрасти гроші.

Наприклад, по карті хочуть оплатити рахунок в іноземному кафе, зробити дорогу покупку (в звичайному або інтернет-магазині) або зняти готівку за кордоном. Алгоритм відстеження всіх транзакцій бачить нестандартні операції і думає, що це шахраї.

У цьому випадку банк зв’язується з власником карти і просить підтвердити підозрілу операцію. Якщо до вас не додзвонилися, карту блокують, а вам приходить СМС-повідомлення.

Через копіювання карти шахраями (компрометації)

Карту можуть заблокувати, навіть якщо по ній не робили нестандартних операцій. Для цього достатньо підозри, що її скопіювали шахраї (за допомогою скіммінгових пристроїв в банкоматах, магазинах, кафе, АЗС).

За цим стежать платіжні системи Visa і Mastercard. Якщо є підозра, що карта скопійована, вони просять банк її заблокувати. Найчастіше компрометації карт відбуваються в країнах пляжного відпочинку, хоча можуть трапитися і в Україні.

Три рази поспіль ввели невірний ПІН-код

Це теж привід для блокування карти. Банк думає, що шахраї намагаються підібрати ПІН-код, і обмежує операції по карті. Вона запрацює автоматично через 24 години.

Закінчився термін дії карти

Місяць минув, термін дії карти закінчився, а ви забули. У відділенні банку вас чекає нова карта. Колишня вже не працює.

Якщо банк передбачає, що за допомогою вашої карти знімають гроші

Регулярні перекази великих сум на карту з наступним переведенням у готівку цих грошей – підставу вважати, що ви або за допомогою вас переводять у готівку гроші і займаються незаконною діяльністю. Банк відстежує подібні операції і може заблокувати карту (так, це законно).

За рішенням суду

Карту і рахунок в банку можуть заблокувати за рішенням суду, якщо у вас є борги. Так судові пристави домагаються повернення коштів.

Що робити, якщо картку заблокували

Телефонуйте в банк. Номер телефону подано на зворотному боці карти, на сайті або в додатку. Співробітник запитає дані паспорта і кодове слово (кожен банк по-своєму ідентифікує клієнта) і з’ясує причину блокування.

У деяких банків в тональному наборі є екстрена кнопка блокування/розблокування картки. Так вас відразу з’єднають з оператором, минаючи телефонну чергу. Якщо перебуваєте в міжнародному роумінгу, заощадите чимало грошей.

Якщо карту заблокував банк, ви підтвердите свої покупки, карту розблокують. Якщо картку заблокували з ініціативи платіжної системи, розблокувати її не вийде – тільки перевипускати.

Якщо банк заблокував карту через підозри в переведенні в готівку грошей, у вас попросять документи, що підтверджують законність отриманих коштів. Після надання і перевірки документів блокування знімуть.

Як отримати гроші з заблокованої картки

Якщо після дзвінка в банк карту не розблокували, у вас все одно є доступ до грошей.

  1. Перекажіть гроші на іншу карту (свою, друга, родича). Це можна зробити через мобільний додаток або інтернет-банк. Це буде звичайний переказ, ніяких нових навичок і знань не потрібно.
  2. Зніміть гроші з рахунку. Зробити це можна у відділенні банку.
  3. Домовтеся з банком. Якщо гроші потрібні терміново, а інших карт у вас немає, попросіть співробітника банку про тимчасове розблокування карти. Для цього по телефону поясніть ситуацію оператору. Співробітник на кілька хвилин прибирає заборону, і ви знімаєте потрібну суму. Після карту знову блокують, щоб шахраї не встигли вкрасти гроші.

Якщо банк передбачає, що за допомогою вашої карти знімають готівку, ви все одно маєте доступ до них: можете зняти їх з рахунку у відділенні банку.

Якщо банк заблокував карту і рахунок за рішенням суду, у вас немає доступу до грошей. Отримати їх можна, тільки якщо суд скасує рішення.

Як уникнути блокування карти

Найчастіше карти блокують через нестандартні операцій (платежі за кордоном) і компрометації картки шахраями. Опинитися в такій ситуації може кожен, але ймовірність блокування можна зменшити.

Повідомте про поїздку

Якщо збираєтеся за кордон, попередьте про це банк: напишіть в чат в мобільному додатку, в інтернет-банк або зателефонуйте. Якщо будете в декількох країнах, уточніть міста і час, щоб не опинитися без карти в самий невідповідний момент.

Оформіть додаткову карту

До основної замовте в банку додаткову: так у вас буде дві карти на один рахунок. Якщо одну карту заблокують, залишиться друга.

У них різні номери, тому в разі компрометації заблокують тільки ту, якою користувалися в підозрілому банкоматі.

Розплачуйтеся готівкою

Якщо не впевнені в чесності продавця або офіціанта, розплатіться грошима. Якщо готівки немає, не дозволяйте забирати вашу карту і не втрачайте її з поля зору – всі операції повинні здійснювати на ваших очах.

Знімайте готівку в банку

Шахраї оснащують банкомати скіммінговими пристроями і копіюють карти. Щоб цього уникнути, знімайте готівку у відділеннях банків. Обходьте стороною банкомати на вулиці, не знімайте гроші в погано освітлених місцях. Прикривайте клавіатуру рукою, коли набираєте ПІН-код.

Залиште актуальний номер телефону

Банк може зателефонувати і уточнити, чи ви розраховуєтесь карткою. Не взяли трубку або недоступні – карту блокують, щоб з неї не вкрали гроші. Якщо візьмете трубку, то відразу вирішите проблему, карта залишиться працездатною.

Оцініть статтю!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code