гаряча йога

Що таке гаряча йога

Гаряча йога викликає непідробний інтерес і ряд сумнівів, так як спрямована на максимальний і швидкий результат при складних умовах тренування. Розглянемо, кому і для чого корисний такий вид йоги, а кому він протипоказаний.

Особливості, різновиди гарячої йоги

Перед тим, як почати практикувати гарячу йогу, має сенс розібратися докладно, що це таке, для чого призначений саме цей напрямок, які дає результати.

Існує два види практик в умовах прогрітого і вологого приміщення:

 1. Гаряча йога сама по собі – це такі заняття, які включають різні практики, але проводяться в певних умовах. Набір і порядок асан не регламентований. Час тренування від 45 хвилин і до півтори години. Важливим є тільки прогрітий до 38-40 градусів тренувальний зал і підвищена вологість приміщення.
 2. Авторська методу Бікрам-йога. Заняття проводяться в такому ж розігрітому (35-42 градуси) і вологому (близько 40%) приміщенні. Особливістю цієї практики є певна послідовність і набір асан. Їх всього 26 і плюс 2 дихальних вправи. Заняття строго займає 90 хвилин. Всі вправи робляться в певному порядку.

Основоположником Бікрам-йоги став Бікрам Чуодхурі. Цей індієць розробив методику і популяризував її у себе на батьківщині і на заході. Він сам за допомогою гарячої йоги відновлювався після травм.

На що спрямована пратика

Умови, в яких проводиться тренування (вологість і температура приміщення), спрямовані на швидкий і ефективний розігрів м’язів і зв’язкового апарату. Саме вони дають можливість більш швидкому і результативному очищенню організму, виведення шлаків через шкіру.

Гаряча йога допоможе:

 1. Зміцнити тонус м’язового апарату і шкіри.
 2. Ефективно розтягнути м’язи і зв’язки.
 3. Натренувати серцево-судинну систему.
 4. Очистити організм від токсинів.

Ці позитивні моменти реалізуються тільки при дотриманні всіх правил тренувань.

гаряча йога що це

Побоювання новачків, на що звернути увагу

Навіть тим, хто трохи розібрався в теорії, що таке гаряча йога, в чому її особливості, перед початком тренувань варто звернути увагу на деякі важливі моменти:

 1. Є думка, що гаряча практика призводить до зневоднення. Якщо дотримуватися режиму харчування і пиття, то цього не станеться. Важливо поїсти за 1,5-2 години до заняття і взяти з собою на тренування не менше півлітра питної води без газу.
 2. Щоб не сталося теплового удару під час тренування варто одягтися певним чином: короткі шорти і коротку майку. Деякі радять не витирати піт під час занять, так як він охолоджує поверхню тіла.
 3. Під час тренування важливо слухати свій організм. Не варто перенапружуватися.

Ці кілька моментів зроблять заняття приємним і ефективним.

гаряча йога

Протипоказання до гарячих практик

Гаряча йога має свої протипоказання:

 1. Наявність пороку серця, будь-які захворювання серця.
 2. Гіпертонія.
 3. Тахікардія різного генезу.

Потрібно бути обережними при наступних станах:

 • варикозне розширення вен на будь-якій ділянці тіла;
 • менструація;
 • гінекологічні захворювання;
 • застуда;
 • гайморит;
 • вагітність.

Що стосується вагітності, то в першому триместрі гаряча йога не рекомендована. Другий і третій триместр по самопочуттю і тільки після консультації з лікарем.

Відгуки практикуючих

Відгуки про гарячу йогу в основному позитивні:

Марія, 36 років:

“Я займалася гарячою йогою, поки не завагітніла. Зараз перший триместр, утримуюся взагалі від вправ. Але мені подобалися заняття, екстремальні умови загартовують силу тіла і духу”.

Ольга, 37 років:

“Тільки почала тренуватися і відразу вибрала для себе гарячу йогу. Можу сказати, що я схудла за місяць помітно! І це мені подобається. На самому початку тренування були важкими, але зараз я втягнулася. Хочу сказати, що такою йогою можна схуднути навіть без виснажливих дієт”.

Перш ніж займатися гарячою йогою необхідно вивчити не тільки що це таке, але і протипоказання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code